• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servis za balirke

B

Balirke

Guest
Mike kaže:
micko kaže:
Imam balirku Bautz 460 zna li iko zbog cega dolazi do lomljenja igala, palenje nastelovano dodavaci konca ne dohvacaju igle. Igle krenu dodju do pola svog hoda tu ostanu i klip ih lomi. Unaprijed hvala.

okidanje nije dobro naštelano i ako kažeš da ti dojdu igle sam do pola, onda nije ni približno dobro naštelano :scratch ,jer dok igle kreću bat mora ići prema nazad da bi one stigle podići špagu do petljača i vratiti se a da ih bat ne lupi...uglavnom ta štelanja bi trebal delati ipak netko ko je koliko toliko stručan i isprobavanje se ne radi sa traktorom,nego ručno okretanjem zamašnjaka tak da ako nešto nije dobro uštelano nemože doći do daljnjih oštećenja i kvarova ;)


Poštovani,

kod navedene preše se dešava problem sa okidačem tj. njegovim preskakanjem. Najvjerojatnije je došlo do kvara u mehanizmu okidanja. Ali kao prvo prešu treba staviti u "fazu" a vidim da mnogi misle da znaju što je "faza" ali greška se tu skupo plaća...

Lijepi pozdrav,
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Balirke kaže:
Poštovani,

kod navedene preše se dešava problem sa okidačem tj. njegovim preskakanjem. Najvjerojatnije je došlo do kvara u mehanizmu okidanja. Ali kao prvo prešu treba staviti u "fazu" a vidim da mnogi misle da znaju što je "faza" ali greška se tu skupo plaća...

Lijepi pozdrav,

ok,pretpostavljam da negdje nekakva greškica postoji,ali kod mene tu nekakvog problema nema,jer se to ne dešava često(možda tri,četiri puta tokom cijele godine),a i dok se dogodi tu je ta zaštita u koju bat udari,balirka se zaustavi,jer imam propusnog kardana sa lamelom i nemre mi dojti do nikakvog kvara :) ...jedino kaj moram sići dole s traktora i povući igle natrag da bi bat mogao napraviti krug i onda opet igle ponovno kreću ispočetka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Balirke

Guest
Mike kaže:
Balirke kaže:
Poštovani,

kod navedene preše se dešava problem sa okidačem tj. njegovim preskakanjem. Najvjerojatnije je došlo do kvara u mehanizmu okidanja. Ali kao prvo prešu treba staviti u "fazu" a vidim da mnogi misle da znaju što je "faza" ali greška se tu skupo plaća...

Lijepi pozdrav,

ok,pretpostavljam da negdje nekakva greškica postoji,ali kod mene tu nekakvog problema nema,jer se to ne dešava često(možda tri,četiri puta tokom cijele godine),a i dok se dogodi tu je ta zaštita u koju bat udari,balirka se zaustavi,jer imam propusnog kardana sa lamelom i nemre mi dojti do nikakvog kvara :) ...jedino kaj moram sići dole s traktora i povući igle natrag da bi bat mogao napraviti krug i onda opet igle ponovno kreću ispočetka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nema problema sve dok klip jednom ne "preskoči" kočnicu i ne nagura sijeno na dignute igle...onda će biti veselo!

Pozdrav,
 
B

Balirke

Guest
Mike kaže:
micko kaže:
Imam balirku Bautz 460 zna li iko zbog cega dolazi do lomljenja igala, palenje nastelovano dodavaci konca ne dohvacaju igle. Igle krenu dodju do pola svog hoda tu ostanu i klip ih lomi. Unaprijed hvala.

okidanje nije dobro naštelano i ako kažeš da ti dojdu igle sam do pola, onda nije ni približno dobro naštelano :scratch ,jer dok igle kreću bat mora ići prema nazad da bi one stigle podići špagu do petljača i vratiti se a da ih bat ne lupi...uglavnom ta štelanja bi trebal delati ipak netko ko je koliko toliko stručan i isprobavanje se ne radi sa traktorom,nego ručno okretanjem zamašnjaka tak da ako nešto nije dobro uštelano nemože doći do daljnjih oštećenja i kvarova ;)


Napomena: BAT ne može udariti igle!!!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Balirke kaže:
Napomena: BAT ne može udariti igle!!!
no,u redu ne može direktno,ali kod baliranja u balirki uvijek ima koliko-toliko sijena koje ona povuče ispred bata i onda "TRES" ode sve dovraga :scratch
a nakon toga drž-nedaj ajde k nekakvom majstorčiću koji jedva čeka da te odere za par sati posla i po nekoliko tisuća kuna,jer tu nema nekakvog prevelikog posla dok se to sve potrupa uglavnom mora ići sve novo gore i nema tu nekakve mudrosti,jedino taj nesretni dio,a to je treba to sve uštimati,a tu treba biti ipak donekle stručan i to majstori jako dobro znaju i KORISTE!!! :? :cry:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
ljudi pa ne treba nakon popravka odmah ići balirat na polje ,pa nije ju problem ručno vrtit i vidjet sve kak radi pa da se i nesto malo zezne il da zapne ti ju nemožeš potrgat samo tako
OK bitno je znati kak taj stroj radi i kak treba da radi i nebi trebalo biti nekih većih problema
 
B

Balirke

Guest
Mike kaže:
Balirke kaže:
Napomena: BAT ne može udariti igle!!!
no,u redu ne može direktno,ali kod baliranja u balirki uvijek ima koliko-toliko sijena koje ona povuče ispred bata i onda "TRES" ode sve dovraga :scratch
a nakon toga drž-nedaj ajde k nekakvom majstorčiću koji jedva čeka da te odere za par sati posla i po nekoliko tisuća kuna,jer tu nema nekakvog prevelikog posla dok se to sve potrupa uglavnom mora ići sve novo gore i nema tu nekakve mudrosti,jedino taj nesretni dio,a to je treba to sve uštimati,a tu treba biti ipak donekle stručan i to majstori jako dobro znaju i KORISTE!!! :? :cry:


Da, ali ne trebaju novi dijelovi ako nije bilo lomova, a podesiti stvarno treba znati i istina je da to košta....
 
M

mladi kosac

Guest
ja imam susjeda koji radi područje od pola bpž tako da ja imam servisera tjekom cjele godine
 

Predrag - ziv

Novi član
Tu od
18 Srp 2019
Poruka
1
Poštovani korisnici foruma,

imam obavijest o novoj web stranici M.SERVIS - http://www.balirke.net. Postavili smo novu stranicu od 5.1. idemo s uvozom dijelova po cijenama nižim do 50%, akcije servisa i slično. Također u ponudi imamo ulja i maziva te posebnu ponudu mreža, folija i špaga Motvoz po cijenama nižim od ostalih.

Dodatne informacije: http://www.balirke.net ili e-mail: servis@balirke.net.

Zahvaljujemo na posjeti i želimo ugodne predstojeće blagdane i sretnu i uspješnu Novu godinu!
Poštovani, imam problem sa hidraulikom na rolo balirki Laverda, kad se ulje zagrije nakon izrađenih 20 bala, manometar podivlja prilikom otvaranja ventila za izbacivanje Bale (vrsta), zamjeni sve ventile od 120 bara i od 230bara,isto i sigurnosni ali opet isto, sad mi je razbilo manometar više mi kompjuter ne svira za završnu baku, a od udaraca čak je otpao komad kazaljke manometra,zatim imam knjigu kataloških brojeva dijelova unutra nađem još dva ventila za ublažavanje pritiska, naručim dijelovi stignu ali sad ne znam gdje da ih u gradim šema i stvarno stanje ne odgovaraju!
Poštovani korisnici foruma,

imam obavijest o novoj web stranici M.SERVIS - http://www.balirke.net. Postavili smo novu stranicu od 5.1. idemo s uvozom dijelova po cijenama nižim do 50%, akcije servisa i slično. Također u ponudi imamo ulja i maziva te posebnu ponudu mreža, folija i špaga Motvoz po cijenama nižim od ostalih.

Dodatne informacije: http://www.balirke.net ili e-mail: servis@balirke.net.

Zahvaljujemo na posjeti i želimo ugodne predstojeće blagdane i sretnu i uspješnu Novu godinu!
 

Prilozi

  • IMG_20190619_101002.jpg
    IMG_20190619_101002.jpg
    95.2 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190619_101012.jpg
    IMG_20190619_101012.jpg
    91.7 KB · Pregleda: 15

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Imam broj telefona od majstora iz Garesnice, covjek je "DOKTOR" za balirke, u to sam se sam uvjerio i nije skup. Ako kome zaskripi javite se svakom ga mogu preporuciti. Dali ce htjeti ici kud daleko njegova je stvar, u Bj i okolicu dolazi i odrzava strojeve godinama.


Može broj telefona majstora za balirku. Pozdrav
 

SDFGROUP

Novi član
Tu od
22 Srp 2020
Poruka
1
Pozdrav, može broj telefona mobilnog od gospodina koji servisira balirke kocke
 

Hurlimann

Novi član
Tu od
15 Kol 2021
Poruka
3
Je da majstor je super,dobar sam prijatelj sa njim.Preporučio bi ga svakome servisira i rolo i kockaste.
pozdrav zanima me majstor za rolo balirku ako imate kakav broj nešto zeza kompjutor. hvala
 

Hurlimann

Novi član
Tu od
15 Kol 2021
Poruka
3
Imam broj telefona od majstora iz Garesnice, covjek je "DOKTOR" za balirke, u to sam se sam uvjerio i nije skup. Ako kome zaskripi javite se svakom ga mogu preporuciti. Dali ce htjeti ici kud daleko njegova je stvar, u Bj i okolicu dolazi i odrzava strojeve godinama.
Pozdrav da li imate broj od majstora za balirke
 

Mario92

Novi član
Tu od
23 Ruj 2021
Poruka
2
Imam broj telefona od majstora iz Garesnice, covjek je "DOKTOR" za balirke, u to sam se sam uvjerio i nije skup. Ako kome zaskripi javite se svakom ga mogu preporuciti. Dali ce htjeti ici kud daleko njegova je stvar, u Bj i okolicu dolazi i odrzava strojeve godinama.
Ejj moze dat broj
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Vidim da je tema mrtva, nitko ne odgovara, ali nada umire zadnja. da li netko od forumsa zna nekog majstora za rolo balirke? Podrucje zg zupanije
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Hvala Tommy na broju ali radi samo kocke.

I dalje sam u potrazi za serviserom za rolobalirku...
 

Luka Đ

Novi član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
1
Imam broj telefona od majstora iz Garesnice, covjek je "DOKTOR" za balirke, u to sam se sam uvjerio i nije skup. Ako kome zaskripi javite se svakom ga mogu preporuciti. Dali ce htjeti ici kud daleko njegova je stvar, u Bj i okolicu dolazi i odrzava strojeve godinama.
Bi li molim vas bili toliko ljubazni pa mi poslali broj tog čovjeka. Ne mogu naći majstora za balirku već mjesec dana, a sezona je došla
 

Damir 1982

Novi član
Tu od
9 Sij 2022
Poruka
28
Bi li molim vas bili toliko ljubazni pa mi poslali broj tog čovjeka. Ne mogu naći majstora za balirku već mjesec dana, a sezona je došla
Pozdrav, jel imate broj od kojeg majstora za rolo balirke? Moja Vicon RF125 nece odrezati mrežu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh