• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servisiranje i dijelovi

B

bojance

Guest
Madaleko je od toga da je IMT dobar ali izrazena potrosnja ulja kod nas nije zabelezena a sto se testiranja tice svojim ocima sam gledao kako ga muce i mere performanse tako da je to to.
Inace u fabrici su nam rekli da nikada Rakovica nije ugradjivala turske indijske i te slicne delove.
E sad vreme ce pokazati kakvi su ovi novi.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja isto čekam da vidim kako če se moj novi 549 DV pokazati u oranju,za sada nemam probleme sa 4.brzinom i ne troši ulje.Iduči tjedan zovem servisera da promjeni ulje i dotegne glavu jer ima 50 sati i udri u oranje pa če se sve pokazati.
 
B

Bobo

Guest
moj je od 55 sati pa do negdje 80 orao jednobraznim 16" 50cm duboko i pojeo je ulja od max do skoro min...

Nisam imao priliku orat "normalno" jer je prije nego sto je traktor dosao sve bilo uradjeno sa starim strojem...

Ja moram cekat jesen, a sve mi ne mirise na dobro...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja sam sa svojim izvezao 50 sati i ulje se nije pomaklo na mjernoj šipki od kada sam gledao kada je dovežen.U tih 50 sati ima 12 sati tanjuranja a ostalo je rasipavanje umjetnog gnojiva i obična vožnja.Vidjet ču na oranju za koji tjedan kakva če situacija biti.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo kako ide kada tako duboko ore?.Ja isto trebam tako orati zbog pripreme za vočnjak i isto imam jednobrazni 16" plug kao ti i isti traktor pa me zanima kako ti ide.
 
B

Bobo

Guest
Ide dobro!

Jucer sam orao neki vocnjak (onaj sa slika sto smo krcili) koji nije 500 godina oran i nisam mu smio pustit svih 16" jer ne moze vuci, pre lagan je i proklizava po travi...

Uglavnom, 1. brzina i udri. Za orahe sam prije poorao sa dvobraznim plugom 30cm, i kad je ovo izmrzlo, onda sam isao jednobraznim na 50 i vukao je svih 16" bez ikakvih problema... Samo plug mora izgledat kao da ga je dijete stelalo, jer kad ga postelas normalno, onda se brazda vraca nazad, pa sam ja skratio gornju polugu tako da zadnji kraj daske bude vislji i nagnuo sam ga malo prema brazdi da ovu zemlju sto digne, odmah i pritisne da se ne vraca.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Kod mene nije tako tvrdo(bar se nadam),na večini površine je sađeno prošle godine a na dijelu nije ništa rađeno 3 godine i jedino če na tom dijelu iči teže,baš me zanim u kojoj brzini ču to moči raditi.
 
B

Bobo

Guest
Slike koje si trazio imas ne temi PLUGOVI...

Ono oranje je lose ispalo posto nema deflektora na dasci i nisam imao crtala na njemu, pa je previse zemlje izvaljivao...

Imam i clip koji cu uploadat na youtube, pa cu ti dat link ovdje da pogledas koliko sporo to ide ( livada je orana u 3. sporohodnoj, i jos je traktor proklizavao po travi)...

I, da u dubokom oranju spera obavezna, no to vec znas ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
gospodo pa zar vi niste ,,laufali,, traktore do 100rs pa servis te onda u poslove
 
R

Ratarko

Guest
Da vidiš , to ti je IMT .
Moj Hurliman recimo ( ne sada što je baš moj i što je Hurliman u pitanju nego mislim i na sve ostale zapadno evropske traktore ) , nema tu laufanja ili urađivanja , nema štelanja ventila ili dotezanja glave , samo vozi i toči gorivo .
Da li smo sada na pravom putu da dokučimo zašto je IMT toliko jeftiniji od europske konkurencije ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
znam oni imaju 100 rs na stolu. po mome ja novoga Imt-a nebi kupovao za te novce možeš kupiti ODLIČNOG JD 2850 ( 85 ks ) i radi majstore
 
B

Bobo

Guest
Ja sam svog laufao i to dobro... Prvog dana sam ga vozio iz Nasica do sela, onda je iducih dva tijedna proveo u voznji (nije cak ni prikolicu praznu vukao) i u tom vremenu sam sve pozatezao... Potom je bacio gnojivo za repicu (na otprilike 20 sati) na 30 sati je po preporuci proizvodjaca isao malo orati da se potpuno optereti (trebalo se radit svakih 10 sati, ali sam ja samo na 30) i do 50 sati se opet samo vozao i sve do servisa nije prelazio 1500 okretaja...

Pricajte mi o IMT-u...

Poslije prvog servisa (dotezanje glave, stelanje ventila, dotezanje svega i svacega, promjena filtera i ulja) je isao i tanjurati i orao je za vocnjak (samo u oranju 30 sati nabio) i sve ostalo je transport, jako puno transporta...


Potrosnju ulja sam opazio poslije dubokog oranja (prvi pravi posao) te kad sam odvezao dvije ture namjestaja od Nove gradiske do Pozege... Vise nigdje...

Jedino mi preostaje da vidim kako ce se ponasat kad bude orao 9 hektara strnja... i potom ide na drugi servis gdje ce sigurno biti mjesec dana dok ne rijese mijenjac i potrosnju ulja...


BTW, Ratarko: IMT je jeftin zato sto nema NIKAKVU dodatnu opremu, i zato sto nema nikakvu novotariju uvedenu od kraja 70-ih godina...

Kakvi su onda bili zapadno europski traktori, IMT je i dan danas takav... I zato ga volim sto je cista mehanika...

Meni nije nista cudno da je takav kakav je, ali kad jednom sjedne sve na svoje mijesto, to je to! Radi isto kao i svaki drugi traktor, samo sto je neudobniji...
 
R

Ratarko

Guest
Ok Bobo sve to stoji ali pogledaj sada kada mi dođe novi MF , isti dan ide pod sjetvospremač i u pripremu zemljišta za sjetvu , nema tu vožnje do Našica i slično ali razumijem te jel i mi smo imali novi Torpedo i IMT i obojica su prošla to urađivanje i laufanje .
 
B

Bobo

Guest
Da, ali kako ljudi ne kuze do sada, da nisam neki klinac koji ganja tatine traktore okolo?

Pa valjda se do sada moglo skuzit da se u mehaniku razumijem dosta (cak si me ti i testirao s onim kvacilom) i dalje pitaju jesam li laufao traktor...

To mi ne ide u glavu. Traktor je jeftin i zna se zasto je jeftin...

Sam si i rekao da ti se na hurlimanu odsarafial dva sarafa, ali to je na njemu mana, dok je na IMT-u normalna stvar. Preuzeo sam ga u Nasicama i do sela mi se zadnji lijevi tocak doslovce odvrnuo! SVAKI saraf se prstima mogao odvrnuti i na felgi se pozna kako su sad dvije rupe postale ovalne koliko se tocak klimao...


I znam da MF, JD, Deutz i svi imalo veci i kvalitetniji traktori nemaju potrebe za dotezanjem glave i sta ti je znam cega sve ne... Ti ga dobijes, natocis gorivo i deri... Nema veliki zemljoposjednik vremena da na traktoru napravi 50-100 sati u leru... Dok mene zivo zaboli da ga razradjujem i do 300 sati, tako mi svejedno...


Eto, dosli smo do zakljucka da ljudi koji kupuju IMT i slicne istocne traktore moraju bit spremni zasukat dobro rukave i popraviti traktor cim im dodje u dvoriste... Ako si mehanicar i znas sto treba napraviti, nema problema...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ako proizvođač kaže da je potrebno 50 sati razrađivanja onda ja neču čekati 100 sati nego ču napraviti kako oni kažu a ako se nešto dogodi nakon tih 50 sati imam garanciju još 8 mjeseci pa neka popravljaju....
 
B

Bobo

Guest
Tako je!

Mene su nagovarali da ga do 100 sati ne opterecujem, ali nisam slusao i dobro sam prosao, jer se kvar pokazao na vrijeme...

Da je bilo poslije isteka jamstvenog roka, nitko me ne bi dozivljavao ni 5%, sad mi je drago sto znam na cemu sam i sto cu znat da je mehanicar prekopao i prebrtvio kompletan motor, te da ce sad 100% sve bit na svom mijestu...

jedan covjek ovdje je kupio 577 i razradjivao ga 100 sati, i kad je krenuo stajnjak razbacivat, traktor zaribao ?!? U uljnoj pumpi je jedan zupcanik falio, te motor nije imao nikakvog podmazivanja... Garanciju mu priznali tako sto su mu napravili "generalku" tj, razbusili stubline i stavili sve novo...

Drugi slucaj (jos dok je 539 bio aktualan traktor) je da covjek nije isprobao sve na traktoru te je tak nakon dvije godine po kupovini opazio da nema reduktor (spore brzine) te je preko neke veze rijesio da se vodi pod kvar u jamstvenom roku...

IMT je uvijek bio cudna biljka, te ce uvijek i biti...
 
R

Ratarko

Guest
Normalno da bi i ja urađivao svog novog IMT-a , ne bi mi palo na pamet iči u polje raditi čim ga kupim . Ipak je to stroj koji mora godinama raditi i biti ispravan a ne praviti probleme. Htio sam samo povuči jednu paralelu od IMT-a prema ostalim modernim traktorima i točno je kako Bobo kaže , ostali su u sedamdesetim godinama prošlog stolječa po kvaliteti ali i po cijeni što je opet dobro jel i takva roba ima svoje kupce a ne samo ova klimatizirana , na dugmiče i ekrančiče sa Good Year širokim gumama.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo nije mi jasno kako čovjek nije primjetio da nema spore brzinje????.Nije mu valjda traktor služio da ide s njim u trgovinu pa mu spore brzine nisu ni trebale :lol: .Sada nakon 50 sati ja njega ču baciti u borbu sa njivom i radim sve kako kaže u papirima da ne bi nešto pametovali oni u servisu ako dođe do kvara....
 

Najnoviji postovi

Na vrh