• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servisiranje i dijelovi

B

bojance

Guest
Ma IMT je zakon. Kad ga kupis pored njega moras da naucis nesto o mehanici hteo nehteo inace....
A ne kao ovi sa zapada kupe i samo voze a ni jedan sraf nisu dotegli ha ha
Zato IMT ostavlja sve labavo...
 
B

Bobo

Guest
Primjetio je da nema spore brzine kad je prvi put zapao... Vadili pijesak iz rijeke i kad je trebalo prikolicu izvuc iz vode, nece 1. Kaze mu kolega u 3. sporu i da ide, kad nista!...

Uglavnom, ovo za 549 se slazem, sve po papirima i nikakva odstupanja da se ovi ne naprave pametni pa da ne prodje nesto...

Kad ga naprave da radi kako treba, boli me briga dalje...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja sam ga odmah isprobao čim su mi ga istovarili na dvorištu iz kamiona,da ne bi bilo nisam znao.....sve brzine sam probao,hidrauliku i ostalo sve pregledao.....nije radio mjerač za gorivo i curilo je ulje na poklopcu mjenjača tako da sam odmah kontaktirao Poljostroj a oni zvali servis.....
 
B

Bobo

Guest
Moj mjerac za gorivo je zapinjao na max polozaju i sam sam to rijesio...

Tebi iz mjenjaca, meni iz motora...


Covjek iz susjednog sela uzeo 549 isti kao tvoj i kad se razradio uzeo je i IMT zadnji viljuskar. On je pak imao problema sa svim mogucim uljnim pumpama na traktoru... od volana do hidraulika... po prici cujem da je cijeli mastan, a kupljen otprilike kad i moj...

IMT je propao i to JAKO, ali i dalje radi, samo treba malo vise truda oko njega...
 
B

bojance

Guest
Ali je jeftin pa kakav da je. Bolje ikakav traktor nego nikakv. I onda tu je srpski IMT da zavrsi posao.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Bobo ja sam jučer primjetio nešto,kada ugasim traktor tanjurače padaju lagano dolje iako je ručica za podizanje skroz gore.Kada je traktor upaljen stoje gore.Prije mi se to nije događalo kada bi ugasio traktor....
 
B

bojance

Guest
E ovo sto cu da napisem deluje neverovatno ali je istinito i desilo se.
Moj IMT 539 je 2004 godiste. Sve je radilo OK dok nisam zakacio malo tezi skupljac sena na njega. Onda je hidraulik poceo sporije da dize i mnogo brzo da spusta kada ga ugasim.
I naravno ja i majstor inace moj drugar podignemo poklopas i nadjemo kvar koji je smesan ali to je IMT.
Gumice na ona cetiri poklopcica iznad ventilcca na hidraulicnoj pumpi su obicne a ne hidraulicne. I od tereta dve su izbile i odmah tu pusta ulje .
Mi nadjemo prave hidraulicne gumice stavimo i od tada evo ve cgodinu dana sve rwadi OK. Da ne poverujes ali je moguce. Mozda to tebi nije slucaj ali kod nas je to tako.
 
B

Bobo

Guest
Koliko ja znam, normalno je da tanjurace padaju kad je traktor ugasen, posto nema protoka ulja kroz pumpu... to bi trebalo ici dosta sporo dok je traktor nov, a kad ostari sve ce se brze spustati...
 
B

bojance

Guest
To je uredu ali moj je poceo naglo da pusta i tesko da dize pogotovo na malim obrtajima. Sa pravim gumicama sve se vratilo u normalu. Kad radi dize super a ugasen spusta ali veoma sporo.
Inace majstor je ceo sistem probao vazduhom tako da je jedino bilo problema sa tim gumicama.
 
B

banijac

Guest
A hoče propuštat i onaj ventil koji ima dvije pločice na sebi...one dobe lufta i ne brtve više...frend mi imao takav problem...
 
Č

Čugi

Guest
Auto mehanikom se bavim skoro 10 godina, ali ne profesionalno, više je to neka "ljubav" prema mašinama, mada se da ponekad i nešta da zaraditi, tako da i zadnjih 5 godina radim i oko traktora, pa ako nekome nešta zapne, tu sam da pomognem koliko mogu.
Evo i jedne fotkice sa mog prvog rasklapanja traktora. Zamajac,korpa na Zetoru.
Obrisan neispravan link.
 

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Na svoja sva 4 traktora ulje i filtere za ulje i gorivo mijenjam svake godine u proljece i u jesen, neovisno o radnim satima a sto se hidroulike tice to mijenjam kada radim polugeneralku ili mijenjam korpu i lamelu, universala 703 dt sam tek kupio pa tako nisam nista ni mijenjao a u zanjih 15 godina evo dva puta na deutzu 4006 jednom spojnicka osovina a ostalo lamela i korpa, u tom periodu na imt 542 isto uz lamelu, 75 06 samo jednom sam mijenjao ulje na hidroulici i sve sto je povezano sa tim jer je jako oslabila i padala zbog svojevrsnog problema jer ih dosta przim u sumi sa kladama, vitlanjem itd.. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh