• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Servo volan na Tv 730

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav ljudi, dugo se nisam javio:oops:
Da rezem limariju po cjenu servo volana:evil:, e necu:madmana:

U slucaju da se nekad premislim nabavio sam djelova, zasad nek budu kuci:


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav ljudi, dugo se nisam javio:oops:
Da rezem limariju po cjenu servo volana:evil:, e necu:madmana:

U slucaju da se nekad premislim nabavio sam djelova, zasad nek budu kuci:




DANOTE ajd malo pojasni misao a i slike ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
servo volan od mercedesa na TV a slika ispod reverzor jer ne odgovara izlaz spone .
Samo ne znam zašto je okrenu stvar i riješe jedan bezvezni problem
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
servo volan od mercedesa na TV a slika ispod reverzor jer ne odgovara izlaz spone .
Samo ne znam zašto je okrenu stvar i riješe jedan bezvezni problem

Koliko sam ja shvatio , prva slika motor , i volan sa pumpom mercedesa , a vidi se komadić mulde sa amortizerom , druga slika , nevezano za prvu neka mala uljna pumpa iznad dvobraznog pluga ??? ali ne mercedesova , nemogu povezati:evil:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko sam ja shvatio , prva slika motor , i volan sa pumpom mercedesa , a vidi se komadić mulde sa amortizerom , druga slika , nevezano za prvu neka mala uljna pumpa iznad dvobraznog pluga ??? ali ne mercedesova , nemogu povezati:evil:
ta mala pumpa se ugradi između kola upravljača i glave volana jer ako toga nema kad okreneš volan desno ide ljevo i obrnuto.
Ta pumpa nije u svojstvu pumpe nego jednostavnog zupčaničkog prijenosa .
A moglo bi i bez toga da se volan okrene izvodom u desno i dovari uporište spone na desnoj strani .
To nitko neće raditi jer kao nije više orginal pa kad prodaješ šverceri skidaju cijenu .
Ebem ja takvog vlasnika koji u 30 godina prodeje traktor u "orginalnom stanju "
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
A velika seksa!

ta mala pumpa se ugradi između kola upravljača i glave volana jer ako toga nema kad okreneš volan desno ide ljevo i obrnuto.
Ta pumpa nije u svojstvu pumpe nego jednostavnog zupčaničkog prijenosa .
A moglo bi i bez toga da se volan okrene izvodom u desno i dovari uporište spone na desnoj strani .
To nitko neće raditi jer kao nije više orginal pa kad prodaješ šverceri skidaju cijenu .
Ebem ja takvog vlasnika koji u 30 godina prodeje traktor u "orginalnom stanju "


ili jednostavno nasarafi ploca sa rupom za krajnicu
samo sto desno ima izbocina na prednjem dijelu koja bi malo smetala
dsc00243tz.jpg


a ja onog koji hoce da kupi traktor u originalnom stanju star toliko

A velika seksa!
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
DANOTE ajd malo pojasni misao a i slike ;)

Sve ti je puknuti objasnio, rjec je bio ranije na forumu od cega upotrebiti zupcanike za redukcija, kad sam ja pitao onog clana iz krapine sta ugraduje volane od cega upotrebuje zupcanici, rekao mi je da ih sam pravi kuci. Kad sam se pred neko vreme sjetio, uljna zupcasta pumpa, ova mislam da je od Lada, pa zato sam stavio slika 8)
Lada je zakon:supz:

Edo, a gde bi ja prisrafio ploca na seriju 800?
Ali za starije serije je OK resenje...

Puknuti, varenje po zgloba, nova rupa, sve je to pizdarije, ne dolazi u obzir, najlakse je zupcanike, jel?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
zemljak dal imate vi kakav servo volan za tv826

Ima taj gospodin u Krapini baš za 826 i na njemu to i lijepše izgleda jer se ništa ne vidi izvana.On je čak kupio traktor da je imao gdje uzeti mjere jer nije bilo nijedne 826-ice u blizini
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
A moglo bi i bez toga da se volan okrene izvodom u desno i dovari uporište spone na desnoj strani .
u "

Da malo osvezimo temu. Ne vredi ovo okretanje levo desno jer se ne menja smer. Za promenu smera okretanja treba nesta preokrenuti - prevrnuti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Jel se može registrirati traktor sa van serijskom izvedbom servoupravljača??
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jel se može registrirati traktor sa van serijskom izvedbom servoupravljača??

Mslim da DA , ali :rolfer: :mrgreen:vjerojatno postoji i uvjet da je to pošteno odrađeno i da izgleda kao tvornićki , i sigurno neće biti problema , ako se mi bakčemo ovdje već duže vrijeme sa njima i ne poznamo sve tipove i varijante od kočnica i volana , a kako bi to znao neki majstor na tehnićkom pregledu ??? što je tvornićko a što ne ??? Istina da postoje i ATESTI ali gdje i kod koga , da li ko zna gdje bi mogao vidjti atest od P 18 , možda i grješim ako neko ima drugu informaciju neka kaže ,
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ma ne beri brigu sto se tice atesta,nego ti uradi to da bude sigurno i lijepo,a ovi u tehnickim pregledima bar je kod mene tako nisu bas "sposobni" da razluce sta je fabricko a sta je prerada
 

yayatoure

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
43
Zna li tko jel može ić servo volan od mercedesa 124 ? Znam da je skuplji ali ja ga imam free :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Može , imaš više informacija u temi TOMO VINKOVIĆ 123 ,124 skoro isto :finga:
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Pošto je na mom Tomi trebalo urediti sredinu našao sam tokara u okolici Krapine koji mi je to uredio i pitao me jesam li zainteresiran za servo volan za traktor ja sam naravno rekao da jesam i ovih dana sam to uspio realizirati.Na traktor je pripasana glava i pumpa volana od Mercedesa linije 123.
Zdravo kolega de mi nesto objasni posto si vec ugradio taj volan da malo pojasnis koliko krugova vrtis da dodes sa tacke A u tacku B jel 4 kruga dva do sredine!i ako mozes pojasnit kolika je remenica za pumpu hvala unaprjed
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
fršti yebačina ko bostan :lol:

prije ces izbusit rupe i urezat navoj nego zavarit nosac za krajnicu

kad vec toliko cjepidlacite sto ne trazite glavu volana s odgovarajucim smjerom

@21yes ovo je slika negdje s foruma, nemam pojma ciji je traktor, ja se jos nisam zauzeo montirat volan na svoj traktor......nekad zimus nadam se

pozdrav edo ja sma pocetnik na forumu ma da sam vas pratio skeoro godinu dana pa sa se uclanio!demi ti objasni jel imas iskustava stim volanom od 123 mb imas kakvu sliku koliko zubcanici trebaju biti kolika remenica za pumpu hvala unaprjed
 
Na vrh