• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servo volan za imt559

D

dagi

Guest
dali sa sa servo i/ili hidrauličnim može skretat ako je motor ugašen
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
moze ali teze nego mehanicki i sa prekidima u motanju,jer ne mos ga namotat iz prve
 
M

Miško 007

Guest
Pa svi su isti hidrulični volan ne servo...
Neki pričaju za ATF a neki hidraol.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Imam mogućnost kupiti orbitrol za 100 km,nisam ga vidio znači ne znam ko je proizvođač i u kakvom je stanju.:scratch
Kupiti ili ne????????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam mogućnost kupiti orbitrol za 100 km,nisam ga vidio znači ne znam ko je proizvođač i u kakvom je stanju.:scratch
Kupiti ili ne????????

Za te pare ja bi ga kupio u svakom slucaju.Pod uslovom da je ispravan.
Stavi sliku pa cemo ti pomoci oko kupovine.

U svakom slucaju ako se nebavis mehanikom povedi nekog ko se imalo razumije.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Nije mi baš na zgodu ali čim mognem poslikat ću sa svih strana i pitati da čujem šta će mi reći ovaj što prodaje,pa ću stavit slike da vidite i date svoja mišljenja.

Šta je vaša preporuka stavit na 558 servo ili hidro????????Naravno treba uzet u obzir cijenu jednog i drugog (ja ih ne znam) i funkcionalnost jednog i drugog,vozio sam rođinog 542 P sa hidrovolanom i to je baš onako laganica ako je servo približno tako i to je dobro ali to nisam probao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije mi baš na zgodu ali čim mognem poslikat ću sa svih strana i pitati da čujem šta će mi reći ovaj što prodaje,pa ću stavit slike da vidite i date svoja mišljenja.

Šta je vaša preporuka stavit na 558 servo ili hidro????????Naravno treba uzet u obzir cijenu jednog i drugog (ja ih ne znam) i funkcionalnost jednog i drugog,vozio sam rođinog 542 P sa hidrovolanom i to je baš onako laganica ako je servo približno tako i to je dobro ali to nisam probao.

Dobra su oba sistema sto se tice upravljanja.Razlika je sa servom sto se cesce kvari.Hidro ako je imalo dobar moze biti dosta dosta dugo bez kvara.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Danas bio kod čovjeka za orbitrol:mad: sad je taj isti orbitrol 200 km,onako ne izgleda nešto plaho dobro ali ako radi nije bitan izgled,pumpa veli 300 km
cilindar dvoradni nema,crijeva treba napraviti na dužinu veli :axe:.
Mislim da bi me to izašlo malo više nego što sam mislio. :scratch.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Može li se ovo kako iskoristiti
2nc2yc0.jpg

11joq4p.jpg

syl6oo.jpg

335cxef.jpg
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
pitanje?

Znaći radi se o damperu 2 kubika sa mehaničkim volanom.
Sada zanima me dali bi njegova pumpa koja tjera hidraulični cilindar (svijeću sa 4 teleskopa),mogla napajati orbitrol i hidraulični dvoradni cilindar.
Mislim ugraditi hidraulični volan pa me zanima dali bi mogao ukrasti ulje od njegove hidraulične pumpe za pokretanje dvoradnog cilindra preko orbitrola.
Molim mišljenje?
hvala unaprijed

Mislio sam stavit t spojku od izlaza njegove pumpe do orbitrola sa sigurnosnim ventilom natrag u rezervar,povrat iz orbitrola natrag u rezervar cca 10l, a slijedeća dva izlaza iz orbitrola na dvoradni cilindar koji bi vršio okret kotaća.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaći radi se o damperu 2 kubika sa mehaničkim volanom.
Sada zanima me dali bi njegova pumpa koja tjera hidraulični cilindar (svijeću sa 4 teleskopa),mogla napajati orbitrol i hidraulični dvoradni cilindar.
Mislim ugraditi hidraulični volan pa me zanima dali bi mogao ukrasti ulje od njegove hidraulične pumpe za pokretanje dvoradnog cilindra preko orbitrola.
Molim mišljenje?
hvala unaprijed

Mislio sam stavit t spojku od izlaza njegove pumpe do orbitrola sa sigurnosnim ventilom natrag u rezervar,povrat iz orbitrola natrag u rezervar cca 10l, a slijedeća dva izlaza iz orbitrola na dvoradni cilindar koji bi vršio okret kotaća.

Koliko se ja razumijem i koliko sam skonto pitanje ti zelis da jedna pumpa obavlje dvije funkcije.U tom slucaju tebi treba ventil prioriteta.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Koliko se ja razumijem i koliko sam skonto pitanje ti zelis da jedna pumpa obavlje dvije funkcije.U tom slucaju tebi treba ventil prioriteta.

znaći kad bi stavio taj ventil prioriteta to bi tako klapalo???
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
znaći kad bi stavio taj ventil prioriteta to bi tako klapalo???

Ako zelis da jedna pumpa obavlja dvije radnje(npr.volan i radna hidraulika) moras imati ventil prioriteta.On ti regulise napajanje ulja dva radna dijela.Imas takve ventile na vilicarima ,kombajnima ,na torpedo traktorima sa hidraulicnim volanom itd. itd.
 
Na vrh