• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

servo volan za imt559

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja se isto odlučio složit neki servo volan na svog IMT 540 al naravno neke kaj bi ispadalo čim jeftinije jer para za neke novo i orginalnije nemam
Ideja je sljedeča,vjerojatno ste vidjeli da ekipa na tomovinkoviče stavlja glavu volana i pumpu od mercedesa 123 e sad ja razmišljao da bi i ja to iskoristio pošto pumpu imam đabe a i glava bu se vj našla po istoj cijeni il nekoj tek simboličnoj.
Jedino kaj ta glava ima izvod samo za jednu sponu pa bi morao povezat L i D kotać jednom poprečnom sponom a od glave do jednog kotača znaći jedna spona
E sad molim vaša mišljenja o tom,dal bi ta glava bila dovoljna za gabarite tog traktora i sl:?::rolleyess:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Ja se isto odlučio složit neki servo volan na svog IMT 540 al naravno neke kaj bi ispadalo čim jeftinije jer para za neke novo i orginalnije nemam
Ideja je sljedeča,vjerojatno ste vidjeli da ekipa na tomovinkoviče stavlja glavu volana i pumpu od mercedesa 123 e sad ja razmišljao da bi i ja to iskoristio pošto pumpu imam đabe a i glava bu se vj našla po istoj cijeni il nekoj tek simboličnoj.
Jedino kaj ta glava ima izvod samo za jednu sponu pa bi morao povezat L i D kotać jednom poprečnom sponom a od glave do jednog kotača znaći jedna spona
E sad molim vaša mišljenja o tom,dal bi ta glava bila dovoljna za gabarite tog traktora i sl:?::rolleyess:

u to bi meni pasalo jer imam samo jednu polugu od volana, znači radi se o glavi volana, orbitronu sa MB 123, uz to bi mi još trebala pumpa, crijeva i cilindar,, dao si mi dobru ideju idem preko zime u potragu
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da tebi bi to bilo idealnije još nego meni.
Skineš svoju glavu volana pripašeš nosać za glavu od mercedesa pripašeš dužinu spone i krajnik,pumpu negdi kod alternatora i teraj
E sad jedino neznam s koje strane ti imaš sponu a s koje strane ima ta glava da nebi bilo da je s nasuprotne
A ako ju zarotiraš da ti paše da nebi bilo motaš ljevo skrećeš desno
Treba to malo još proučit,a mislim da kaj se tiće same snage tog volana da bi prolazilo da vj nebi bio tolko preslab da se nebi dalo motat
Možda neko zna neke više o tom pa da čujemo prije upuštanja u nedajbože neisplativu investiciju
A glavu i pumpu možeš nać po oglasniku,otpadu za nekih 100-150 eur
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da tebi bi to bilo idealnije još nego meni.
Skineš svoju glavu volana pripašeš nosać za glavu od mercedesa pripašeš dužinu spone i krajnik,pumpu negdi kod alternatora i teraj
E sad jedino neznam s koje strane ti imaš sponu a s koje strane ima ta glava da nebi bilo da je s nasuprotne
A ako ju zarotiraš da ti paše da nebi bilo motaš ljevo skrećeš desno
Treba to malo još proučit,a mislim da kaj se tiće same snage tog volana da bi prolazilo da vj nebi bio tolko preslab da se nebi dalo motat
Možda neko zna neke više o tom pa da čujemo prije upuštanja u nedajbože neisplativu investiciju
A glavu i pumpu možeš nać po oglasniku,otpadu za nekih 100-150 eur

I da netreba ti cilindar,to je glava volana,hm recimo ko obična mehanička samo je podpomognuta hidraulikom
Znači crijeva iz pumpe se vežu na glavu
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Da u to je jedna od opcija,jednostavna i nejjeftinija,netreba ništa preuređivat,tipa zupčenike da se promjeni smjer
Mada meni to nebi radilo problem jer imam i ljevu i desnu sponu pa mogu birat koju oću:gitarist:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Da u to je jedna od opcija,jednostavna i nejjeftinija,netreba ništa preuređivat,tipa zupčenike da se promjeni smjer
Mada meni to nebi radilo problem jer imam i ljevu i desnu sponu pa mogu birat koju oću:gitarist:

Ne bu išlo.I ako okreneš glavu pa spojiš na lijevu sponu opet bu kontra smjer ali možeš naći mercedesovu glavu sa pravim smjerom.Ja sam naletio na jednu mislim da na njoj piše LS2,vjerovatno je od nekog novijeg merđe,možda SLK.Međutim ja sam već bio namontirao glavu od nissana i dobro mi radi tako da se nije isplatilo mijenjati i prekrajati nosač.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
I da,pozabil sam reći,glava volana i pumpa=50 europskih para.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Znaš možda od kojeg NISANA?

Pitao sam momke koji su mi to prodali,kažu da je bio neki terenac a ne sjećaju se koji a tu ga nema jer je ukockan i odvezen u željezaru.
Ali tih glava od mercedesa 123 i 124 imaju 15 komada,ako neko treba i zna način kako rado ću pomoći jer olakšanje koje sam ja dobio na volanu mog 558 je zbilja vrijedno truda.
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
pozz

nihade dje se nalazis u drincicima i cuo sam od jednog kolege da bas nije islo sa tom mercedesovom glavom kod tebe na 558 i od koga si kupio ako nije tajna glavu od tog japanca u piljuzicima bobarama ako nije tajna pozz zemo
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa ne znam koliko poznaješ drinčiće da bih ti mogao objasniti gdje sam.Drinčići nisu veliki a nisam nikada ni montirao mercedesovu glavu volana zbog kontra smjera,mada sam poslije našao jednu koja je imala pravi smjer ali sam već bio smontirao ovu od nisana a nju sam kupio na autootpadu "solo" na putu prema Bobarama.
 
I

imt558thebest

Guest
Hidraulični volan imt 558

evo da i ja stavim temu,potrebna su mi iskustva vezana za naslov teme
 
I

imt558thebest

Guest
zahvaljujem

dali paše pumpa sa icb-a
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sameleone70

Guest
Re: servo volan za same leone70

Bok, zanimalo bi me ako netko od vas zna di bi mogo nabaviti servo volan za same leone 70 i koliko bi kostao...ja bi mogo od starih djelova satavit...ali nemam previse vremena i htio bi da bude nesto malo bolje što ce mi uzet malo para i pola dana za montažu ....Hvala unaprijed :)
 

Baraba

Novi član
Tu od
19 Lis 2015
Poruka
10
...dali bih pasalo hidraulicni clip i orbitol od iveco daily za ugradit hidrovolan na 558...????.ili cak imam hid clip od posmak od vilicar...ah izvinite moj hrvatski ali sam talijan i jos ne pisem dobro...
hvala....
 

Najnoviji postovi

Na vrh