• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

shiabura sl1643

B

beton1

Guest
pozdrav.ja sam novi na forumu.imao bih pitanje u vezi ovog mini traktora.dali netko zna o tom traktoru,kakvi su što se tiče kvalitete,čiji motor ima ?i dali ima kakvih dijelova.traktor je 19 ks 1996g.hvala:(
 
B

beton1

Guest
hvala ti na linkovima,probat ču se informirat malo,a i vidim da ima u mađarskoj dijelova.ko drži kod nas dijelove?hvala dečki:idea:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
http://www.se-kra.hr/

Ovo ti i je zastupnik za Kubotu , što se Yanmara tiče tu je http://www.prodet.hr/ , e sad koliko oni imaju veze sa Shiabura traktorima neznam. Probaj nazvati pa pitaj .

Većinom svi oni imaju slične motore možda bi neki dijelovi i odgovarali :scratch

Nego , dali ti imaš takav traktor pa se pokvario , ili ga planiraš kupiti ..., o čemu se konkretno radi :confused:
 
B

beton1

Guest
http://www.se-kra.hr/

Ovo ti i je zastupnik za Kubotu , što se Yanmara tiče tu je http://www.prodet.hr/ , e sad koliko oni imaju veze sa Shiabura traktorima neznam. Probaj nazvati pa pitaj .

Većinom svi oni imaju slične motore možda bi neki dijelovi i odgovarali :scratch

Nego , dali ti imaš takav traktor pa se pokvario , ili ga planiraš kupiti ..., o čemu se konkretno radi :confused:

kupio sam ga za malo vrta,ima utovarivač,pa mi treba za snijeg,i treba mi za prigrnut malo šljunka.radit če 10-20 sati godišnje,ovak mi se čini ok,ali ak nekaj treba. za filtere ču se snaći,od koga sam ga kupio veli da je motor od kubote al ne vjerujem,oznaka motora je k713 950 cc P 770,veli da je k oznaka kubote al mislim da nije,googlal sam ali nikaj nebrem skužit:shock:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ako nije problem , moželi koja slika , da vidimo kako traktro izgleda ;)
Dali imaš kakvih priključaka , koliko dugo je kod tebe , kako si zadovoljan sa traktorom... :?:
 
B

beton1

Guest
Ako nije problem , moželi koja slika , da vidimo kako traktro izgleda ;)
Dali imaš kakvih priključaka , koliko dugo je kod tebe , kako si zadovoljan sa traktorom... :?:

slikat ću ga sad nisam u mogučnosti i motor s bliza da se vidi koji bi mogao biti vidim da ti kužiš dosta o tim tra8)ktorima.mjesec dana je kod mene.od priključka nemam ništa trebala bi mi samo freza.ako netko zna za kakvu neka veli.za sad sve radi brzine rade 5 brzih 5 sporih, 4pogon,tri na kardanu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
a da postaviš par slika od svog traktora da mi čisto iz znatiželje vidimo kako to izgleda ?

:)
 
B

beton1

Guest
a da postaviš par slika od svog traktora da mi čisto iz znatiželje vidimo kako to izgleda ?

:)

evo link na you tube kako izgleda traktor,takav je i moj i motor je takav ,no moj radi:|


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=o-4v247HI8E[/YT]




[YT]re=rehttp://www.youtube.com/watch?v=BL40dEkoptI&featulated[/YT]

evo još jedan.nisam baš vješt s kompom,za sory:partyman:


Evo ja sam to malo popravio , ništa se ti nesekiraj samo piči , što nevalja popravit ćemo , a što neznaš samo pitaj .

S vremenom ćeš sve skužiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Pitaj dečke u Agriji.
NH TC modeli su ti Shibaura ;)
Motori bi trebali biti njihovi.
 
B

beton1

Guest
Pitaj dečke u Agriji.
NH TC modeli su ti Shibaura ;)
Motori bi trebali biti njihovi.

ok hvala ti,pitat ču ima tu u puščinama kraj čakovca:?:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
slikat ću ga sad nisam u mogučnosti i motor s bliza da se vidi koji bi mogao biti vidim da ti kužiš dosta o tim tra8)ktorima.mjesec dana je kod mene.od priključka nemam ništa trebala bi mi samo freza.ako netko zna za kakvu neka veli.za sad sve radi brzine rade 5 brzih 5 sporih, 4pogon,tri na kardanu.

Kako mi se čini odgovarala bi mu freza od yanmara , trebao bi samo uslikati zadnji dio traktora da vidimo kako se kopča freza .
Mislim da bi frezu mogao riješiti u prodetu
 
B

beton1

Guest
žuti dali si kaj gledal slike u vezi freze?dali bi pasala od janmara?:|
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
žuti dali si kaj gledal slike u vezi freze?dali bi pasala od janmara?:|


bi ako nije kopčanje u 3 točke.najbolje ti ga prepravit za kopčanje u 3 točke tako da možeš koristiti sve standard priključke
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
žuti dali si kaj gledal slike u vezi freze?dali bi pasala od janmara?:|

Ja na svom yanmaru frezu pričvrstima sa maticama , koje se zašarafe na četiri vijka koja se nalaza na traktoru .
Kako vidim i na tvom traktoru sa nalaze 4 vijka , zanči trebao bi biti isti sistem .
Normalno ako odgovara razmak rupa :scratch
Samo kod tebe je kardan dosta duži nego kod mene , neznam dali bi odgovaralo .

Kod novijih modela yanmara kopčanje je drugačije ( puno jednostavnije ) vjerujem da bi se to sve moglo naštimati , sam se malo treba potruditi , možda nešto prepraviti

Koliko ks ima tvoj traktor:?:
 
B

beton1

Guest
Ja na svom yanmaru frezu pričvrstima sa maticama , koje se zašarafe na četiri vijka koja se nalaza na traktoru .
Kako vidim i na tvom traktoru sa nalaze 4 vijka , zanči trebao bi biti isti sistem .
Normalno ako odgovara razmak rupa :scratch
Samo kod tebe je kardan dosta duži nego kod mene , neznam dali bi odgovaralo .

Kod novijih modela yanmara kopčanje je drugačije ( puno jednostavnije ) vjerujem da bi se to sve moglo naštimati , sam se malo treba potruditi , možda nešto prepraviti

Koliko ks ima tvoj traktor:?:

nije kardan duži, to je adapter ovaj gornji se vadi pa ostane onaj gdje su četri šrafa.to je valjda služilo za nešto drugo pa je produženo. broj zuba je isti i jedan i drugi. ima 19 ks
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
nije kardan duži, to je adapter ovaj gornji se vadi pa ostane onaj gdje su četri šrafa.to je valjda služilo za nešto drugo pa je produženo. broj zuba je isti i jedan i drugi. ima 19 ks

Ako je tako , onda su ti to vijci za kopčanje freze , kada uhvatiš vremena izmjeri razmak između vijaka , pa ću ja usporediti sa svojim , da probamo odprilike vidjeti dali bi ti odgovarala freza kao moja .

Ti sa 19 ks možeš komotno staviti frezu 120 - 130 cm , mada mislim da ti je bitno samo da ti freza pokriva trag kotača

Odnosno nebi trebal biti uža od traktora.

Pogledat ću sad dali imam koju sliku gdije se vidi zadnji kraj , pa da vidiš kako to izgleda na mom traktoru
 

Najnoviji postovi

Na vrh