• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica IMT 639 4 reda za grah

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,

Nabavljena je sijačica te bi je sad trebao obnoviti.
Problem je što je dugo stajala pa je kod izbacivača sjemena puna zemlje mravci napravili mravinjak :s:
pitanje glasi : kako doći do sita tj.odšarafio sam sve ali neznam otvoriti a nebi htio da se što pokida *jel se izbacivač kupuje novi ili se treba samo poriktati ?


na slici se vidi označeno žuto šarafi skinuti , označeno crveno mehanizam koji nije u sihronu preskače izbacivač sjemena....
 

Prilozi

  • imt d.jpg
    imt d.jpg
    61 KB · Pregleda: 392

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
možda da probaš negdje naći manual od te sijačice, jer neznam nikoga da ju je koristio, i malo ih ima kod nas
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ajoooj...nekad davno je šogi imao takvu...lomi zrnje, lomi svoje zubčanike...
a nije bilo olt-a za uzet?:p:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Capo zg, dobro si kupio. Ja imam takvu i ovo što Darijus piše je glupost uspoređivati oltovu sijačicu s njom. Pod 1 te sijačice imaju nortonovu getribu za biranje razmaka između zrna i to sa 10 zupčanika, pod 2 imaju još 4 kombinacije na lancu prije samog nortona, , pod 3 u samom sjetvenom mehanizmu imaju zupčani prenos na kugličnim ležajevima tako da priča o pucanju zupčanika ne drži vodu. Zupčanici su svi strojno obrađeni i kaljeni. Zrno može lomiti ako je stavljen ili preveliki ili premali sjetveni cilindar, ali tu opet ima jedan aluminijski valjak presvučen gumom koji izbacuje višak zrna iz valjka. Za skidanje sjetvenog cilindra ti je procedura da prvo skineš prozorčić od pleksi stakla, onda odvrnešonaj vijak u sredini (ključ 17) i makneš tu šrajbu. Sami izbacivaći ti stoje na ekscentar vijku, zato imaš zarez na njemu za odvijač. Zaokreni vijak u lijevo s tim da malo "pomogneš" zakretanjem i samog sjetvenog cilindra, izbacivači ti izađu iz rupa na cilindru i onda možeš izvuči cilindar ako nije došlo do korozije . Problem je u tome što se cilindar centrira na jedan čelični štift, malo pogledaj. Ako je zapeklo pošpricaj sa naftom ili WD i nakon što tako odstoji pokušaj izvuči cilindar. ako i onda ne ide, zaokreni mehanizam da ti štift dođe sa gornje strane i kroz otvor od kutije za sjeme pomogni si malo sa izvijačem.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
hvala vargas, :(whew): sve vijke sam pospricao i nauljio nek malo odstoje ipak to par godina nije u upotrebi pa idemo s tvojom uputom ...

naravno sve ču popratiti s slikama možda netkome u budučnosti isto pomgne

ps. nisam htio olte jer mislim da bi se ova mogla bolje pokazati za grah e sad živi bili pa vidjeli ...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sjetvene, baterije rastavljene i u fazi čišćenje su stavit če se novi pvc izbacivaći.
Moram reći da se svaka baterija pretvorila u mravinjak strava evo malo slika možda se nekoma pomogne ....
alat za rastavljanje :

WD 40 ne štedjeti
ćekić klasični
čekić bat
uljna mazalica
okasti ključ 10 (ne gedore koristiti pucaju glave vijaka ) :icon_smile:
i naravno strpljenje :icon_smile:
 

Prilozi

  • IMG_7660.jpg
    IMG_7660.jpg
    68.7 KB · Pregleda: 537
  • IMG_7661.jpg
    IMG_7661.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 281
  • IMG_7684.jpg
    IMG_7684.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 254
  • IMG_7681.jpg
    IMG_7681.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 244

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Imaju pri nama u selu dvije takve. Nisu se baš usrećili s njima.
Da lomi zrnje je istina, da je brža od OLT-ove isto tak. Za zupčanike neznam.
No, još je jedna u upotrebi (čovjek ima oko 75g.), dok je druga zamijenjena pneumatskom.
Pital ga budem ima li upute.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene ih bilo nekoliko nitko sa njima nije bil zadovoljan nema više nijedne najgori IMT-ov proizvod .:icon_hang:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Budemo vidjeli kako se bude pokazala u poslu , ono što sam čuo da je za kukuruz loša ali bi mogla biti dobra za grah a sad ako nebu ide dalje :biggrin:
a do tada joj dajem šansu da se pokaže :(clap):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene ih bilo nekoliko nitko sa njima nije bil zadovoljan nema više nijedne najgori IMT-ov proizvod .:icon_hang:


Plus imt pneumatska sijačica, sve promašaji - ja htio kupiti, pa me odgovorili ljudi koji su kupili novu i poslije 2-3 jutra več nije dobro sijala, pa kupili drlju od oltove koja je posijala na 1000 hektara, i bolje je radila 100 puta od imt-ove, pa sam uzeo ipak olt i nisam se razočarao, za mene najbolja sijačica, ako uzmemo u obzir uloženo-dobiveno, a djelovi su dostupni odmah, dosta djelova sam kupio da mi i stoji kod kuće, ako nešto i ode, tako da mogu isti dan napraviti i nastaviti sa sijanjem, a i do olta imam 20-25km.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nije li to lancanik?

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Da li netko zna koja trgovina drži potrošne dijelove za ovakve sijačice?

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,
Nesto sam dao izraditi a nesto sam kupovao u Zg u trgovini koja drzi Imt djelove.
Sta ti treba ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Kako se zove ta trgovina? Promjenio bih one zvjezdaste izbacivače, gume na valjcima i trebao bih one poklopce na zupčanicima za umjetno gnojivo.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Auto-poljo centar ti je trgovina ,a ne znam gdje ih sve ima.Znam za Vrbovečku Dubravu , Popovaču, Kutinu. Ima i Diving u Čazmi. Ja isto čekam kod njih neke zupčanike.
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Hvala na uputi, jer sam kontaktirao Gibanj u Vinkovcima koji nabavlja robu od jednog proizvođača u Srbiji (Pla-Met) koji ima "kao" najkvalitetnije te plastike i gume, ali nakon mjesec dana čekanja nikako da dobiju te dijelove, a htio bih urediti sijačicu prije sjetve da ne moram po njoj prtljati kad bude trebalo sijati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh