• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačica OLT 18 redova

  • Temu pokrenuo mboz245
  • Datum prvog posta

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Jel uspiješ nariktati da dovoljno plitko sije? Ideš što pliće sa rd ili? Jel zabrnavaš kad posiješ ili samo valjaš?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nariktam kak oču jer prije sjetve prođem dublje sa RD a onda plitko RD i sijačica. Sijao sam ju ove godine i tko zna kad opet. Ja nemam svoj valjak a nemam ga gdje posuditi. Ove god sam potrošio 3000 kn samo za sjeme i skoro ništa nije niklo pa za sada odustajem od djeteline. Dok ne budem radio analizu zemlje ništa od djeteline.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
I ja sam posijao 40kg na 2 rali pa je jako slabo niklo, a do tad uvijek odlično.. Ne može uvijek biti kako treba..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485


Uputstvo za olt gama 18, budem ubacio kroz par dana

Sto se tice djeteline, imam original sjemena, oko 17kg, za sjetvu i proizvodnju sjemena djeteline, ja planirao sijati, al nista za sada
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kupio danas sijacicu, od prvog vlasnika, ima i racun od nje, dao mi je i novu spiralu za trave i uputstvo..
Veli da je posijao s njom svega 20 jutara u ovih 30 god..
Markiri nikad nisu bili u zemlji, a i diskovi nisu ni malo boju izgubili, zadnjih 10 god samo stajala u supi..

I sam se cudim kako se mogu naci ocuvani a stari strojevi..

[url=https://postimg.org/image/etaf9oyh9/]

 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Da ,ova ima metalnu spiralu sa kotačima naprijed,ali pošto je na vidljivo sačuvana,kolega ne bi trebao imati problema barem sljedećih nekoliko godina,jer u olt-u nema za naručiti takva aluminijska spirala
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ima plasticnu spiralu, barem je ova plasticna za trave i uljanu repicu, onda je valjda i ova koja je unutra..

Cini mi se da ova ima isti sjetveni aparat kao i ove game koje imaju iz kotace jer to je neka prijelazna serija, vidite da joj ram nije onako okruglo zaobljen, nego je od ravnih profila, samo sto su kotaci napred..

A i susjed ima onu stariju sa zaobljenim ramom i kotacima napred i posijao vec cca 100 jutara bez greske..

Ja sijem u prosjeku 5 jutara godisnje i mislim da bi morala bez greske ici narednih nekoliko godina, jer stvarno je ko nova, jos se nije ni sa ovih bolcni gdje se kopcaju poluge hidraulika oguljila farba..

Jedino je covjek zaboravio na koliko je sta sijao, sad kako idu oni izracuni sa vrtnjom kotaca i vaganjem?
Jel zna tko?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Imam original uputstvo i ima tablica sjetve, ali veli covjek da nikad nije sijao po toj tablici, da mu je previse bacala ako se ravnao po knjizi, zato bi ja to onako na sigurno, samo ne znam koliko puta treba izvrtit kotac i s cim to pomnoziti, cital sam to negdje al nisam obracal paznju posto nisam imal sijacicu..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da, nema vise takvih spirala, samo plasticne, ako bude garazirana, tesko da ce ju on pokidati....

Ja sam ubacio to uputstvo, ako ga imas i ti, onda pogledaj, pise koliko treba okrenuti tockove, i zaviri unutra i pogledaj kakva je spirala, vidi se kad se gleda od skale gdje namjestas koliko da baca
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bratić, sijačica je ko nova, ali nadam se da si svjestan da više nema sijanja neočiščenog sjemena, samo trijano sjeme ili original :)

Koliko je to redova i koja joj je širina?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa sijem ja s oltom zadnjih 10 god i uvijek je dobro, al naravno procistim sjeme..
Ima 18 redova i 225 je zahvata, mene za mojih 5 jutara zita godisnje bi mogla posluziti ohoho..
A ako nekad povecam povrsine onda moze i bolja sijacica doci na red..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zašto bolja, što ovoj fali.....da siješ i 50 jutara, zadovoljila bi.....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Susjed sije s istom takvom 25 jutara godisnje i radi bez i jedne greske, samo je dok ju je kupio promjenio sve lezajeve na diskovima i umjesto nitova stavio sarafe s maticama na kucista lezajeva na diskovima..
Na ovoj mojoj je sve doslovno novo, nigdje nema lufta ni milimetar..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije jeftino promjeniti sve ležajeve na diskovima, jer ih ide 36kom, oznaka 6203, pa da kupiš i one najjeftinije, puno je.....jesenas sam posijao nešto više od 20 jutara, samo napumpao gume.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma crnje je one zakovice razmontirati i pokovati ponovo nego ležajeve nabaviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh