• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za povrće

V

VOJVODJANIN

Guest
Liči mi se da je to kućna radinost.Ako jeste svaka čast majstoru!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neka talijanska je, za povrće, al nemogu se sjetiti proizvođača......:gitarist:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je......sada sam se sjetio i ja, kada sam pročitao :mrgreen: ......čini mi se odlična, znaš li nešto o njoj????
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa nisu to neke skupe sijačice tak da postoji samo jedan način da saznaš ?
Kupiš probaš pa ako nevalja udaš i to je to .
konstrukcijaski ne izgleda loše vozi red na dva kotača tako da ulaže na dobru dubinu ima metalne pločice i lako joj se redovi pomiču po rami sve u svemu obećava ali nikad se ne zna?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam ju vidio pod krovom i slikao, a nisam vidio u radu......može sijati valjda sve, ima dosta zanimljive ploče za grah......aluminijske, a dio ploče tamo gdje ulaže sjeme su od meke gume......kažu da je dosta precizna.....a gdje toga ima za kupiti????
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ja sam ju vidio pod krovom i slikao, a nisam vidio u radu......može sijati valjda sve, ima dosta zanimljive ploče za grah......aluminijske, a dio ploče tamo gdje ulaže sjeme su od meke gume......kažu da je dosta precizna.....a gdje toga ima za kupiti????

kakve ima sijaće ploče...materijal, položaj i sl....?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
da li netko zna proizvođača ove sijačice????


http://www.bassiebassi.com/sp95.htm

google Prijevod (talijanski > hrvatski)
Izravna sjetva sjemena za svaku potrebu modularan i prilagodljiv svim vrstama terena. sijanje dubina se uređuje sustav za ravnotežu između dvije aluminijske naplatke: Kratke udaljenosti osigurava 'odori dubina u slučaju zemljišta koje nije dobro pripremljen i vrlo mali sjeme. proljeće djeluje na paralelogram i osigurati poštivanje svakog elementa je podesiva na zemlju: to omogućuje da se prilagodi težini stroja, tip i vlažnost tla. SP 95 je specifičan za sjetvu repe, sirka, soje. Također se može koristiti za sve vrste povrća i ljekovitog bilja, uz jednostavnu zamjenu sjemena distributera.

Prijevod (talijanski > hrvatski)

Nošena do 6 red sadilica
Težina 15 kg
Dužina 50 cm
Visina 40 cm
Širina 10 cm
Sjeme Zapremina spremnika Lt 20
Kapacitet microgranulator Lt 20
Kapacitet rasipač gnojiva Lt 20
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Nemoguće :shock:

moguće...

jer su napisali tak....
po novim podacima koje sam dobil prekjučer je 280 kg 6 redna sijaćica, a cca 15 kg je težina 1 jedinice, dakle 1 reda samo....bez nosača, uređaja za mikrogranulate, gnojidbu, markera....

recimo nodet pneumasem aka OLT PSK ima navedenu težinu 36 kg minimum, dakle osnovna izvedba jedinice za kukuruz...

i to je 1 sjetvena jedinica....
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da malo osvježim temu.. Evo moje sijačice za povrće.. Danas stigla kući.
sijacica-luk-slika-31993145.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh