• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

sijalica

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Odlični su kad siješ upravo u ovom periodu (koji dan kasnije) pa po običaju nakon nicanja taman kad se kotiledoni rašire ide i sunčanije vrijeme.
Ako siješ petnaestak dana ranije u odnosu na današnji dan, možeš zaključiti koja je količina svijetlosti upravo iz priloženog, a tako je otprilike svake godine. Prvi i prva polovina drugog propast.

papriku sijem prvu jel njoj najduze treba da proklija i ona je vec prva tura posijana a ostalo najvjerovatnije krece od iduceg tjedna s obzirom da vele za ovaj tjedan opet zimu i snijeg...sijao sam i ranije ali za sebe, nije bilo za prodaju i izduze se flanci ali rijesim to kod pikiranja..;pikiram ga u fi9 i onaj izduzeni dio stavim cijeli u zemlju i opet ispadne dobar flanac
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
papriku sijem prvu jel njoj najduze treba da proklija i ona je vec prva tura posijana a ostalo najvjerovatnije krece od iduceg tjedna s obzirom da vele za ovaj tjedan opet zimu i snijeg...sijao sam i ranije ali za sebe, nije bilo za prodaju i izduze se flanci ali rijesim to kod pikiranja..;pikiram ga u fi9 i onaj izduzeni dio stavim cijeli u zemlju i opet ispadne dobar flanac

Paprika ne pušta adventativne korijene pa tako može biti i opasno saditi je dublje. Al' 'ajd dobro, ako je išlo do sad ići će i poslije.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
nisam stigao prije piskarat...ovak kaze specifikacija na lampi:
Plant lamp
-Das richtige Licht für Ihre Pflanzen
-Gesundes Pflanzenwachstum bei fehlendem Tageslicht
-Regt die Photosynthese von Pflanzen durch spezielles Lichtspektrum an
-Verstärkt die natürlichen Farben Ihrer Pflanzen

-Pravo svjetlo za vase biljke
-Zdrav rast biljaka u odsutnosti dnevnog svjetla
-Potice fotosintezu posebnim spektrom svjetlosti
-Poboljsava prirodne boje vasih biljaka

e sad kolko u tome ima istine vidjet cemo i koliko ta lampa ustvari djeluje...u paketu se dobije svjetiljka sa sjenilom, kabel i zarulja...sama lampa je ok ali zarulja je najveci upitnik (sparna zarulja 15W, 10 000 sati svjetli i svjetli nekakvom ljubicastom bojom) koliko ona ustvari sa tom jacinom moze djelovati? instalirana je za probu, stavio sam je za sad na metar visine iznad par kontejnera u kojima je posijana paprika...najveci problem je kaj nema nikakvog postenog uputstva...a cijena prava sitnica...sa 170,00kn skinuta na 51,00...pa ak i ne vrijedi nisu neki novci...da vas cujem kaj vi velite o tome jel to kaj vrijedi ili bolje da sam cevape pojel...
 
P

pauk

Guest
koji je model lampe i u kojoj si trgovini našao to?

ja definitivno trebam neku sijalicu za presadnice jer mi je premracno...

a sto se tice sijalice, po mom skromnom misljenju, najbitnije je da ne isijava toplinu !
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
nisam stigao prije piskarat...ovak kaze specifikacija na lampi:
Plant lamp
-Das richtige Licht für Ihre Pflanzen
-Gesundes Pflanzenwachstum bei fehlendem Tageslicht
-Regt die Photosynthese von Pflanzen durch spezielles Lichtspektrum an
-Verstärkt die natürlichen Farben Ihrer Pflanzen

-Pravo svjetlo za vase biljke
-Zdrav rast biljaka u odsutnosti dnevnog svjetla
-Potice fotosintezu posebnim spektrom svjetlosti
-Poboljsava prirodne boje vasih biljaka

e sad kolko u tome ima istine vidjet cemo i koliko ta lampa ustvari djeluje...u paketu se dobije svjetiljka sa sjenilom, kabel i zarulja...sama lampa je ok ali zarulja je najveci upitnik (sparna zarulja 15W, 10 000 sati svjetli i svjetli nekakvom ljubicastom bojom) koliko ona ustvari sa tom jacinom moze djelovati? instalirana je za probu, stavio sam je za sad na metar visine iznad par kontejnera u kojima je posijana paprika...najveci problem je kaj nema nikakvog postenog uputstva...a cijena prava sitnica...sa 170,00kn skinuta na 51,00...pa ak i ne vrijedi nisu neki novci...da vas cujem kaj vi velite o tome jel to kaj vrijedi ili bolje da sam cevape pojel...

Mislim da nije bitna snaga već spektar svjetlosti koju isijava,sijalica sa velikom snagom ti netreba osim ako ćeš sa njom grijati.:(handshake):
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
e sad kolko u tome ima istine vidjet cemo i koliko ta lampa ustvari djeluje...

Vidi pa javi, al' mislim da je daleko od profesinalizma :icon_scratch: Valjda bi se već masovno primjenjivala u profi proizvodnji ako joj je potrošnja drastično manja od HPS-a, a gdje sam god vidio posao na veliko vidio sam i HPS.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
koji je model lampe i u kojoj si trgovini našao to?

ja definitivno trebam neku sijalicu za presadnice jer mi je premracno...

a sto se tice sijalice, po mom skromnom misljenju, najbitnije je da ne isijava toplinu !

zove se PLANT LAMP proizvodjac je MEGAMAN i ima ih u trgovini OBI ja sam konkretno kupio u sisku
http://www.obi.hr/hr/
imaju i zarulje za bilje posebno za kupiti cijene su cini mi se od 35kn pa na dalje ovisno o jacini velicini i obliku a ove lampe su bile na akciji...komplet je bio 51 kunu (lampa,sa kablom i sjenilom i zaruljom) a sama zarulja (ista koja je u kompletu) ako ju ides kupit je 75 kuna...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Mislim da nije bitna snaga već spektar svjetlosti koju isijava,sijalica sa velikom snagom ti netreba osim ako ćeš sa njom grijati.:(handshake):

a nisu pileki u pitanju :) grijanje imam bitno mi je samo da je jace svjetlo od ovog sta je sad...najbolje se vidi kad padne mrak onda je kao nekakva lila ljubicasta svjetlost dosta zanimljivo...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Vidi pa javi, al' mislim da je daleko od profesinalizma :icon_scratch: Valjda bi se već masovno primjenjivala u profi proizvodnji ako joj je potrošnja drastično manja od HPS-a, a gdje sam god vidio posao na veliko vidio sam i HPS.

jasno mi je da nemoze bit to profi za te novce ali ne kosta nista probat stvarno nisu neki novci nemres ni postenu rundu popit u birtiji...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ova je oko 120e.
OpisDodatne slike (1)Komentari (0)Slični artikli (6)
Odaberite komplet koji vam odgovara u ponuđenim opcijama!

Komplet 400W predstavlja spoj komponenata koji će omogućiti hobistima, ali i onima koji se profesionalno bave biljkama veliko zadovoljstvo u gajenju istih.

Komplet se prodaje već sklopljen, pa nećete gubiti vreme na njegovo sastavljanje.

Komponente koje dobijate u Kompletu 400W su sledeće:

400W HPS/MH Prigušnicu + Starter
Six-Fold Reflektor
+ 2m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem

+ izbor sijalice: HPS, MH i Philips Agro

Philipsova prigušnica od 400W radi i sa HPS i sa MH sijalicama, a u ovom kompletu kao opcija se javlja i sijalica Philip Agro.

Izborom sijalica utičete na rast i listanje, odnosno cvetanje biljaka. Ukoliko je cilj brz rast i listanje, kao odgovarajuća sijalica se koristi MH sijalica, dok se za fazu cvetanja preporučuje HPS sijalica. Kupovinom ovog kompleta možete kupiti i sijalicu Philips Agro, koja sadrži plavi spektar boja koji utiče i na rast i na cvetanje biljaka i spada u najkvalitetnije na tržištu.

Standardni Six-Fold reflektor je napravljen tako da se može širiti i skupljati kako bi se svetlost reflektovala na većoj površini ili koncentrisala na manjoj, već po potrebi. Konstrukcija je izrađena od visoko-reflektujućeg aluminijuma.

Sistem od 400W je dovoljan da pokrije površinu od oko 2.25m2 (1.5x1.5m).

Ovaj sistem dolazi u kompletu i već povezan, tako da nećete trošiti vreme na njegovo sklapanje.

Ukoliko reflektori imaju zaštitnu foliju neophodno je skinuti je sa reflektora pre upotrebe.

Kupovinom kompleta 400W štedi se 20-30% u odnosu na kupovinu pojedinačnih proizvoda!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kupovinom kompleta 400W štedi se 20-30% u odnosu na kupovinu pojedinačnih proizvoda!

Ne znam pošto je reflektor, al' vijerujem da je jedna od krupnijih stavki. Ja sjenilo napravim sam od aluminijskog lima pa me tako dođe sve zajedno jeftinije.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jasno mi je da nemoze bit to profi za te novce ali ne kosta nista probat stvarno nisu neki novci nemres ni postenu rundu popit u birtiji...

kakva su iskustva u vezi sa kupljenom lampom,jel se isplatila il je bilo pametnije popit rundu ?
 

Verticillium

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
63
Pozdrav svima. Imam viska reflektora pa ako je netko zainteresiran za kupovinu neka mi se javi na mail.
 
Na vrh