• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijanje DTS-a (djetelinsko travnih smjesa)

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

abrkili kaže:
jel to ljulj siješ?
ne ljulj je bio poslije to je Klupčasta!
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Sijanje trava

marko uništit ćeš tog harlića daj malo i classu da zaradi koju kunu :D :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sijanje trava

cabage kaže:
Vidiš, zato ne volim roto-drljaču. Svu travu digne gore i onda ju valjak lijepo pritisne i ne treba ni kiše a ona nastavlja sa rastom.
Da nebi ispalo da nije dobro pripremljeno, odlično obavljen posao. Samo sam ja više zagovornik sjetvospremača. Ja sam za ljulj pripremao sjetvospremačem, odmah iza oranja, bez tanjuranja. Na jednoj njivi je bilo toliko trave prije oranja, da me bilo sram da je to moje. Kad sam završio sa pripremom sve to skupa je izgledalo fantazija. Bez ikakve trave, sve lijepo poravnato ko na dlanu, s posteljicom na dva centimetra dubine. Koliko se tu može govoriti o posteljici, jer ipak je to svježe orano.

da se osvrnem na večinu postova, niti bogec još nije posijao sve ljuljeve, ima još toga za sijat fest puno :!: ove godine sijem preko 20 rali ljuljeva, oko 10 rali graška, i uz stare ljuljeve imat ču na proljeće 50 rali odjednom skoro za kosit :shock: a ko če to pojest :shock:
inače ove godine imam hrane u izobilju tak da se nisam žurio sa sjetvom, jer mi ne treba jesenski otkos, samo bi gomilao hranu

uzeo sam jedan parlog zabadava, oko 2 ha i danas sam išao u dopunsku obradu, iza oranja samo sjetvospremačem, travurda je virila u oranju za popizdit, to nije orano a sigurno 4 godine, ko šuma je drač, spustio dasku za ravnanje na sjetvospremaču , dublje valjci i deri, dva prohoda i super je bilo, u jednom danu od oranja do sjetve

mogu samo reči da je munji malo teže sa sjetvospremačem , spram oranja, fakat je masivan sjetvospremač
e da i dok sam išao na polje preko rijeke , tamo je drveni most, pukle su dvije planke pod traktorom, tak da sam doma išao okolo koji kilometar na betonski most :shock: eto skoro poginem zbog ljulja :shock:
 
S

seljaček

Guest
Re: Sijanje trava

Što je munji teško sjetvospremač od 3 m :scratch :scratch :scratch
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sijanje trava

seljaček kaže:
Što je munji teško sjetvospremač od 3 m :scratch :scratch :scratch

jako je teretan sjetvospremač, a i ja ga malo dublje teram, ali radi fenomenalno, sipko ko pjesak :D
spram oranja je mrvicu teže, valjda jer traktor dođe na mekano, a ko zna možda su plugovi prelagani za terat :idea: ko zna, ali sve ide ko podmazano, ja sam zadovoljan :D

:scratch još samo da mostovi ne pucaju na rijeci ispod traktora :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

breza kaže:
marko uništit ćeš tog harlića daj malo i classu da zaradi koju kunu :D :D :D
ma neka radi dan i noć!!!
claas je bio na drugom poslu!!

@bogec:koliko km/h ideš sa sjatvospremačem?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

završna faza valjanje:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sijanje trava

marko hurlimann xa86 kaže:
breza kaže:
marko uništit ćeš tog harlića daj malo i classu da zaradi koju kunu :D :D :D
ma neka radi dan i noć!!!
claas je bio na drugom poslu!!

@bogec:koliko km/h ideš sa sjatvospremačem?

oko 16 km /h, u drugoj transportnoj, na oko 2000 obrtaja, e sad po toj statistici koju sam zapamtio neznam el je dobro, ide brzo, ima učinak, pa je valjd dobro :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

pa dost ti juris...
ja idem isto druga transportna i ide 13-14km/h na 1800-1900 obrtaja gasa!!!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sijanje trava

Zato ja idem 4 radna i nije teško, osim ako skupljam granje s obližnjeg topolika :blackeye :blackeye :blackeye
Idem ja i u drugoj ako treba, pa onda kad se zaletim neznam stati, a jarak na uvratini uvijek zna biti dubok :scratch
BOGEC, kakav sjetvospremač? Ja imam Uniu 2,8 metara i radi super. Za moju munju, koja je već pomalo u godinama, taman.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sijanje trava

cabage kaže:
Zato ja idem 4 radna i nije teško, osim ako skupljam granje s obližnjeg topolika :blackeye :blackeye :blackeye
Idem ja i u drugoj ako treba, pa onda kad se zaletim neznam stati, a jarak na uvratini uvijek zna biti dubok :scratch
BOGEC, kakav sjetvospremač? Ja imam Uniu 2,8 metara i radi super. Za moju munju, koja je već pomalo u godinama, taman.

ja imam pecka 2,8 matara, to je iz našičkog markovca, ide fenomenalno, iako robustan ide ko sam vrag :D
uh sve jarke zatrpa, i razor zatrpa daska za ravnanje gura ko bager, čim je jama kakava ostavi zemlju, ja sam oduševljen :!: :D

Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

bogec:daj malo stavi slike oranja i rada sjetvospremača ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sijanje trava

Znam, i ja imam dasku. Preporodio sam se kak sam ga kupio. Tanjuraču koristim samo tamo gdje moram zatanjurati gnojivo. Nevjerojatno što može napraviti i u tvrdoj zemlji, ak nisu dovoljna dva prohoda, onda tri, ali mora biti picikato.
Koliko si platio taj našički? Mene je moj došao 12 tisuća kuna bez pdv-a. Sada je kod mene već dvije godine i sve radi ko podmazano, hehe, pa ima mazalice. Jedino sam ja jednom s njim prasnuo banderu... :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sijanje trava

cabage kaže:
Znam, i ja imam dasku. Preporodio sam se kak sam ga kupio. Tanjuraču koristim samo tamo gdje moram zatanjurati gnojivo. Nevjerojatno što može napraviti i u tvrdoj zemlji, ak nisu dovoljna dva prohoda, onda tri, ali mora biti picikato.
Koliko si platio taj našički? Mene je moj došao 12 tisuća kuna bez pdv-a. Sada je kod mene već dvije godine i sve radi ko podmazano, hehe, pa ima mazalice. Jedino sam ja jednom s njim prasnuo banderu... :blackeye

platio sam ga 12080kn sa pdv, to smo dogovorili proljetos na sajmu a na ovaj sajam su mi ga dovezli i to po cjeni od prošlog sajma, sad je cjena 15000kn, za ovaj moj :!:

marko bit če slika, stalno smo u strci pa ne nosim fotić sa sobom jer sve radimo na brzinu :!: sad nakon siliranja isto ide ljulj i to malo žešći komad pa če bit slike :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

priprem za ljulj,tabla je oko 2,5ha:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

Pa možda malo je ali moram negdje potrošit lanjsko sjeme!! ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: Sijanje trava

valjanje:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh