• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijanje DTS-a (djetelinsko travnih smjesa)

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja imam nekog iskustva s tom kupinom nema ti druge nego kosit češće a najbolje dok je još mlada
mi smo tako oćistili jednu njivu koja je bila puna kupine tj. sloj nepokošene je bio debel 50-ak cm muke ježeve smo imali s tim dok smo kosili na usri 355 1.spora i polako stari vozi a ja za njim vilama zaustavljam kupinu da kosa(roto) proguta kad je pokošena s prednjim utovarivačem zgurali na uvratinu njive i zapalili kad se osušila i poslije smo potanjurali tako da uništimo korijen a to je bilo prije same zime prije nego je počela zemlja mrznit
kakva če njiva biti na prolječe to predstoji da vidimo

sad se samo nadam da cu slozit traktor prije nego trava pocne rast...
 
H

Hurlimann86

Guest
Cura mu neda:p
Pa najbolje bi ti bilo da pročitaš cijelu temu "Krmno bilje i travnjaštvo" i mislim da budeš znal sve ,jer je tam sve temeljito opisano od strane bogeca.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Sjetva djeteline, DTS, ljulja...i zaštita od korova

bok. ovdje sam nov...neznam da li sam na krivo mjesto postavio temu..

zanima me malo o sjetni djetelina, DTS-a, licerne i talijanskog i engleskog ljulja!

Da li postoji špriciva i koja su to špriciva kojim bi se ove kulture zaštitile od korova koji kod sjetve nikne između posijane trave i djetelina?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
bok. ovdje sam nov...neznam da li sam na krivo mjesto postavio temu..

zanima me malo o sjetni djetelina, DTS-a, licerne i talijanskog i engleskog ljulja!

Da li postoji špriciva i koja su to špriciva kojim bi se ove kulture zaštitile od korova koji kod sjetve nikne između posijane trave i djetelina?

nema.netreba,jer djetelina će nakon drugog otkosa prevladati i zbogom korov.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
nema.netreba,jer djetelina će nakon drugog otkosa prevladati i zbogom korov.

to znam iz iskustva, mislil sam da ima nešto za pošpricati korov.

mislim posaditi jednu parcelu talijanskog ljulja, a jednu parcelu DTS-a, koliko ide kilograma na hektar DTS-a, a koliko ljulja i koliko duboko se sadi? da li treba poslije sjetve valjati??

hvala
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
danas posijano 10 kg dts-a,na nekih 0.4 hektara..
sjeme je njemacko pa cemo vidjet rezultate na proljece...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Prije kosnje i paljenja je bolje rjesenje Totalni herbicid i spricaj,kada se sve osusi preko lista oranje i tanjuranje i odma posijes travu da do kraja godine izraste.
Na proljece nema brige da ce bilo koji korov nici kada je trava vec daleko veca a i sto se tice kupine nema brige,i sa njom sam imao iskustva i na isti nacin sam je rjesio .

Po meni je jednostavnije puno nego se igrati sa paljenjem,a i trosak je manji daleko nego kositi zgrtati paliti,ovako odma u oranje kada se sve osusi,naravno da neces spricat travu od pola metra.
Ja tako svake godine napravim na parceli na kojoj mislim sijat travu i brige nema.
 
Na vrh