• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

baš taj mengele mamut je možda, čak, čini mi se u kraju kod bogeca :scratch :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Ima Vicon i prednjeg dvorednog, to je isti kao i ovaj 4 redni samo kaj nema ove dodatke sa svake strane za još 1 red.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

tog sam u vrbovcu vidio, to je u onom ograđenom prostoru bilo, tam ima podosta balirki i štošta toga

mario el bi tog vicona prednjeg terao moj massey :?: cijena okvirna :?:
 
I

ivica

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ŠANANA kaže:
baš taj mengele mamut je možda, čak, čini mi se u kraju kod bogeca :scratch :scratch
nije ovo mamut ,ovo je starije ali je bil dosta ocuvan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ivica kaže:
ŠANANA kaže:
baš taj mengele mamut je možda, čak, čini mi se u kraju kod bogeca :scratch :scratch
nije ovo mamut ,ovo je starije ali je bil dosta ocuvan
:oops: :oops: moja greška, sorry

mario kaže:
Ima Vicon i prednjeg dvorednog, to je isti kao i ovaj 4 redni samo kaj nema ove dodatke sa svake strane za još 1 red.
mario, vi u strojnom prstenu imate nekog dvorednog bočnog silokombajna čini mi se :scratch :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ŠANANA kaže:
baš taj mengele mamut je možda, čak, čini mi se u kraju kod bogeca :scratch :scratch
Taj kombajn sam i ja vidio..Nije vrijedan 10 000E..On nema gnječilicu,i 4 reda je preveliko za njega.
Evo njemu isti brat samo DF koji ima 3redni adapter i ima gnječilicu:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bogec kaže:
tog sam u vrbovcu vidio, to je u onom ograđenom prostoru bilo, tam ima podosta balirki i štošta toga

mario el bi tog vicona prednjeg terao moj massey :?: cijena okvirna :?:

Moje mišljenje je da nebi, nema šanse, možda bi da imaš brzinu u kojoj ide manje od 1 km/h.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Moje je mišljenje da bi moral traktor od 100 ks tjerati dvorednog silokombajna naprijed, ipak se to vrti na 1000 okr i to bi trebao ići, al može explorer od 90 ks tjerat PZ dvorednog prednjeg, onda bi Mf moral ovog tjerati, ne nešto extremno brzo, al bi trebalo ići
 
I

ivica

Guest
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ŠANANA kaže:
Moje je mišljenje da bi moral traktor od 100 ks tjerati dvorednog silokombajna naprijed, ipak se to vrti na 1000 okr i to bi trebao ići, al može explorer od 90 ks tjerat PZ dvorednog prednjeg, onda bi Mf moral ovog tjerati, ne nešto extremno brzo, al bi trebalo ići
naravno ako 155 tjera 4 reda
i 4 reda je preveliko za njega.
pa ovo je v10 280 ks i mora ici sa 4 reda ,kolega ima jaguar 695 -316 ks pa ide ko lud sa 4 reda
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Počeli ste pričati neke stvari napamet...
Same EX 90ks je pod Mengele 2 reda naprijed posustao nakon par prikolica,Claas 84ks se jedva borio s njim,jest da mu je bilo teško ali je silirao cijeli dan s njim..Ispod 100ks se nemamo kaj spominati za 2 reda naprijed,i još po mogučnosti da je 6 cilindara..

@ivica: kad je bila visoka kuruza ko ove godine ovaj DF nije mogao ič brže od 5km/h pa imaju isti motor i ima 1 red manje..On valjda ide tako brzo pošto nema gnječilice..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

ivica kaže:
marko: koliko je kostal ovaj DF
Nije moj od kolege je.Platio ga 7000E..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

bum pitao na sajmu na štandu abacusa el ima kakvi prospekt

znate da je bilo rasprava oko snage traktora za teranje balirke s noževima pa je bilo i izjava da skoro treba dva traktora da teraju balirku s noževima, pa do onih umjerenijih 120ks 6 cilindara, pa se ispostavilo da moj massey sa 100ks ne osječa balirku kad su noževi skroz dignuti, tera ko naprazno :D

tak da kak veli ivica ako ide sa 150ks 4 reda valjd mora ič i sa 100ks 2 reda

šanana onaj mengele je veliki kod mene od 400 i nešt konja i koštao je preko 30000 ojira
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Bogec: tebi kod siliranja je valjda bitno da ne zakolješ traktor je tak :?:
Moreš ti silirat i s 80ks ali to neče ič dugo,a brzine ti bude 2km/h..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

A joj bogec, a ti si mene pitao za dvorednog, ja sam mislio da za 4 rednog :oops: :oops:

Dvorednog mora tjerat tvoj traktor, ovo kaj marko hurliman priča za mengele, mislim da su sada napredovali po tom pitanju tj. da današnji kombajni trebaju manje snage po učinku, inače moj Lamborghini tjera bez problema dvorednog(čitaj: jednoredni sa dodatkom za još jedan red), ovaj kombajn s kojim mi radimo je od udruge, i drugi ljudi tjeraju još sa Lamborghini r3 95, Claas 84ks, Claas 102ks......
3Xcmb3Yy6QCWqjHx.jpg

zhEx9A80c2TDYBqg.v.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
Bogec: tebi kod siliranja je valjda bitno da ne zakolješ traktor je tak :?:
Moreš ti silirat i s 80ks ali to neče ič dugo,a brzine ti bude 2km/h..

Ja sam vidio svojim očima u sloveniji kad je same explorer 90 ks tjeral naprijed 2 reda PZ silokombajna, očeš kak očeš, bez greške, nije se primjetilo da bi se klao traktor :!: :!: :!:

Mario, na tog sam mislio, jel to vicon isto???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Da samo malom brzinom,i ti si vidio samo tu jednu prikolicu možda..
Sve ti zavisi i od silokombajna,znaš i samo kak SIP "kratko" reže :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
Da samo malom brzinom,i ti si vidio samo tu jednu prikolicu možda..
Sve ti zavisi i od silokombajna,znaš i samo kak SIP "kratko" reže :D

ja imam petingera mex2 da vidiš kako zeko 4320 tera, a petinger je poznat po tome da ima jako finu sječku

sip ima i jako veliku propusnu moč tj velik učinak na dan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

marko hurlimann xa86 kaže:
Da samo malom brzinom,i ti si vidio samo tu jednu prikolicu možda..
Sve ti zavisi i od silokombajna,znaš i samo kak SIP "kratko" reže :D

pa sk 80s (9 noževa) ne reže nešto baš, al zato moj vihar 80e (12 noževa) reže perfektno, može bez frke konkurirati svakom novom silokombajnu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Zašto sam onda "kratko" stavio pod navodnike ;)
Teško da če vihar ovak fino nasjeckat:
xBmCyTHzr3LgVLSf.v.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh