• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

M

maRko1993

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

ŠANANA kaže:
e nemam niti jednu ;)
s njim sam drugi dan malo gazio, al nisam se sjetio poslikati ga, ljuta je to pila :mrgreen:
Pa kaj nije on malo prelagan za gazit, mislim da 404 ima samo 1850 kg.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Kićo kaže:
Siliranje kod rodjaka. Ja sam gazio njegovim starim Internacionalom. Gazili su jos i Zetor i Rus. Ranijih godina sam gazio sa svojim imtom 5136. Nemam slika od silo-kombajna :oops: :( 4-redni Mamut
Ljepe slike..
Gdje tje sada 5136 :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ma to Kićo :supz: :supz:
Daj malo par riječi o njemu,kak si zadovoljan,jel se kvari šta i jel se može mjerit s drugim 135-konjašima ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Uradio sam kompletnu generalku motora, mjenjac je u redu hidraulika podizna radi ali ne kipa mi, diferencijal ok, ali kocnice katastrofa. Citao sam da ljudi imaju dosta problema s njima ali eto staro je i mi sluzi vise vec dobro. Roto drljacu 3m vrti ko od sale a ima par slika u temi oranje. Za gazit silazu pun nafte i s utegama je oko 5800kg pa sam ko rodjen za to a razna izvlacenja iz blata da i nepricam, redovito zovu. Trebo bi ga zamjenit MF ili SDF dok bu para ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

stoj na mjestu :shock:

mali rezime događaja

mjesto događanja je lasovac

tvoj rođak je u deutzu (da ne pišem imena), onaj bucmasti, same silver je iz babinca kaj je i meni prije balirao (tema krmno bilje i travnjaštvo sa vicon balirkom), mengele mamut je njegov (tema sirak i siliranje kukuruza 2008), fendt je iz pisanice par kuča od mene (tema sakupljači sjena, onaj ogromni stoll sa dva rotora)

tehnostrojke su kupljene prošle godine (pošto su kod nas svi darežljivi od nadležnih) :D

cjena vožnje po prikolici je 100kn sa tim tehnostrojkama

ak sam šta promašio a nisam ispravi me, jedino mi fali jedna osoba sa eicherom ili sonalikom, jer je u kompi sa rođom iz deutza
 
B

Bobo

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Pa, kak se cini, Bogec, ti poznas cjeli taj kraj u i oko Bjelovara...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Bobo kaže:
Pa, kak se cini, Bogec, ti poznas cjeli taj kraj u i oko Bjelovara...

all mighty bogec :mrgreen:

je, svi ti traktori su bili kod mene doma :D

i prije dva sata sam bio kod čovjeka sa same silverom, on mi dolazi silirat iduči tjedan sa mamutom

ah meni se neda drndat kod mene sa jednorednim jer punim više silosa, pa onda to rješavam brzo i efikasno

ufffffffffff moram javit dmatkoviću i kompi sa deutzom (tema ono kad smo vozili bale ), da siliram iduči tjedan

je poznam ja svakog
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Bravo bogec sve ih znas a znas i mog rodju, punackog :) nedostaje Erni sa novom sonalikom. Valjda se bumo i mi nekad vidli ;) ako ne drugdje na pivi u sumskoj vili
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Kićo kaže:
Bravo bogec sve ih znas a znas i mog rodju, punackog :) Valjda se bumo i mi nekad vidli ;) ako ne drugdje na pivi u sumskoj vili

hehe ovo je bilo pjesnički 8)

može piva u šumskoj vili :D

jep sve ih poznam, i po potrebi pomažemo jedni drugima

jeeeeeeeeeeee fali erny, zato sam i pitao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Kićo, daj pitaj kolegu jel kupio Internacionala od Horvata iz Kozarevca :?: :?: :?:
Prije jedno 7-8 godina s takvim istim Internacionalom sam doma tovario gnoj i vozio ga po polju, pa ga je moj kum Horvat prodal tu u vaš kraj, baš me zanim jel to taj traktor :!:
Reći ću ti kasnije zašto, ako je to taj :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

MOLBA

da li itko zna da li igdje ima više folije i pod folije za silose

folija dimenzije 8x25 tri komada

podfolija 8x50, jedan komad

još ak imaju plačanje s nekvom odgodom, još bolje :D

danas sam več i boga i vraga zvao, više nitko nema folija ni podfolija

ak nema, ostaje mi jedina nada još samo tine :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Danas siliranje kod kolege,nisu neke slike,malo sam gazio s JD pa uhvatio koju sliku :D
i695373_Slika0136.jpg
i695372_Slika0134.jpg
i695371_Slika0133.jpg


BOGEC:si pitao kod RWA???????????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Kod mene imaš folije crne koliko očeš, evo ja sam pred koji dan uzel 8x12m za svoj silos, još imaju dosta te 8-metarske na roli! :!:

Za podfoliju ti nemam pojma, to ne koristim :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

ŠANANA kaže:
Kod mene imaš folije crne koliko očeš, evo ja sam pred koji dan uzel 8x12m za svoj silos, još imaju dosta te 8-metarske na roli! :!:

Za podfoliju ti nemam pojma, to ne koristim :!:

folija je s jedne strane bijela a s druge crna i uv je, dok sve drugo je obični najlon

marko zvao sam , zvao sam čak i svetog petra
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BOGEC: da li ti pomaže podfolija,imam doma jednu rolu samo moram pitat starog da li je voljan prodat :?:
Za najlon budem probao pitat jednog čovjeka kod mene..
Ako ti naravno nisam daleko..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: SILIRANJE sezona 2009.

koja je razlika od najlona i te folije?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: SILIRANJE sezona 2009.

bogec kaže:
da li itko zna da li igdje ima više folije i pod folije za silose

folija dimenzije 8x25 tri komada

podfolija 8x50, jedan komad

još ak imaju plačanje s nekvom odgodom, još bolje :D

danas sam več i boga i vraga zvao, više nitko nema folija ni podfolija

ak nema, ostaje mi jedina nada još samo tine :D

Bogec je informaciju dobil, a ako još ko ima takve probleme:
Profarm mislim, da bi poslao negdje do granice, a pošto ne znam, kako imaju povrat PDV, možda bi bilo lakše uzet u kojoj zadrugi uz granicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh