• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Cowboy,to ti je zvijer od 80 čistih konja plus vozač,6 cilindara,potrošač kao upaljač,jede sve generacije traktora novog godišta od 80-100 konja,ovaj čiji je mengele je imao takvog Dajca ali onog 100 ks šestaka,nikad ga nije prežalio što ga prodao:icon_hang::icon_hang: gazda gizdavi ,je to je Budrovićev ,ali vozi junior,stari je postao djed pa mora oko bake i logistiku odrađivati,hvala Kići što nas je malo fotkao pošto je bio mali cajtnot i sa vožnjom i sa gaženjem,uglavnom Kićo je jučer imao prekrasna iskustva sa poljskim putevima i sa načinom vožnje po njima,tko to svlada ,dobija 5 iz zalaganja i dodatni bonus za pretrpljeni strah:drink::drink:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

@MrSima14
Jel svu tu masu moraju vagati?

@Ajkula
Koja je brojna oznaka tog Deutz-a, jel 8006?
Davno sam gredao jednog sličnog, isto šestak samo je bio prvi broj 90, za onaj zadnji nisam siguran, možda 06... neznam. :icon_scratch:
Bio sam zagrijan da ga kupim ali je bio dosta skršen, valjda je radio negdje u šumi. Motor palio "ko mina", mjenjač kao u auta a ajnšlag skoro kao u bicikla... Jedino što je bio dosta iskirijan: feluge popucale, ruke od hidrulike i poluge varene, kardan mu imao lufta skoro 2 cm lijevo-desno i napred-nazad...
Al i pored svega toga bio je stroj, zvuk pre moćan...:icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Da 8006,da imam viška para,jedan takav za moje potrebe bi bio dovoljan,za oranje dušu dao
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Kod Deutz-a je onda izgleda ista oznaka za duplaka i za "solca"? Jedan prijatelj ima "solca" a broj je 7006.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Da to je stroj 8006, '80. godiste, silu posla se naradio kod ovoga gazde , nikakvi problema uz osnovno odrzavanje. U ovih desetak godina nije mu cak niti ventile prestelavo a radi da nemoze ljepse.
Ajkula, reko sam sinoc rodji da bi ja najradje sve te zemlje prodo i uzeo u najam neke "normalne" a za puteve vam nemam sta rec, ja vam se divim niste normalni... Bože sačuvaj! Jedva Mengele izadje gore... mislim da ste jako gresni i da vam je to božja kazna.

Kako je tema silaža evo jos par slicica, prvo naravno pomenuti Dajcina

3vl2.jpg


jos jedan kvalitetni stroj iz "stare garde" JD 2040, radi malo prevec sati godisnje

9d4t.jpg


Zekani

3v95.jpg


nicu.jpg


i moja malenkost

t6jl.jpg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Dobra ekipa kod vas, radi se punom parom :icon_pidu:
Nego ima li koja slika tih divnih puteva?
A sto se tice Deutza i maldji brat 07 serije je veoma hvaljen, ali je radjena samo do 75KS, dosta su rijetki i drze cijenu, bas zbog tog kvaliteta.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: SILIRANJE sezona 2013.

12 redova!!!!!!!!!
Pa jebote taj napuni prikolicu sam tak.

ja sam gledao i prikolicu napuni u jednom krugu znači24 reda a dužinu table ne znam ali mogu provjerit
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Evo tri u letu danas uhvatio..:) Nadam se da se gazda neće naljutiti što mu strojeve stavljam ako ih slučajno vidi kada, al kad ima dobre strojeve..
qhui.jpg
[/URL][/IMG]

Juuuuriiiii... :icon_pray:
0ogf.jpg
[/URL][/IMG]

:(y):
bd61.jpg
[/URL][/IMG]

Kasnije su radili u blizini moje kuće, jedno 500m, bio tamo, al nisam poneo ništa da slikam..
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Kićo i ajkula,ide to vama,a kako i nebi islo,uz takve vrhunske strojeve!!!
evo nekih slika jos od 2 tjedna.
6aj4.jpg

lbo7.jpg

tdxt.jpg

dixm.jpg

6gxq.jpg

jhvt.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

slike sa jos jedne silaze
ja sam naravno vozio zetora :icon_syda:
ndkv.jpg

renault sa prerađenom sipovom samoutovarnom prikolicom u tandemku
jnk0.jpg

fiat F100,strašan stroj...
x4jq.jpg

zeleni silokombajn :icon_lol:
u5jk.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Vi nestignete ugazit kolko stize materiijala :eek::

heheheee ovo ispod "crvena ergela"
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

jedan MF
19l0.jpg

drugi MF
b4tn.jpg

i gazda sa svojim trećim i najdrazim MF-om :icon_pray:
5vp7.jpg

stari gazda sa svojim najdrazim traktorom,hehe
t1hs.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Vi nestignete ugazit kolko stize materiijala :eek::

heheheee ovo ispod "crvena ergela"

ma tamo je bilo svega,kukuruza,sirka i sudanske trave,pravi miks,bas me zanima sto ce krave reci na to.
samo onaj vozac u 6340 :icon_hang: hehe tamo sam ja sa svojim 9540 isao kao od sale :icon_mrgreen:

a da,na toj drugoj silazi,strojevi stat pa gledat :icon_pray:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ma strojevi su vam dečki isto dobri,sva sreća što je dosta dobro vrijeme ,pa nema puno rovanja po poljima,a onaj 58 je legenda,gdje su još bili ovi MF-ovi dok je on vladao po polju,zašto onaj joni ima onaj natpis,to nadimak ili neka fora
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Uh da,to je ono kad zverkan nije mogao izvuc 2 prikolice pa ju je jedva zeleni izvukao,hah :(giggle): a vidi mene na slici :icon_mrgreen:
Ništa bez Dade,tko bi mi prekopcavao prikolice :icon_pidu:
558 je legenda od traktora,a fantač ,neznam sto mu to znaci,hah
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: SILIRANJE sezona 2013.

lijepi crvendaci! pogotovo ovaj na silosu :icon_thumright:
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Re: SILIRANJE sezona 2013.

i u blizini mene siliraju slovenci ko ludi, danas sam se vozio pokraj veeelike kupčine silaže, sa claas-om xerionom ravna i gazi a kolko sam videl voziju sa fendtima, jcb-ima, claas jedan, steyri i to je jedan zeleni, i sa deutzom i kamion, i to sve prikolice fliegl po 3-4 osovine, i sa dva jaguara siliraju mislim da 980 oznaka :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Onaj sa Zetorom je srecka prava, pa ondje treba da ide i da je tek iskipana silaza, a kamoli koliko toliko ugazena.
Ovi crvendaci su ekstra, meni se onaj veliki 8240 naj vise svidja, makina je prava :(y):
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Gledam ponovno slike,i gledam da mi je ova promaknula,isto sa silaze prije koji tjedan,crveni vladaju :icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh