• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ma znam čije su Valtre! Uglavnom bome ljepo praše, a ako će sljedećih godina još više, biće zanimljivije ih gledati.. El znaš možda za koga to rade?



Ja ga ne mogu uslikati ipak idu blizu 60km/h, a ne da mi se ići do polja gdje rade..

jedan fendt vuče prikolicu s tri osovine a drugi s četiri osovine,na fendu na haubi piše axial i vozio sam se autom iza tog fendta i obilazi masseya i brije 60 km/h,bio sam i na njivi ali nisam mogao slikati jer je pao mrak i silokombajn je čekao na njivi prikolicu kada sam ja došao i došla je za nekih 15 min
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Kuda voze masu,vidio sam u kovačevcu šleper slo tablica.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: SILIRANJE sezona 2013.

nebude se jos dugo toliko siliralo za bioplinska postrojenja...jer je zakon( u eu) u najavi da se bude smjelo samo 20 ili 25% od ukupne potrebe postrojenja smjeti uzgajati kao kultura a ostalo ce morati biti "otpad" odnosno nusproizvod industrije....tj gnojovka,gnoj,slama,trava s javnih povrsina,ostatci secerana itd...
sto bude pruzrokovalo smanjenjem cijena hrane,jer bude "ponovo" vise povrsina za proizvodnju hrane a ne energije....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: SILIRANJE sezona 2013.

heheh naravno :) ako uspem da nabavim sejem ns dzin ili buldozer :)
Počni da ga tražiš već krajem Marta, zovi trgovine i vidi ko će ga nabavljati. Ako ne uspiješ naći u trgovini onda preko rodbine, kumova i prijatelja traži direktno iz instituta u Novom Sadu. Ja sam jedne godine isto uzeo direktno sa instituta jer ga ovdje nigdje nije bilo.
Ja sijem Džin i pokazao se odličan i za ishranu u zelenom stanju i za silažu. :icon_super:

Nego šta nego rade, mora silokombajn dalje ići raditi, neće se odplatiti ako stoji...:(wasntme):

Koji silokombajni siliraju, koliko reda i koliku su to površinu silirali kad rade dan - noć? Jel to siliraju za neku farmu ili za šta? :icon_scratch:

Šteta samo što niko nema slika, da malo "parimo" oči. :biggrin:
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Silira clas jaguar tjera 12 reda i skidaju 200 ha sve za slovenca
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Samo jedan Claas!?
Neko reče da rade dva? :icon_scratch:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Jedan Jaguar 980
Tako su rekli
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Slika siliranja sirka, sijanog poslije žetve ječma:
21121881.jpg


Stvarno je puno napredovao u ovih zadnjih 10-ak dana,palo je puno kiše i raste ko lud..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Samo jedan Claas!?
Neko reče da rade dva? :icon_scratch:

Jedan ali vrijedan..:cool2:
Puni prikolice kao da su nekakve male! Samo ne znam zašto danas nisu radili, sve do predveče, izgleda da opet idu do jutarnjih sati..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Koliko njih opslužuje tog Jaguara tj. koliko ih odvozi silažu i koliko daleko voze?
Ako sam dobro razumio, to siliraju za bio masu za elektranu!?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Danasnja radna akcija kod Ajkulinog susjeda, ima nas...

598m.jpg


6szb.jpg


ezqu.jpg


iy80.jpg


96o4.jpg


Ajkula
44gi.jpg


drakula
vrd4.jpg


kornjaca
7yc.JPG
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

abwn.jpg


tamo negdje se skriva jedan Jony
2xsr.jpg


drug Staljin
gviz.jpg


"glavni krivac" Mamut
aipp.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Nepoderiv je! Vjeruj mi neunistiv.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Koliko njih opslužuje tog Jaguara tj. koliko ih odvozi silažu i koliko daleko voze?
Ako sam dobro razumio, to siliraju za bio masu za elektranu!?

12 traktora i 1 kamion, već je pisano..voze nekih 10-tak km daleko, al to im nije problem jer traktori imaju brzinu..Dobro si razumio...Al voze i na vagu kod toga gazde pa onda još malo dalje voze gdje isrpavaju, to ih malo usporava u transportu pa treba više traktora..
 
Na vrh