• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: SILIRANJE sezona 2013.

u mom ataru se silira punom parom za elektranu a glavni akter je class jaguar
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Jel imaš kakvih slika, ak nemaš daj molim te poslikaj
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: SILIRANJE sezona 2013.

nažalos nemam slika,probat ću danas koju uslikat a u transportu je fendt 930 ili 936 s fliegl gigant prikolicom s 4 osovine
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Točnije Class Jaguar 980! Dva su Fendt sa Fliegl prikolicama i prikolice su sa tri osovine! Jedan Man kamion sa Fliegl sandukom ima one gume za polje, 3 Valtre, dvije sa kamionkama i jedna sa dvije prikolice, jedna Pronar tandem, druga dvoosovinska Tehnostroj? Ima još MF-a 3 ako se ne varam, 2NH, 1 jelenko i 1 Class! Teraju ih sve punim gasom, nema šparanja, obilaze se međusobno, strašno za gledati kada idu! Jučer od 7 ujutro do 4 jutros su išli samo sa jednom stankom dok su tankali Jaguara!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Čekaj kolko sam skužil ima 12 traktora i 1 kamion, pa kolko ima zemlje
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Nije sve njegovo! On ima nekih 5-6 traktora, Fendt ima slovenske registarske pločice, kamion isto..A koliko radi ne znam, prije dosta godina je obrađivao nešto preko 500hektara, a sad ima dosta više, Taj kukuruz je sijan postrno, znači nakon ječma.. Ovo odakle voze je površine cca 150hektara, a ima on toga još sigurno..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ivan je rekao kada sam mu tovario sjeme kukuruza da ima ugovoreno za tri ili četiri godine i svake godine se povećava broj hektara za silažu,jedna valtra je od brane babića,druga od mike betona a treća zečićeva
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Hoće li biti slike? Imaš :icon_jook: za svaku sliku koju staviš!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ivan je rekao kada sam mu tovario sjeme kukuruza da ima ugovoreno za tri ili četiri godine i svake godine se povećava broj hektara za silažu,jedna valtra je od brane babića,druga od mike betona a treća zečićeva

Ma znam čije su Valtre! Uglavnom bome ljepo praše, a ako će sljedećih godina još više, biće zanimljivije ih gledati.. El znaš možda za koga to rade?

Hoće li biti slike? Imaš :icon_jook: za svaku sliku koju staviš!

Ja ga ne mogu uslikati ipak idu blizu 60km/h, a ne da mi se ići do polja gdje rade..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ja ga ne mogu uslikati ipak idu blizu 60km/h, a ne da mi se ići do polja gdje rade..

Probaj onda napraviti video snimak :icon_e_biggrin:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Evo i dalje voze, svjetle k'o Betlehem..Ljepo ih je za vidjeti, samo što na prikolici jaaako zuje gume pa teško spavati..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Nije valjda da rade cijelu noć!? :icon_surprised:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ljudi svašta siliraju,samo kakve koristi od suncokreta i njezine stabljike,dali to valja za silirat

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=689aklko0dI[/YT]
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ljudi svašta siliraju,samo kakve koristi od suncokreta i njezine stabljike,dali to valja za silirat

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=689aklko0dI[/YT]

suncokret je dobar za silazu,pogotovo ga ubaciti u sendvic sa kokuruzom.mlijeko masno od njega ko bog.bogec ga je silirao.:icon_super:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

moze li mi neko reci koliko kg silaze ima od 1hektara?? i kad se silira naravno?? i Da li mora neki specijalan suncokret ili ne? izvinjavam se sto gnjavim pitanjima,ali kako krenula susa sve sto moze da se silira dobrododje :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Dobra osobina je to što se može sijati sve do kraja Jula. Tako da ga možeš posijati kad požanješ pšenicu i ječam.
Jedino neznam koliko je hranljiv jer se silira kad počne cvatnja!? :icon_scratch:

Ma drži se ti Sirka, to je provjereno i sigurno!! :icon_super:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

heheh naravno :) ako uspem da nabavim sejem ns dzin ili buldozer :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Nije valjda da rade cijelu noć!? :icon_surprised:

Nego šta nego rade, mora silokombajn dalje ići raditi, neće se odplatiti ako stoji...:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh