• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

zar nece zbog vlage silaza da se ubudja ako je na goloj zemlji?? licno ucestvujem uradu silaze trecu godinu a blage veze nemam o njoj, da nije ovih foruma bio bih truba...
rice mi tele moram da idem da ga nahranim posle nastavljamo :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Neće joj ništa biti ako radiš na suvoj zemlji. Ja sam radio par puta na najlonu i donji sloj silaže mi bude previše vlažan i kiseo. A da ne pričam koji su problemi kad pada kiša ili se topi snijeg.
Ja već godinama radim silažu i to samo na goloj zemlji i kad izuzimam silažu kupim sve do zemlje, doslovce prevrnem lopatu i sve i zrno postružem, nema ni buđave ni pokvarene. Dešavalo mi se da bude pokvarene na vrhu, u sredini ili sa strane ali nikad do zemlje. ;)

Slobodno radi na zemlji, samo sa čeonih strana stavi 1-2 m najlona da možeš lakše zatvoriti silos. A ovi najloni sa strane nek ti budu oko 30 - 40 cm pod silažom, tako da ih silaža pritiska.
 
Posljednje uređivanje:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ok hvala ti to tek sledece godine da primenim :)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: SILIRANJE sezona 2013.

evo u petak smo počeli malo kasnije (tj punoo) i u sub završili prvi silos od 500 m2

samo s polja slike :(wasntme):



naravno ja sa plavcem :(rofl):



i da kolega breza je još sa svojim samekom vozil al sam ga zgubil negde :icon_scratch:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ljudi koliko dugo gazate ili sabijate silazu? isto tako koliko dugo gazate na kraju kad se sve silira?

da podjelimo ta iskustva...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Kod nas ko gazi ide 3puta mjestom i dosta je dobro ugaženo,a na kraju se ide 4 ili 5 puta mjestom prije nego se navuče najlon da bude silaža ljepo ugažena. A gazi se sa traktorom 3.5-4tone
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Re: SILIRANJE sezona 2013.

http://www.youtube.com/watch?v=3BOc7aDDpRo&feature=youtube_gdata_player i mi siliramo na na slican nacin i to je po meni buducnost siliranja.strgala na mse silopresa na pol siliranja tako da smo gazili drugi silos i to mi se vidi puno vise posla i brige..

Je li imate svoju silo presu?
Imas li kakvih slika?
Ja isto mislim d je to odlican nacin skladistenja silaze, em sto se manje kvari, em sto netreba mehanizacija za gazenje, sto je narocito problem ako se radi sa samohodnim silokombajnem velikog kapaciteta, onda je veliki problem to ugaziti
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: SILIRANJE sezona 2013.

koliko kosta silo vreca-cijev po 1m duzine? a koliko kosta punjenje?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Evo par slika i od mene
U glavnoj ulozi je John Deere 3130 LS sa Pottingerom mex II S i jednoosovinska prikolica
b05u.jpg

b2o6.jpg

wrve.jpg

hqmq.jpg

A u sporednoj ulozi igra Ford 5000
o5ly.jpg

u476.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Re: SILIRANJE sezona 2013.

I kod mene se siliralo jučer i danas pa evo koja slika:
Silirao je Zetor 6245 sa Sipom sk80s:






Silirao se N01:


U transportu sudjelovali:
Zetor 3511:






i Imt 539:




gazio je Zetor proxima 90 s kojim sam ujedno i razgrtao:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Re: SILIRANJE sezona 2013.

iii nastavak:










Ukupno je bilo oko 30 prikolica. Silos je bio dužine 23 metra,a širine 7metara.


I jedan video sa siliranja:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KPv0NsXu-DU&feature=youtu.be[/YT]
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Je li imate svoju silo presu?
Imas li kakvih slika?
Ja isto mislim d je to odlican nacin skladistenja silaze, em sto se manje kvari, em sto netreba mehanizacija za gazenje, sto je narocito problem ako se radi sa samohodnim silokombajnem velikog kapaciteta, onda je veliki problem to ugaziti
tek sad vidim pitanje...da mi imamo svoju siloprese.mislim da ima jedna slika u mom albumu..mi smo prezadovoljni.a najvaznije je sto siliramo nekoliko dana i nebojim se da se bude grijalo i kvarilo jer sve sta ude u vrecu istog trena je sabijeno i nema doticaja zraka.:D:
koliko kosta silo vreca-cijev po 1m duzine? a koliko kosta punjenje?
vreca je duzine 60 metara a promjer je 2.40. a kosta oko 4 tisuce kuna.dosta je skupa i po meni je to najveca mana tog stroja.e sad koliko kosta punjenje neznam..
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ja sam vozio kod kolege pa da stavim koju fotku. :)
Prvi dan je silirao New Holland (to nemam fotke), a drugi dan Massey Ferguson jer je na Hollandu ulje procurilo.

Ergela.
6gwmjn.jpg


Siliranje.
o9qwye.jpg


Razgrtanje i gaženje.
518xsn.jpg


2h5jyuc.jpg


I jedan video.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b92iaplWn7Q&feature=youtu.be[/YT][/QUOTE]
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Evo kako smo radili kod mene ovih dana:
sil1.jpg


sil2.jpg


U glavnoj ulozi Zetor 7745 i Mengele MB 290
zetmen.jpg


Ekipa za dovoz:
Europard 554 i Deutz 7006
kindeu.jpg

Još je bio i Zetor 6945 ali nije na slici.

Slike sa njive nemam jer sam bio zadužen za istovar, gaženje i :icon_jook:

Vrijeme je oblačno, hladno, bilo je i kiše pa čak i poneko zrno grada... al nije se prekidalo :)

A evo i par slika kako je rađeno kod prijatelja. Samo što je kod njega u glavnoj ulozi bio Deutz 7006 i Mengele MB 290.

sil-sur-1.jpg


sil-sur.jpg
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ja sam vozio kod kolege pa da stavim koju fotku. :)
Prvi dan je silirao New Holland (to nemam fotke), a drugi dan Massey Ferguson jer je na Hollandu ulje procurilo.

Ergela.

Kod koga je to silaža,čiji je Nh?
 
Na vrh