• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Maloo off :) A kad stiže :)

E to sad neznam, sutra budemo zvali, najvjerojatnije drugi tjedan ponedjeljak ili utorak ako su djelovi stigli.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Dado a kad si vec betonirao sto nisi zid iskosio ovako: \___/ nego su ti zidovi pravi? ja sam silirao isto nesto primitivno za koji sekund slicice stizu :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: SILIRANJE sezona 2013.

E moj Jugi čitaj malo :icon_hang:
Ljepo piše da sam bio u ispomoći sa vožnjom silaže kod sestrične. Mi čmo u srijedu i četvrtak silirat ako će bit ljepo vrijeme,tj ako Bog da :icon_e_wink:

Kad smo več kod siliranja,kako puniš prikolicu kad vidim da ono za pomicanje cijevi imaš na silokombajnu.Ko ti puni prikolicu i kako??
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ovako se seje kukruz na jugu srbije drugima...uzmu pare a ti se slikaj posle...http://www.dodaj.rs/f/2A/Ky/1bnsAj5l/photo0048.jpg
ovaj kukuruz nema veze s onim tko ga je sijao već od vlasnika koji je pripremio??? parcelu za sijanje.
Dado121@ "Kad smo več kod siliranja,kako puniš prikolicu kad vidim da ono za pomicanje cijevi imaš na silokombajnu.Ko ti puni prikolicu i kako?? " pa valjda čovjek siđe s traktora i rukom pomjeri gdje treba da mu baca.
Inače prisustvoao sam neki dan gdje je silirao 6-redni Class...ovo s jednorednim je jad i bjeda, ali ako radiš sam, ostane ti 200 eura po hektaru, koliko ovaj računa.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: SILIRANJE sezona 2013.

j
ovaj kukuruz nema veze s onim tko ga je sijao već od vlasnika koji je pripremio??? parcelu za sijanje.
Dado121@ "Kad smo več kod siliranja,kako puniš prikolicu kad vidim da ono za pomicanje cijevi imaš na silokombajnu.Ko ti puni prikolicu i kako?? " pa valjda čovjek siđe s traktora i rukom pomjeri gdje treba da mu baca.
Inače prisustvoao sam neki dan gdje je silirao 6-redni Class...ovo s jednorednim je jad i bjeda, ali ako radiš sam, ostane ti 200 eura po hektaru, koliko ovaj računa.

po meni je jos veci jad kad ti dode takav sa 6 redi pa kad pune u gumenjak ga prekrene a tek sto prosipaju a on ni nema ucinka ako nema stalni odvoz...a opet ja imam 3 reda i vozimo samo jednom velikom prikolicom jer se nestigne gaziti.inace bi bez problema mogu puniti 3 takve da nestajem ali nema sanse jer se nestigne nagaziti.mogu si misliti koliko ceka onda taj sa 6 redi.za manjeg seljaka nema bolje od jednorednog i polako ali sigurno.:icon_kidra:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ne kapiram te kako mislispuni??? pa silokombajn puni prikolicu a ja sa fergu vucem a ako mislis na kipovanje a to ide rucno :), sto se tice njive da budem detaljniji njiva je orana u oktobru tanjirana 3 puta prah i pepeo tocak traktora propadao 7-8cm u zemlju otprilike velicinu mobilnog telefona, a sejac je kriv jer sejalicu nije podesio skratio topling podigao zadnji kraj i teraj bato....kukurz je posejan na 3 cm dubine....a zemlju svake godine prirpemim kako treba da bolja u atar nema to drugi kazu i cudom se cude, a ove godine kupujem sejalicu pa cemo videti jel kriv onaj sto priprema zemlju ili Sejac! :)
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

a ovako je bilo da detaljisem:
dogovorili se sa covekom iz drugog sela (posto u mom kraju ja jedini radim silazu icuvam holstajn krave a ostali simentalke i podsmevaju se ipitaju zasto se glupiram i seckam kukuruz umesto da ga uberem toliko o mentalitetu ljudi) da mi silira kukuruz, tj ovo sto je jadno niklo ,...dodao je sa belorusa 820 i silo kombajn mengele jednoredni noseni,zakacio prikolicu za silo kombajn i vuce i puni kad napuni do dasaka ja udjem sa vilom motikom iglavnom sa vilom uprikolicu izgazim da vise stane i rasporedim po prikolici on neprekidno silira, a pre nego sto njega pozovem prodjem kroz selo i nadjem 4-5 prikolica doteram kuci pa cekam coveka da dodje kod mene i onda poteram ja jednu jednu on i kako ih puni tako ja doterujemkuci otkacujem prikolicu zakacinjam praznu prikolicu i teram do njive i tako u krug dok ne napuni sve 4-5 prikolica,onda kad zavrsim platim coveku on ode dalje a ja razapnem najlon zakacim prikolicu doteram je do mesta za silazu gde sam razvukao najlon, i pocinje rucno vilama isipavanjeizprikolica jer te prikolice su stare 50 godina a razjeban im je klip pa se rucno istovara,sledece godine planiram da radim deset prikolica a slike i detalje dobicete i sledece godine :) :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

nisu potrošeni ni valjci ni zupci a lanci su novi koji dovode stabljiku do valjaka al tu nastaje problem valjak ne povuče nutra nego se tu sve nakupi

Hajde uslikaj taj dio sa valjcima gdje štopa.
Koliko ima valjaka što uvlače masu 2, 3 ili 4?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Re: SILIRANJE sezona 2013.

dal je jadno i bedno neznam al znam da zivimo od poljoprivrede hvala bogu niko nije usao u politiku niti je clan zvezde granda :) drzava ne da kredite osim ako nisi tajkun i da ne idem dalje u off evo slike:http://www.dodaj.rs/f/2j/110/4ADGkKi3/1/photo0057.jpg,
Nemoj me krivo shvatit i kod mene se radi kao i kod tebe, rijetki su ovi s šest reda, a što se tiče dubine sjetve i ja sijem na 3cm, ujesen izorano i prije sjetve dva puta tanjuračom, zato mislim da je kod tebe neki drugi problem..možda žičnjaci??(crv koji jede srž korjena) http://www.savjetodavna.hr/?page=savjeti,13,197
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

danasnje siliranje
bilo je jos traktora koji su vozili ali nisam ih uspio uhvatit...
3elc.jpg

jae8.jpg

lvcb.jpg

bpv1.jpg

u0et.jpg

mexb.jpg

qrug.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: SILIRANJE sezona 2013.

ovaj kukuruz nema veze s onim tko ga je sijao već od vlasnika koji je pripremio??? parcelu za sijanje.
Dado121@ "Kad smo več kod siliranja,kako puniš prikolicu kad vidim da ono za pomicanje cijevi imaš na silokombajnu.Ko ti puni prikolicu i kako?? " pa valjda čovjek siđe s traktora i rukom pomjeri gdje treba da mu baca.
Inače prisustvoao sam neki dan gdje je silirao 6-redni Class...ovo s jednorednim je jad i bjeda, ali ako radiš sam, ostane ti 200 eura po hektaru, koliko ovaj računa.

Ako za svako pomicanje cijevi mora silazit sa traktora onda j**** takav posao
Možda je tebi jad i bijeda silirat sa jednim redom,ali meni nije,meni netreba taki silokombajn kad siliramo 2-3jutra godišnje. Taki silikombajn je za one koji siliraju 20-30hektara. Šta mi vrijedi posilirat 2 jutra u roku od 2sata kad to nestignem pogazit.

dal je jadno i bedno neznam al znam da zivimo od poljoprivrede hvala bogu niko nije usao u politiku niti je clan zvezde granda :) drzava ne da kredite osim ako nisi tajkun i da ne idem dalje u off evo slike:http://www.dodaj.rs/f/2j/110/4ADGkKi3/1/photo0057.jpg,

E baš na tu sliku sam i mislio. Kako si sam puniš prikolicu kada taj sistem za zakretanje cijevi imaš na silokombajnu??? Dali ti neko sa vilama razgrče silažu u prikolici ili kako ju puniš?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

E baš na tu sliku sam i mislio. Kako si sam puniš prikolicu kada taj sistem za zakretanje cijevi imaš na silokombajnu??? Dali ti neko sa vilama razgrče silažu u prikolici ili kako ju puniš?

Pa već je rekao da uđe sa vilama u prikolicu i ručno razgrne i nagazi masu.
Ovo je problem jedino kad ulazi u red, onda mu ror ostaje sa strane pa prosipa pored prikolice.
Al čovjek ide uslužno silirati pa mu je izgleda svejedno koliko prospe.
Bitno da je njemu zadnja šajba zatvorena da mu prašina i silaža ne ulaze u kabinu. :icon_mrgreen:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Nemoj me krivo shvatit i kod mene se radi kao i kod tebe, rijetki su ovi s šest reda, a što se tiče dubine sjetve i ja sijem na 3cm, ujesen izorano i prije sjetve dva puta tanjuračom, zato mislim da je kod tebe neki drugi problem..možda žičnjaci??(crv koji jede srž korjena)
http://www.savjetodavna.hr/?page=savjeti,13,197


kod mene ko je sejao kukuruz plitko do 3-4-5cm,taj se nije nagledao i nabrao kukuruza,jednostavno teren je takav da ako ga ne posejes bar 8cm u zemlju neces imati nista, u mom kraju kukuruz kad seposeje za 10 dana je iznad zemljenormalan kukuruz, alioni sto seju usluzno pa ga poseju 3cm,onda biva kao moj pa ga sa sve koren kroz tri meseca mozes izvuci iz zemlje....mozda kod tebe moze da se seje kukuruz kao psenica kod mene u mom kraju ne moze,ko godti kaze na jugu srbije da seje kukuruz na 3cm dubine taj te laze veruj mi. :(y)::(clap)::icon_biggrin:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ako za svako pomicanje cijevi mora silazit sa traktora onda j**** takav posao
Možda je tebi jad i bijeda silirat sa jednim redom,ali meni nije,meni netreba taki silokombajn kad siliramo 2-3jutra godišnje. Taki silikombajn je za one koji siliraju 20-30hektara. Šta mi vrijedi posilirat 2 jutra u roku od 2sata kad to nestignem pogazit.



E baš na tu sliku sam i mislio. Kako si sam puniš prikolicu kada taj sistem za zakretanje cijevi imaš na silokombajnu??? Dali ti neko sa vilama razgrče silažu u prikolici ili kako ju puniš?
pa kao sto sam napisao :) vilama razbacujem levo i desno,inace tada je duvao vetar pa je malo izaslo iz prikolice,alii to kad se okrece pa izadje malo,ja nepravim problem za to jer u sustini sve sto izadje iz prikolice ili se rasipa, nije mnogo nema za jedan obrok :) ja sam zadovoljan sa covekom sto mi radi, jos zadovoljniji cu biti kad budem sam sejao :) inace zbog suse silaza ispada najjefitinija iako covek dok je izgazi spremi crkava od napora ali zato si sa hranom miran kao ja 6meseci:) a sledece godine cu pokusati da uradi dvocifren broj prikolica da imam silazu od jeseni pa do leta :)
dino takav silokombajn nema niko kod nas najveci traktor je belarus 820 cini mi se ako negresim da ima 80 konja veceg nema uglavnom su svi imt539 i imt558 imt560 retkoa jos rece sa 80konja inace silaza je super svaka cast na slikama
 
Posljednje uređivanje:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

dino takav silokombajn nema niko kod nas najveci traktor je belarus 820 cini mi se ako negresim da ima 80 konja veceg nema uglavnom su svi imt539 i imt558 imt560 retkoa jos rece sa 80konja :) inace silaza je super :) svaka cast na slikama :)
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

@jugi
Kad postavljaš slike preko dodaj.rs nemoj kopirati link gdje piše "Kod za forum (sa pregledom)", već onaj gdje piše samo "Kod za forum". Tako će slika biti odmah vidljiva u tvom komentaru.

I još nešto... nemoj pisati postove jedan za drugim, ako si nešto zaboravio ili misliš dodati svom komentaru. Već koristi dugme "Izmjena" naći ćeš ga u donjem desnom uglu ispod svog posta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh