• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

dajte ba ljudi nemoze bit razlika izmedju motora duplo veca pa nisu kod nas klipovi od drveta ni karike od papira 3 cilindra 2 reda kombaj e u to cu povjerovat tek kad vidim video snimak
Jel ko poceo sta radit kod mene dan kisa dan sunce kako je krenulo u oktobru ce se silirat :icon_scratch:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

I mene baš zanima. jer u ovome kukuruzu što sam silirao CASE JX95 ima šta raditi sa jednorednim pod nekom normalnom brzinom. Moj Zetor(65ks) bi išao brzinu niže i išlo bi to, ali za dvoredni bi taj od 95 ks ima šta da radi..

to mile bjelić siliro sa svojim caseom i pottingerom
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ja cekam mozda subota ili od ponedeljka tamo ne znam ni sam. Evo sad pada ne moze se u njivu sigurno 3 dana uci.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

ajd moze kad budes radio ubaci snimak al obavezno snimi i silazu da vidimo kako radi jer mi je interesantno 64 ks tri klipa dvoredni kombaj
@perhan ista situacija i kod mene jos najavili ovaj zuti i narandzasti meteoalarm do nedjelje tako dabogda prije ponedjeljka ista al mozda se sta promijeni mozda se Bog smiluje nama smrtnicima :(think):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

https://imageshack.com/i/eusm9hj
Evo slika od prošle godine. Kad krenemo ove godine ću staviti i video, pa da se uvjeris.. Felixxx

stvarno opako izgleda taj traktor na svoju konjažu, videl sam ga jedanput tam u svetom jurju bil je sparkan kraj parcele di smo slamu balirali, izgleda ko da ispod haube skriva 30 konja više nego ima..
taj pottinger opak stoji van od traktora, a traktor ko da nema ništ skapčeno... :)
 

ivan77

Član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
35
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fUTX488UB_w[/YT]
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Jeli radio ko silažu ovih dana i koliko vas je uopšte uspjelo napraviti silažu?
Kod mene kiša svaki dan, na nekim parcelama leži voda a tamo gdje nema vode, tamo je toliko blato da je nemoguće bilo šta raditi.
Sudeći po dugoročnim prognozama, ovakvo vrijeme se predviđa sve do kraja mjeseca... Tako da ove godine teško da uspijem uraditi silažu.
Kakvo je stanje kod vas ostalih, jeste li uspjeli skupiti dovoljno hrane ili će neki poput mene morati drastično smanjiti stočni fond!?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Kod mene je blato i stalno pada kiša, ali kukuruz još nije za silazu. Bude valjda tamo oko 1.10 i nadam se da će se do tad vrijeme promijeniti, a zasad sjecemo uzglavnice, vozimo kući na silokombajn i dajemo kravama. Kukuruz je odličan i visok samo da se vrijeme promijeni i većina mi je na brdu tako da nigdje ne leži voda.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Problem je što po ovim prognozama, najavljuju ovakvo vrijeme do kraja mjeseca.
Tako da će trebati bar pet šest suvih dana da se uopšte bude moglo ući u njivu. A toliko teško da uspijemo dobiti... :icon_cry:
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

loše je, ja imam samo jedan hektar za silažu i to teško da budem posiliral. kukuruz je zrel za silirati, vec je i počeo žutiti od donje strane, a na njivama ili stoji voda ili je blato do koljena
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ja sam silazu zavrsio 30.8. to je bio zadnji dan nazovi lijepog vremena od tada samo kisa svaki dan,zrno nije jos bilo u idealnoj fazi za siliranje ali bolje i tako nego nikako.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

A ko je sileral prošli tjedan v Kozarevcu na veliko?? Stric?

Pred nama je 5 dana lijepog vremena najavljeno, tako da se nadam da budemo u petak posilirali nešto i napunili manji silos.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Zbog ovih kisa nisam uspio skinuti drugi otkos trave, pa planiram od jednom uraditi sjenazu i silazu
Dole bih stavio sjenazu, a gore silazu neznam da li bi to bilo dobro, gledao sam kada se uradi sjenaza pa poslije silaza na nju to bude dobro ali neznam kako bi bilo kada bude islo od jednom?
I jos sta me interesuje posto bi to radio jedan silo kombajn koji bi mjenjao adaptaciju
Ali on kada inace silira travu skida svaki drugi noz, a sada nebi mogao jer je spreman za silazu, pa me interesuje da li ce valjati ako sjenaza bude presitna, hoce li se mozda kvariti.
Ja to inace pravim za ovce, neradim puno ali necu da radim ako bi se kvarilo, pravio bi samo silazu
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Vec godinama radim i kukuruznu i travnu silazu,princip je isti dobro nagazi, zatvori silos i nema problema.Jednom sam isto tako u isti silos trpao travu i kukuruz.Bilo je dobro!
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Ja mislim da neće se kvarit,mi kad smo tako stavljali sa utovarkom u trap,ali samo travna,bez noževa je utovarka i gdje je bila manja trava nije se kvarilo i davali smo na dno tu sitniju,a dužu na vrh i ta se sva pokvarila,gazili smo dosta ali se nije uspjelo ugazit
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Po meni sjenaza što sitnija to bolja. Inače mi smo dugo godina radili mix silaze i sjenaze lucerne. Išlo je par prikolica silaze pa samoutovarka lucerne i uvijek je bilo odlično jedino što je sjenazu dosta teze ugaziti nego silazu. Još je bio problem uzimanja tog mixa iz silosa, ali to smo rješavali motorkom sa kuhinjskim uljem :). Sad vise tako ne radimo jer smo uzeli rolobalirku i omotac pa kvalitetnije spremamo lucernu. Radili smo oko 2 ha kukuruza i oko 1.3-1.4ha lucerne tada drugog otkosa jer se prvi kosio kasno.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Re: SILIRANJE sezona 2013.-2014.

Po meni sjenaza što sitnija to bolja.

Tako bi trebalo bit i lakše ju je ugazit,isto kao i silažu,kad silokombajn dugačko sječe ili kad je suha teže je ugazit nego sitnija
 
Na vrh