• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2013.-2014.-2015.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

@ŠANANA
Da ti nije klip kukuruza malo prešao, vidim ima dosta perušine (ovojnica klipa) koje su cijele. Inače dosta je sitno sječeno, ipak je to stari SIP bez dozatora. A on ako nije oštar i podešen siječe dosta krupno, pogotovo ako je traktor na knap tj. ako nema viška snage, onda sjeca k'o sjekirom :)

To je stari SIp, ali da se razumije to nije klasičan SIP SK 80S kakvi su večinom svigdje s dva uvlačna bubnja.
Ovo je model VIHAR 80E, odnosno današnji SIP SILO 90D je potpuno isti takav silokombajn sa 4 uvlačna valjka, dva debela napred i još 2 tanja (glatki i nazubljeni, nešto kao "corn cracker"), znači to je nešto sasvim drugo od klasičnog sip silokobajna kakvog svi viđamo.

Klip je malo prešao, ali ne smeta apsolutno nišemu, nema možda 10% neslupanog zrna, svako zrna je načeto i silaža bude dobro odfermentirala.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Re: SILIRANJE sezona 2013.

danas sreo kod koprivnice mf-a, nisam stigao vidit koji je broj ali je nesto strasno veliko, vukao je silazu, prikolica na 4 osovine, to je izgledalo koda teglac ide i za njim je mazal fend 930 sa tri osovinee prikolicom, isto veliko cudo. Vozili su u glogovac silazu za bioelektranu . A silos je gazio jedan dx i tg 110 Pocele su niknuti te elektrane na nasem kraju ko gljive posle kise
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Veća nada, veći promašaj, baš poput biodizela, ...a potrošači plaćaju naknadu za obnovljive izvore...

Stočnu hranu, a i prirodu skupa s njom, je grijeh uništavati na takav način. Cilj je bogaćenje pojedinaca, na štetu svih nas.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: SILIRANJE sezona 2013.

To je stari SIp, ali da se razumije to nije klasičan SIP SK 80S kakvi su večinom svigdje s dva uvlačna bubnja.
Ovo je model VIHAR 80E, odnosno današnji SIP SILO 90D je potpuno isti takav silokombajn sa 4 uvlačna valjka, dva debela napred i još 2 tanja (glatki i nazubljeni, nešto kao "corn cracker"), znači to je nešto sasvim drugo od klasičnog sip silokobajna kakvog svi viđamo.

Klip je malo prešao, ali ne smeta apsolutno nišemu, nema možda 10% neslupanog zrna, svako zrna je načeto i silaža bude dobro odfermentirala.

Nisam ovdje viđao takav kombajn, zato sam mislio da je isti kao ovi stariji, mislim da nose oznaku: 80 D. Pošto taj tvoj ima dozatore onda nije čudo što sitno siječe, sa ovim starijim koji nemaju dozatore, praktično je nemoguće postići da ravnomjerno siječe.
Ima li taj tvoj i ploče za drobljenje zrna kad tako dobro razbija zrnje?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ivane odlične slike.
Kako se DF penje na silos,i kako ide silirat sirak sa tim hederom na silokombajnu?
 

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Re: SILIRANJE sezona 2013.

DF i ostali traktori su se dobro penjali na silos.

Sirak se dobro silira jedino gdje je polegao je trebalo ići sporije i ponekad se zaštopao kombajn ali ništa strašno .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Ooo, posao i pol. Ide to vama. Kad se dolazi u moj šor s makinama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Odlične slike!
kako je sijan sirak? psk-om u redove? ili zitna svaki drugi-treći red?
 

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Sijan je u kombinaciji rotodrljača + žitna sijačica u sve redove .

Po brazdi je bačena urea i povaljano je, bez prskanja.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Danas sam počel sa skidanjem Maverick-a, stršno je koliko to bude silaže :)
Sutra mažemo cjeli dan!!
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Imao bih jedno pitanje za vas iskusnije :).. Jutros je kod na osvanuo mraz, a mi nismo jos silazu pravili mislili smo sutra. Da li ce valjati silaza od te kuruze?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: SILIRANJE sezona 2013.

naravno da ce valjati...:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Re: SILIRANJE sezona 2013.

i mi kod kolege siliramo dva dana i jos sutra i gotovo i bil je mraz isto ujutro, oko 15-20 ha ce posilirat :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Mi smo danas nekih 15 prikolica skinuli, ide dosta spora jer se doma radi u male silose, no drugi tjedan budemo još 10-ak prikolica skinuli, kukuruz je još 70% zelen, mislim da ga ni ovaj mraz nebude samo tako skurio, potrajat će to tjedan dana do potpunog sušenja.
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
Re: SILIRANJE sezona 2013.

Danas sam počel sa skidanjem Maverick-a, stršno je koliko to bude silaže :)
Sutra mažemo cjeli dan!!
da li mozes da mi nabavis slike od tog kukuruza? zanima me visina i debljina? :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh