• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

siniša

  • Temu pokrenuo siniÅ¡a
  • Datum prvog posta
S

siniša

Guest
lipi pozdrav forumaši.........
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka čast na prdstavljanju :prayer: , temeljito i detaljno , pozdrav i neka si tu sa nama :partyman:
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav dragi moj i PRAVI forumski prijatelju! ...

., dobro nam došal i na ve stranice o PREDSTAVLJANJU., lipo si sve napisal o sebi i svom!, svaka čast - BRAVO! ... ., neka tebe med nami, neka još jednog preponostnog dugogodišnjeg korisnika - vlasnika - posjednika traktora tome!!! ... ., moj osobni rešpekt! ...

., ljudina si bil, ljudina si i ostal., samo se fala dragom Bogu! družimo sa ljudinama!!! ...

., veliki pozdrav tebi i tvojima., vidimo se uskoro kod tebe u tvom predivnom kraju! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se ... ., p.s., daj na svoju temu nabaci ku slikicu.-
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Siniša!
Več si ti kod nas na forumu dugo vremena i konačno si se i tu predstavijo.
Vidim pozdravljaš sa vatrogasnim pozdravom pa me zanima dali si i ti u našim vrstama, znači dali si i ti vatrogasac?

Pozdrav tebi na način koji upotrebljavamo SLO vatrogasci
"U pomoč!"
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Razumem ja tebe, ti si član DVD ali srce ipak pripada nogometu. :D Pa svako ima pravo na svoje veselje, tako to mora biti.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljep pozdrav i dobrodoša,,,,,,,:partyman::partyman:


Lipo se prestavija,,neka si i reka sve o sebi,......pozdrav tebi i tvojima,,,bi rekli pišemo se........
1zn0m5z.jpg
 
T

Todi

Guest
pozdrav prijatelju,
dobrodosao u klub ljubitelja i stovatelja,prvenstveno TOMO-VINKOVICA, a onda i ostalih rubrika poljoprivrednog foruma.
Vidim pojedinci te pozdravljaju nekim engleskim frazama,
a ja cu te pozdravit starim hrvatskim pozdravom BOG I HRVATI, :partyman::partyman:
LP
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav Siniša,sve objašnjeno samo jedno pitanje onak za mene kojem je jabuka največa visina,kakav je osječaj biti na ovoj najvišljoj lotrici i još ako vjetar puše,ne možem si to predstaviti ali svaka čast tebi i svima koji rade visinske poslove:prayer::prayer:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Dobro došao, jest smešno je reći starijem forumašu, al eto...:supz:
pozzz joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako čitam poznaješ neke auto ljestve pa me zanima sa kojima si radijo do sad i koja ti se najbolje pokazala? Jesi radijo sa platformama?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znam za Mariju Bistricu, oni su pored ostalog pravili i ljestve a i vatrogasne kamijone. Mi imamo od njih jedan kamijon vatrogasni- za saobračajne nesreče i opasne snovi. Sad je on več samo u rezervi ali radi sve na njemu. Prije je bio puno radijo. Mislim da je bio neka kopija Mezta i za ona vremena napravljen za bolje nego 5, a ne šalim se. Ljestvu Mariju Bistricu su imali na Bledu i može biti da ju još imaju.
Korelja ne poznajem a Bedford znam koji su bili ali hidraulika mi nije poznata.
Kad več kažeš kakvu je imao preciznu hidrauliku pa da ti kažem kako je sa nekima sad. Jedne novije košare koje nisu ljestve mislim da Talijanski neki savijo se lim od postolja pa je jedan električar umalo pao sa visine oko 20m. Istina da šofer nebi smijo parkirat na uzbrdici jer se ta košara ne štima u vagu pa je tako došlo do preopterečenja i počelo padati i srečom na putu je bilo jedno drvo na koje se oslonilo. Onaj donji dio koji se vrti, odmah iznad šasije se savijo, a istina meni je to izgledalo preslabo napravljeno. Vatrogasci smo onda sa našom ljestvom skinuli dečka iz košare na drvetu.

Vatrogasne ljestve su puno sigurnije jer je sve duplo obezbeđeno. Vjerujem da znaš npr. da su dupli cilindri dizanje ljestve, dupli vitli za izvlačenje ljestve...Ljestve se ne može preobteretit pa prevrnut jer ima avtomatiku koja neda vozaču da pogriješi jer ona sama misli. Ako ju izvlačiš previše u horizontali onda se ona sama zaustavi i da alarm. Čak ne možeš udariti u kabinu vozila jer ona prije zaustavi. Ako auto stoji na neravnini- uzbrdici, nizbrdici onda se u postolju (donji dio) izravna u vagu i tako je cjela lijstva u vagi pa čak i donji vozač/mašinista. Ma mogu ti pričat dva sata o njima pogotovo o ovima novijima koje su višak tehnike i imaju funkcije npr. vožnja po memoriji (zapamti kud si išao pa te sledeči put sama vozi po tom putu), vožnja ispred zida (ti samo držiš komandu za gore a ljestva se automatsko sama izvlači), avtomatsko pospremanje ljestve na kabinu...
Eto toliko da ne budem predug. :roll:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znam da vaše košare nisu toliko izpopunjene jer su napravljene za rad, a za spašavanje su strožiji standardi.

A pucale su vam bolcne :supris:, trebalo se onda te bolcne mjenjet preventivno pa da ne popuca kad su na visini. Ajjjj to mi malo izgleda nesigurno.
Kod ljestve nikad se ne bojim, uvijek se osječam sigurnim jer nikad nisam imao nekih problema. Dobro, kod stare ljestve koju smo imali prije desilo se da nije htela radit koja komanda, došlo i do puštanja ulja na kojem spoju pa je rebalo popravit ali nju smo imali preko 30 godina. Ali da bi popuštala dole ili nešto slično, to nikad nije bilo.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
pozdrav i dobrodošao na forum
dobar ti je tomica
svaka čast
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozdrav siniša traktor ti je ljepo sačuvan svaka čast vidi se da držiš do stroja.

a kod vas snjega ima dosta manje nego kod nas baš slušam opet novi najavljuju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh