• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šipak (nar)

L

lili69

Guest
Molim drage forumaše za mišljenje i savjete u vezi uzgoja šipka!!!

bavim se uzgojem voćkica na okućnici iz hobija, imam jedan šipak već 5- 6 godina, sve mu činim što znam da mu treba, ima lijepo stablo, svake godine je pun cvijeta ali ploda još nijedanput . imali neko iskustva ili savjet šta mu nedostaje???

zahvalna početnica :lol:
 
L

lili69

Guest
nije iz sjemenke već je presađen sa korijenom mladi izdanak od matičnog stabla!!!
 
L

lili69

Guest
može slika no problem, ali se bojim da će opet biti kasno tada reagovati, a prošlogodišnju nemam.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
možda ti je to ukrasni šipak,jesi li vidjela jel to matično stablo daje plod?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nar traži oprašivača. Pretpostavljam da je uzela reznik od nekog i posadila kod sebe.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nar traži oprašivača. Pretpostavljam da je uzela reznik od nekog i posadila kod sebe.

da ali bilo bi bar nešto ploda,nije da nema nijedan šipak okolo,jedino ako je u gradu.
 
L

lili69

Guest
hvala na komentarima mada još nismo došli do valjanog rješenja......

matično stablo sam gledala daje divne plodove, to me i privuklo da od njega odsiječem reznik sa korijenom i presadim, šipak ima u blizini sigurno nekih 50 m, znači nije mu ni oprašivača?????????????
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uzmi od toga sa 50 m grančicu sa cvijetovima skini pelud i opraši svojih par cvijetova. Vjerovatno ćeš nešto postići, ako ni to ne pomogne...
 
L

lili69

Guest
Uzmi od toga sa 50 m grančicu sa cvijetovima skini pelud i opraši svojih par cvijetova. Vjerovatno ćeš nešto postići, ako ni to ne pomogne...

:) ako što drugo ne saznam ili se ne dosjetim i to ću probati :DDD
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
:) ako što drugo ne saznam ili se ne dosjetim i to ću probati :DDD

nemaš šta drugo probati,dobro ti je rekao kontam,tako napraviš i nemaš brige. još možeš staviti nekoliko grančica sa matičnog stabla koje ima cvjetove u neku posudu s vodom i staviš kraj tog tvog grma i pčelice će ostalo.
 
L

lili69

Guest
javljam rezultate!!!!!!!!!! :)))))) thanx............. ekipo.......
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
pozdrav..

imam u vrtu stablo divljeg šipka (nar, mogranj....)... plodovi su mu mali (velicine golf loptice) i nemaju onog pravog okusa kao oni pitomi...

interesira me da li mogu nekako cijepiti na to stablo pitomi šipak, i ako da, kada i kako da to učinim?

hvala!
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
da javim rezultate, uzeo plemke s jedne domaće sorte mogranja (nara) i na proljeće cijepio ovaj divlji na raskol (kao trešnju). Evo, od 6 plemki 4 se ulovilo (ove dvije su vec bile propupale). Sada ima već pol metra visine i jedva čekam da mi za koju godinu baci plodove :(rofl):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega fala na rezultatu,vidis to je lijepo,iskustvo iz prve ruke al mene muci moj sipak.Proljetos zasadio mladicu od tetka iz hercegovine,dobro se primila i razvila no stize zima a ja na krajnjem sjeveru,probacu ga zastitit pa na proljece javljam rezultate.

ps.ako nece ovaj ercegovski ovdje da se snadje onda nece nikakvi:drink:
 

misoo83

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
173
Evo kako izgleda moj nar star 6 godina danas :icon_e_biggrin:.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5SsHHXNXbBg[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh