• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIPMA (POLJAKINJE)

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
uložim ja i do 500e pa zato i pitam koja bi to godina bila
godišnje radim s njom oko 5000bala i to razveže nekih 10 bala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dali postoi sipma balirka da radi manje (nize ) bale radi tezine jer dosta baliram usluzno starim ljudima a ako je bala kvadratnog presijeka onda moram skratiti duzinu i smanjti nabijenost da ne bude preteka i onda se bala rasipa
sad aradim sa claasom markant 40 i ona je uredu ali je vec dosta stara a i dijelovi su dosta skupi pa bim rad kupiti nesto malo novije i da ima hidraulicni pic-up i otvaranje ili barem poluautomatki (claas pic-up moram sici s straktora i postelovati rucno) pa me to malo nervira jer ne moreš ljude natjerati da zboj ne naprave u brazdi ili na brijegu ....
Imas original deutz fahr hd 300..Sipma se radi po deutz fahr licenci.Ova hd 300 radi odlicno.Pravi tanke bale.Vezaci njemacki rs original.Samo je moras naci na trzistu u prodaji.Ako je najdes imalo utegnutu neces se pokajati.Kod mene u Bosni se krecu oko 2500-3000 eura.
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
godina bi ti trebala biti ukucana mao iza ruda na maloj plocici imao sam istu takvu prodao sam ju prije 2mj
 

topran

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
36
moj punac ima L. Sgorbati, neka talijanka, nikada čuo za nju, ali radi mala ko velika... :D :D
kupio ju prije 2 godine za 2000€ i nikakvih problema s njom nije bilo, osim kada je išao uslužno balirati,pa je u sijenu ispao ključ 22 nekome tko je kosio ili prigrtao, pa su mu popucali noževi....
godišnje s njom radi za sebe oko 2000,2500 bala + uslužno oko 1000
ja sam je ovo ljeto koristio i nemogu reći ništa loše,samo sijeno ne smije biti vlažno jer pucaju sigurnosni šarafi...

izgledom je jako slična ovoj KELI na slikama...

Vijci (na zamašnjaku) večinom pucaju od prevelikog zazora između noževa...
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
ja imam deutz fahr hd440 96godište uvežena je iz njemačke 11mj 2010 napravio sam 5500 bala bezjedne propuštene osim moje greške (neznanje u vezanju špage) imala je manji kvar plačena 2800e
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
SIMPA Z 224 je Poljska presa uradjena po licenci Nemacke prese FAHR HD 400.Z 224 je teska oko 1500 kg i samim time je pravljena pretezno za ravnicarske terene.Odlikuje je veoma,veoma velik ucinak solidan kvalitet bale (ne kosi balu zbog sistema donosenja sena spuz i dodavac) i stabilnim vezanjem.Presa ima modifikovan RS vezac a to znaci da nije ista debljina vezacke osovine (ona nosi osovinu 35 mm a standard je 30 mm),Nije isti skidac kanapa(poluga sa nozicem) i nije isti disk (pogonska ploca).Klip (malj,bat) je postavljen na lezajeve zato je poprilicno bucna u radu.Glavni problemi na Z224 su zato sto ima vrlo slabu zastitu tj nikakvu.Nema kocnicu za igle,osigurac na vezacima ,pikapu i zamajcu i kad polomi polomila je zato preporucujem sto redovnije servise.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Druže "Levak" posedujem presu Welger AP 12 kakve su to prese jeli to najlošija presa kao što pričaju,spora,teška,neveže dobro itd isplatil se nju držati a istu tjeram sa IMT 542 a posedujem je jednu godinu molim vaše iskustvo POZDRAV.:prayer:
 
Å

Å¡korpion

Guest
dobra većer. ovdje sam novi pa vas najprije pozdravljam.imam fahr hd 360.kod mene je šest sezona i napravila oko 180 tisuća bala.pašu dijelovi od poljakinje koje kupujem u osijeku.dođu poštom za24 sata.trba samo paziti da je uštelana i kod promjene špage da su petljaći ćisti jer ako povuće dvije špage hoće puknuti kućište petljaća
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Druže "Levak" posedujem presu Welger AP 12 kakve su to prese jeli to najlošija presa kao što pričaju,spora,teška,neveže dobro itd isplatil se nju držati a istu tjeram sa IMT 542 a posedujem je jednu godinu molim vaše iskustvo POZDRAV.:prayer:
AP 12 JE PRESA KOJA JE PROSLAVILA VELGERA POSLE NJE JE SVE MUCNI PA PROSPI NADAM SE DA SAM BIO JASAN .Sve zavisi u kakvom si stanju kupio ako si kupio groba teraj to iz dvorista dok nisi dobio secer.I nisam ni drug ni gospodin vec seljak kao i vi.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Levak imao sam sa AP 12 problema dešava mi se da neveže desni petljač pa sam u forumima čitao da bi to moglo biti do lufta u tunelu, na batu treba izmjeniti ležajeve one drvene letve kako bi smanjio zazor između noževa,ali kako sam nešto gledao dosta je se i skinulo u tunelu onog željeza kud kodaju letve pa neznam kako to rešiti da bi podesijo dobro noževe mislim da je do tog jer nisam više ništa mogao naći u forumima šta bi bio uzrok nevezanja samo desnog petljača.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Klip nema blage veze sa nevezivanjem bilo desna ili leva strana.Nevezivanje ima veze samo sa vezacem i iglama,igle sumnjam da su znaci samo nesto oko vezaca ili u krajnjem slucaju sa donosacima kanapa to su oni srpovi ispod vezaca sto su zavrnuti na tunel
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Klip nema blage veze sa nevezivanjem bilo desna ili leva strana.Nevezivanje ima veze samo sa vezacem i iglama,igle sumnjam da su znaci samo nesto oko vezaca ili u krajnjem slucaju sa donosacima kanapa to su oni srpovi ispod vezaca sto su zavrnuti na tunel

E sad sam stvarno shvatio da nemam pojma oko prese, pa bez veze sam pročitao onoliko postova na forumu.Ma da si malo bliže Levak da to zajednički riješimo problem, da mi središ presu, ali daleko je sam iz BiH. Eh jedino kad nastupe malo topliji dani da polako sa svojim prijateljem počnem rasklapanje prese uz tvoje instrukcije ako je moguće.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
nije to daleko od mene , ako levak bude dolazio kod mene a dolazit će vjerovatno dogovori se sa njime da ti sredi to i onda ide prst u uvo i gas
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ne napisa ti meni levak iz kojeg si mjesta samo sam dobio broj telefona, pa kada malo budu bolji dani čujemo se preko tel pada se dogovorio oko posla ako si raspoložen pošto je daleko, ali bi morao i sa sobom ponijeti i rezervne dijelove petljača mislim ako poseduješ ti znaš sve šta treba,koji djelovi jeli tako da nebi tražili ovdje po BIH
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Ja sam iz okoline Obrenovca a sto se tice delova ne brini s znam ja odavde sta je tebi otislo od delova ponecu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
kakve su sipma za okrugle bale jesu li čemu

Služe svrsi,za sijeno su dobre,sjenažu malo slabije mogu sabit neg ostale..

Problem je kod onih s mrežom jer kad vjetar puše zna tu mrežu "nosit"i onda se mreža u trenutku kad se pušta da omota balu namota oko jednog valjka a ne oda na balu..

Sve u svemu ljudi rade s njima i dalje,navikne se čovjek..
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
meni i treba za suve role sijena i slame a ova ima samo špagu,znači mogla bi poslužiti svrsi
 
Na vrh