• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sirak zrnaš

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I mi budemo sijali zrnaša na oko 2ha..
Plan je bio sijačicom za kukruuz,redovi na 70cm,mada to mi se previše čini,mislim da bezveze toliko praznog prostora između redova,i samo zazuzima širinu na zemlji a moglo bi se na uže redove..
Žitna sijačica mi se vrti u glavi za sad,svaki drugi ili treči red..

Koliko kg/ha bi trebalo zrnaša Nutrigren sijati ??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Jučer posijan Frisket...nije moglo zbog oborina prije, a i sa ovom pripremom nisam jako sretan...al što je tu je, sad ga samo moram gledat do devetog mjeseca...:icon_weed:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Eto ga kao kukuruz. Na koliki je to razmak sijano ? Sa čim i koliko je gnojen ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
moj dobio metlice...
nego, bem im duala, krenula ambrozija mjestimično...nikad je prije nisam imao na toj njivi...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sijano je na međuredni razmak od 40 cm , sa sijačicom za repu , gnojen je sa 300 kg/ha 0-20-30 zaorano u jesen , i na prolječe navožena gnojnica 24000 l/ha

eto ga sad









 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kapa dolje, bum slikal svoj đumbus sijan širom, i samo posoljen ureom...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
zakaj ima, možda jedan posto, sirka koji je duplo višlji od ostatka?
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Atipične biljke, nažalost greška u proizvodnji odnosno u proizvodnji sjemena i križanjima provuklo se nešto tog malo višeg ali nebi trebalo smetati jer vidim da skupa dozrijevaju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
možda drugi tjedan berba?

i par problema koje sam uočio u svom sirku, vjerojatno vezano za oplodnju...ima crnih metlica (prazne, bez zrna), a ima ih i potpuno zelenih još...







 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
sirak je riješen s polja, prinos više nego solidan za zemljište na kojem je rasal, živina (pogotovo pernata) zadovoljna, ali...
ipak ta kultura ostaje predugo na polju i može ući u opasan dio godine za kombajniranje žitnim kombajnom...naime, ako bude kišna jesen (a kod mene se pojedinih godina i kukuruza brala u čizmama po vodi) od žetve niš...
ako jednom bude sorti koje mogu sazrijeti krajem osmog ili početkom devetog mjeseca, posijat ću opet, ovako ne...
i nije problem samo vrijeme žetve, nego je i vlaga...daleko je on od onog što je ovdje bilo spomenuto, jako daleko...tako da ne gine dosušivanje (a to bez sušare u 10 mjesecu stvarno ludo ide)..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja ču sirak rešiti krajem tjedna ili početkom sljedečeg , imam svoju sušaru pa ču ga posušit

kukuruze smo sve pobrali i osušili i sad stavimo kombajn na zitnu adaptaciju i piči
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sirak skinut pred dva tjedna ,prinos 3400 kg /ral (vagano) ,vlaga 19% , posušio ga u sušari bez problema , nije bio sklop kako spada , dva puta prije nicanja ga je opalila kišurina pa je bilo pokorice , al sve u svemu ok





 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Tih 3400 s tom vlagom ili suhi?
To je skoro 6t ha.
Kaj bus snjim? Ide u smjesu za svinje?
Zadovoljan?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sa tom vlagom , i da loše zemlje su u pitanju , "pregorne"

U sklopu kak spada daje sigurno 8-9 t ha

ide u smjesu za svinje

Za prvi put prezadovoljan
 

Najnoviji postovi

Na vrh