• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SJENAŽA (travna silaža)

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nemam šta lagati kad uvijek nosim s njim. Budem slikao balu kad unesem u štalu kako izgleda kad se skine folija.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vjerujem ti kolega,samo mi malo čudno da može nosit balu. Kod jednog lika omotavam bale on si sam balira sa 558 i kronetovom 125 balirkom,jedva ih nosi sa 558 prednji kraj mu pleše bez utega,a mislim da je on teži napred od tvoga zeke maloga pa mi čudno da su tak bale slabo nabijene
o ovoj balirki je riječ
http://images.iagro.pl/2008-08/1435056075_middle.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Pa možda radi mokriju sjenažu tj. sa manjim udjelom suhe mase. A i nije lako baš nositi sjenažu i meni prvi kraj "pleše" kad je nosim.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Normalnu radimo,onak malo prosušenu.Nevjerujem da baš lucerka je tolko lakša od ljulja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moguće je jer je sitiniji. Recimo kad radim sjenažu od sijena jedva je nosim sa Zetorom 3511 jer bale budu toliko teške, a kad ih otvorim budu odlične jer je trava sitna pa je više stane u balu i zato su teže.
 

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
Dado121 pa koliko su ti teske bale kad ih jedva nosis sa tim univerzalom, ja u stalu unosim sa imt 539 i dize sve jednu bez problema gotovo na leru zna ponekad bas dizati prednji kraj ali onda idem na rikverc. Nosio sam jednom neke od lucuerke i po asfaltu gdje je nervano zna oskakati privi kraj.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nikad nisam vagao bale ali znam da su teške,nema šta napravi welgerica to su bale.
Neka vam kolega dino kaže koja je razlika između bala koju pravi welgerica a koju pravi clasovka. Od clasovke vozi dvije bale sa svojim zetorom bez utega,a od welgerice sa utezima mu je ono naknap mora pazit kako pušta kvačilo.
 
Posljednje uređivanje:

fiat615

Novi član
Tu od
17 Velj 2012
Poruka
25
To je dobro kod welgera sto ima te kuku, mada i kod mene se ne otvara komora remontovo sam na presi onu kocku ili kako se vec zove pa sad dobro drzi pritisak i neotvara komoru jedino ako predjes preko 200 bara mada na vecini presa ide do 170 180 bara i bala je gotova.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ove kuke su tzv. mehaničko zaključavanje komore, dok su dvosmerni cilindri hidraulično zaključavanje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo malo sjenaže od jučer:

DSC_0756.jpg

DSC_0762.jpg

DSC_0763.jpg

DSC_0764.jpg

DSC_0765.jpg

DSC_0766.jpg

DSC_0769.jpg

DSC_0770.jpg

DSC_0771.jpg

DSC_0772.jpg

DSC_0773.jpg

DSC_0774.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Jučer se kosio, a danas se spremao 3. otkos lucerne. Bilo je 19 bala. Evo par slika iz rada:













i jedan video grabljenja 4-tom, ali nema zvuka
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XcUaAhL-zds[/YT]





 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
U ponedjeljak i utorak smo kosili otavu, a u srijedu omotavali. Napravili smo 39 bala sveukupno. I evo nekih slika od rada u srijedu:












 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Zetorproksima90 vidim da jos uvijek fali blatobran na 62-ki i nestala i hauba s 35-ka:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Fale neke sitnice jednostavno se ne stigne. Budemo na zimu riješavali nedostatke. A hauba nije ni stavljana nakon remonta getribe, pa je tako i ostala.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ljudi molim vas za pomoć. Senaza je na jednom kraju počela da se zagreva i budja se neka plava, zelena boja ne znam ni sam. Sta da radim i zbog čega se to dešava?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Presporo ju trosis ak se je i na ovoj temperaturi pocela zagrijavati.To ti se grije s one strane s koje uzimas sjenazu,jel tak?Kvari se jer ju presporo trosis.Isto je i sa rolobalom,ako ju otvoris i dugo stoji opet se pocne grijati i pljesniviti,samo kaj je to bijele boje a ti kazes da je plave,to je isto neka vrsta plijesni ili ti je blata doslo kad ste silirali.
Kakvog je mirisa?
Imas mozda kakvu sliku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh