• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SJENAŽA (travna silaža)

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Da nemam kompjutor da mi prikazuje kolko krugova na 13 i 12 krugu mi je bala omotana s jednom folijom napravim 28 bala ide i do 30 ak manje zamatam ali ja uvjek više da se ne pokvari..
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
a čuj mi godišnje oko 100 bala zamotamo pa to onda ovak zbrojim i to je to..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kak to da nemaš brojač?? El to bila dodatna oprema?? Dosta ti omotaš bala s jednom folijom,mi jednu foliju imamo na 20-22 bale 120x120
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Neznam omotač je od kolege moram ga pitati kak to da nema brojač.. moje bale su 100x120 pa mi ih više izađe s folijom 750 a dok s folijom 500 vjerujem da ih više od 25 nebi mogao zamotat zato kad budem kupoval omotrač gledat ču da ima mogućnost folije 500 i 750 mm pa da napravim usporedbu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bio na ispomoci u prijevozu sjenaze prosli vikend!!



 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Danas smo spremili 2. otkos lucerne:

Bile su dvije parcele i na maloj parceli su bile 2 bale, a na velikoj tj. na površini od 2kj. smo dobili 22 bale:






















brat je bio u akciji prevoza bala:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na svaku balu svezat i odrezat nakraju! Za kučnu upotrebu odličan omotač, jeftin, a radi radnju.
Kupio je kolga lani takav samo od Metal-Fach za nekih 1300-1400€ nov novcat!


Nego daj mi reci dal ti je dobra sjenaža čiste lucerne??? Navodno da nema dost šećera u sebi i da zbog toga nije dobra fermentacija bez dodatka inokulanta??
Niste ništ prekretali nakon košnje??? Koliko dugo se je velo na polju od okošnje do sakupljanja??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Na svaku balu moraš ručno svezat foliju ??
Da moram ručno svezati foliju i odrezati na kraju. Za moje potrebe je odličan.

Kakve to bale praviš da ih možeš vozit sa malim zetorom??

Ja svoje bale uvijek pravim tako da ih mogu nositi s njim jer s njim moram unositi u štalu. Jednom sam napravio tako mokre da sam jedva nosio s njim pa su se sve pokvarile i sve sam ih bacio. A nabijam ih skroz do pola crvenog na skali. Ne znam zašto ti stalno misliš da Zetor 3511 ne može ništa teže raditi, a kod mene nema dana kad se ne upali! Najesen tera Sip tornado 40 i po 4,5 dana na punoj turaži po cijeli dan, a sad ima 4000 rs od generalke i radi odlično.

Na svaku balu svezat i odrezat nakraju! Za kučnu upotrebu odličan omotač, jeftin, a radi radnju.
Kupio je kolga lani takav samo od Metal-Fach za nekih 1300-1400€ nov novcat!


Nego daj mi reci dal ti je dobra sjenaža čiste lucerne??? Navodno da nema dost šećera u sebi i da zbog toga nije dobra fermentacija bez dodatka inokulanta??
Niste ništ prekretali nakon košnje??? Koliko dugo se je velo na polju od okošnje do sakupljanja??

Da sjenaža od čiste lucerne mi je odlična i krave mi daju puno više mlijeka nego kad im dajem sjenažu od sijena ili otave. Ne znam to za inokulante, ali moje krave ih jedu samo tako. Nakon košnje ne prekrećem jer jednostavno nemam pauk, a i iza moje kose ostaje široko i dobro se suši. Kosio sam u petak navečer od 19:00 do 20:30 sam pokosio obje parcele. I onda se u subotu cijeli dan sušilo pa smo u nedjelju ujutro oko 7 počeli grabiti i balirati da bi završili do 9 i brat je cijelo vrijeme nosio bale i do 12 je sve bilo omotano tj. ukupno 24 bale.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma kad sam reko da mali zeko nemože ništa radit?
Čudno mi da s njim možeš vozit bale jer ti zetori su jako lagani na prednjem kraju,a imaš balirku na štange a ona bi trebala napravit dobre bale koje bi i 6245 imao šta nosit.Znam da kad welgerica napravi balu da ju sa malim traktorom nemogu vozit. Možemo si i mi napravit lakše bale al šta vrijedi ak nije nabijena da mi propane kroz vilice,i prije će se pokravit ako je slabo nabita jer ostaje zrak u njoj.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Izgleda da sam previše kvasio travu kad sam radio senazu, sad mi iz silosa curi voda, otvarao sam malo na pocetku i dosta je mokro, malo dublje je valjda kako treba. Hoće li joj faliti sta?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma kad sam reko da mali zeko nemože ništa radit?
Čudno mi da s njim možeš vozit bale jer ti zetori su jako lagani na prednjem kraju,a imaš balirku na štange a ona bi trebala napravit dobre bale koje bi i 6245 imao šta nosit.Znam da kad welgerica napravi balu da ju sa malim traktorom nemogu vozit. Možemo si i mi napravit lakše bale al šta vrijedi ak nije nabijena da mi propane kroz vilice,i prije će se pokravit ako je slabo nabita jer ostaje zrak u njoj.

Ne znam svaki put kad ja stavim neku sliku rada s njim ti kažeš kako on može to.... Balirka dobro sabije balu i imali smo dvije bale mokrije nosio sam ih na zadnjim kotačima, a kad sam dizao morao sam davati pun gas. Ja uvijek pravim nabijene bale jer ako nisu nabijene onda je teško omotavati i pokvare se. A ovako nabijene i ravne mogu omotavati i na 2000 o/min sa Z6245.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čudim se da može nosit a nema ni 2 tone mali zeko,ja sa univerzalom od 2400 sa 100kg utega napred imam šta vozit bale,a hidraulika je davnih dana naje od bala
 
Na vrh