• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SJENAŽA (travna silaža)

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Dobar dan ljudi i malo uranjeno sve najbolje u 2022.
Zanima me koliko bi morala biti zrela livada, dts, lucerna itd da bi se baliralo odmah nakon košnje? Znači jedan traktor kosi, drugi odmah sakuplja i treći odmah balira i omatanje
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Kad imaš toliki % suve tvari u travi koja 'stoji', tad je celuloza već pretvorena u lignin.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Koji je postotak suhe tvari kad se balira sjenaža, a koji kad se kosi za sijeno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Ovo sam jedino pronašao. Čini se da je čak i kod vrlo zrele trave, % vode i dalje previsok od 55-65% za direktno baliranje ili griješim?
Znam da kvaliteta pada, ali pitam jer kao i sve ima svoje prednosti i nedostatke. Prvo neovisnost o vremenskim prilikama. Drugo brže spremanje, bez okretanja i čekanja. Treće, više mase za nekog kome fali zemlje npr, a nema visokoproizvodna grla itd ...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Kosi (trebalo bi) se sve u optimalno doba.
U mojim uslovima obično ide prvi otkos u silos, jer su tad nestabilni uvjeti.
Kod drugog otkosa temperature su višlje, dan je duži i može se posušit.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Pozdrav, naime imam problema sa miševima, skoro polovica bala je probušena od ispod, znalo je bit i proslih godina tu i tamo koja ali ovo sad je katastrofa. Bale su skladištene na zemlji kao i proslih godina, ima ko kakav savjet kako se rjesiti te gamadi.. Folija je F-Line
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Probaj promijeniti mjesto, bolje je kad je ispod nasuto. Ja sam imao problem kad sam jedne godine ostavio na njivama, a poslije toga kod kuće i po voćarima i pašnjaku pa nije bilo problema.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Jel bi pomoglo postaviti palete ispod, pa da je odignuto od zemlje?
Na polju su čagljevi i lisice, a blizu kuće mačke i peseki, a miš se ne zadržava di se mu se može pristupiti.... Moje neko razmišljanje
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Susjed nije stigao omotati 8 bala sijenaže , stoje na njivi već treći dan , jel ih vrijedi sad omotati ili baciti ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Samo omotavajte. Meni su stajale ja mislim 2 dana jer je pukao lanac na omotaču nema greške.. Na neki način i silaža se radi par dana pa nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh