• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva bijelog kukuruza

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisam tretirao, ima malo sirka u njemu, al rjesit ce to berac, ako se bude gusio tarup, skinut cu remen
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Moj bijeli još dobrih mjesec dana nema ručne berbe,dosta dobro je preživio ljetni teror od vjetra,zadnjih 30 kg otišlo po 5 kuna za ribičiju,čovjek potegnuo auto 100 km za njega
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Izgubila se u privatizaciji,koje ja borbe imam sa komadićima zemlje gdje da posadim bijeli kukuruz,ovi veliki gazde oko mene na stotine rali imaju hibrida,pa ja onda sadim uz živice.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ja sam imao posijano trecinu parcele secerce trecinu bijele i trecinu hibrid i dok se je to sve skrizalo nakraju su bili debeli bijeli polusečerci al je svaki red vodio svoju politiku

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je problem, ja sam jedva našao mjesto za njega, za slijedeću godinu bi mogao imati 1,5 jutara za sjetvu bijelog, ako budem sijao, i ako bude kupaca

jel se ta stara sorta može križati?
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Moji su bili osmoredci al su se skrizali sa kws hibridom i bc secercem tak da mogu

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Evo ja skinuo i osušio svojih 4 hektra bijelog, prinos po hektaru 7,5 tona

Sijan 2.4. zbog što bolje vremenske izolacije, uhvatio ga mraz, tako da sam zadovoljan sa prinosom

Bc 38w

8JCNkWb.jpg


rLnoIiu.jpg


z9NHuyI.jpg


4k7wtce.jpg


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=TL2y-FngFaU[/YT]
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Samo daljnja prodaja, nešto na veliko, nešto uskladišteno pa na malo...
Ove godine jako slabo ide, mislim da ga iduće godine neću sijati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mojeg domaceg divlje svinje pojele, ostalo mozda 5 klipova
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Da, lude su za njim, isto kao i za žutim tvrduncem, ja sam sav bijeli sijao tamo di nema opasnosti od divljači, ali mi je jedno jutro smlatila zlatica, tu je bio prepolovljen urod.

Koliko si imao posijano domačeg ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Malo, mislim da je bilo oko 1000m2

Otislo 6-7kg

Ostalo mi jos 3kg plud par klipova

Sa bolestima nisam imao problem, jer sam tretirao sjeme prije sjetve sa stedstvom apron, kojim se moze tretirati i suncokret

A zrno ekstra krupno, i tesko se kruni s klipa

To sam dobio sjemena si razmnozim za sjeme za slijedecu godinu, al eto, moram slijedece paziti gdje cu sijati
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Da, lude su za njim, isto kao i za žutim tvrduncem, ja sam sav bijeli sijao tamo di nema opasnosti od divljači, ali mi je jedno jutro smlatila zlatica, tu je bio prepolovljen urod.

Koliko si imao posijano domačeg ?
Na koji razmak sijes bc38w?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ne siječam se baš, mislim da na 18 cm, a ti?

Vidio sam da ga i ti siješ, kolko, za šta ga ti koristiš ?



@ivanz

Kako to da siješ domaće sjeme?
Kupci koji uzimaju od mene, na malo, pa ga melju u brašno i krupicu kažu da je 38w odličan, jedan je čak rekao da je sijao bijelog od zemun polja ali da su mu se ljudi žalili na kvalitetu i okus žganaca koji se od njega pravi...
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Htio sam to staro domace sjeme, jer se moze reproducirati, i malo posijati da vidim hoce li biti potraznje, al slijedece ce valjda uspjeti....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Ne siječam se baš, mislim da na 18 cm, a ti?

Vidio sam da ga i ti siješ, kolko, za šta ga ti koristiš ?



@ivanz

Kako to da siješ domaće sjeme?
Kupci koji uzimaju od mene, na malo, pa ga melju u brašno i krupicu kažu da je 38w odličan, jedan je čak rekao da je sijao bijelog od zemun polja ali da su mu se ljudi žalili na kvalitetu i okus žganaca koji se od njega pravi...
Ja sijem na 19, 2 vrećice uvijek. Mi meljemo i prodajemo brašno na malo..

Sijao sam i Zp 718B, odličan je bio, ogromni klipovi i nisu se ljudi žalili na kvalitetu.

77fd68fa32d783b7058d20316dd35291.jpg


76ec3bc598653e773cb95510b754f5ea.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kolika ti je izolacija, jer iza berača vidim drugi kukuruz koji je dosta blizu, jel bude žutih klipova zbog toga?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,155
Nisam primijetio da je bilo previše crvenih klipova. Parcela do je silirana.. I ono što bude crvenih to odvojimo kad rulimo.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja sijem na 19, 2 vrećice uvijek. Mi meljemo i prodajemo brašno na malo..

Kakav mlin imaš ?


A kaj se tiće žutih klipova, moram priznati da sam ih ove godine nalazio više nego lani, mislim da to nije bilo zbog miješanja jer ih je bilo i po sredni parcele, i stabljika sa takvim klipom je za pol metra višlja od ovih čistih bijelih, isto tako je i oklasak, tulina, bio crvene boje, ne bijele...

Mislim da ovi u Bc-u "nisu pazili"
 

Najnoviji postovi

Na vrh