• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva bijelog kukuruza

B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Ne bih znao, zato i pitam u cemu je stos.

Nije moguce da se ljudi toga boje jer se mora susiti u cardacima i kasnije kruniti, nego bi svi radije kombajnom u zrno i odmah na silos?
 
I

ivica

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

imao ga je susjed 10 ha ,pa bi trabalo otici u polje pogledati jel kaj kombajn ostavil
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Ajd ak ga vidis molim te da pitaj ga gdje je nabavljao sjeme, i po kojoj cjeni. Hibrid pozeljno saznati, al su toliko rijetki, da mi je tak svejedno koji je hibrid.
 
I

ivica

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

mislim da njemu nije problem sjeme on je direktor probaje bc-a
 
I

ivica

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

al zato uopce ne sijem bc ako oces njegov br posalji mi pp
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Pre daleko mi je da bi se do gore vozio po vrecicu sjemena. Da sijem par hektara, jos nekako, al za pokuse...

Ak ne nabavim sjeme do sjetve, cut cemo se, vjerujem da negdje ima ostavljeno svog za sjeme.

U svakom slucaju hvala!

Jel ima jos itko iskustva s ovakvim kukuruzima?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: KUKURUZ BIJELI

Sijala moja prabaka i baka ..pravi domaci ..Koliko znam nije trpio herbicide .. možda se to riješilo križanjem ..nije to više to ,ne?
Kod drugog okopavanja je trebalo uz stabljiku nabacati zemlje jer nije puštao korjenje po zraku kao hibrid kojeg sadimo danas sijamo .
 
S

SOKAK

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Bobo kaže:
Ajd ak ga vidis molim te da pitaj ga gdje je nabavljao sjeme, i po kojoj cjeni. Hibrid pozeljno saznati, al su toliko rijetki, da mi je tak svejedno koji je hibrid.
Uzmi Bc- ov katalog tamo imaš brojeve promotora pa vidi koji je za tvoje područje i pitaj ga jel ti može riješiti kukuruz.
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Sjeme je naruceno. Isporuka sjemena ce biti u prvoj polovici 4. mjeseca.
 
T

tomonh

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Prinos mu je kao i kod bc462,imal ga je jedan kod nas sjemenski lani..
 
S

SOKAK

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

W 38 je bijela inačica Bc 462, pogodan za ishranu kako stoke tako i ljudi.
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

SOKAK, ajd molim te ako nije problem, predstavi se ljudima ;)

Inace, brat radi u jednoj takvoj "poljoprivrednoj" firmi i on je pricao bas s "terencem" i obecao mu covjek donijeti vrecicu kukuruza. Ove godina ide samo za probu, pa kako mu bude, a ako ispadne dobro, prosirit cemo povrsine jer mi se takav kukuruz cini primamljiv.
 
S

SOKAK

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

ako mu je čovjek obečao onda će mu valjda i donjeti.
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Ma ne bojim se ja da nece donijeti... Trenutno me od svega najvise brine trziste...

I mislio sam da ce sjeme biti najmanji problem, tako i je. Dosao "terenac", brat narucio sjeme i to je TO.
 
D

dedek

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Bobo kaže:
Ma ne bojim se ja da nece donijeti... Trenutno me od svega najvise brine trziste...

I mislio sam da ce sjeme biti najmanji problem, tako i je. Dosao "terenac", brat narucio sjeme i to je TO.

A kako je sa tržištem. Ja sam čuo da taj bijeli 38w uzimaju pojedini mlinovi i da ga puno bolje plaćaju nego klasični.
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

O trzistu cu se brinuti tek kad ih skinem s njive...

I ja sam cuo price da ih mlinovi bolje placaju, da ovo da ono, ali jos nista niej 100% Ak ose poakze dobro, idem nagodinu na vece povrsine, a ako ne prodje kako je planirano, nista od toga. Za sad je ovo samo pokus da vidim kako mu se krece prinos, kako ga je brati, posto mnogi pricaju da jako unistava gume na beracu i da dosta perusine ostaje na klipu.

Jos je pre rano za prognozirati ista o ovom mom "pokusu" ;)
 
D

dedek

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Bobo kaže:
O trzistu cu se brinuti tek kad ih skinem s njive...

I ja sam cuo price da ih mlinovi bolje placaju, da ovo da ono, ali jos nista niej 100% Ak ose poakze dobro, idem nagodinu na vece povrsine, a ako ne prodje kako je planirano, nista od toga. Za sad je ovo samo pokus da vidim kako mu se krece prinos, kako ga je brati, posto mnogi pricaju da jako unistava gume na beracu i da dosta perusine ostaje na klipu.

Jos je pre rano za prognozirati ista o ovom mom "pokusu" ;)

Inače su svi polutvrdunci jače zamotani ali ako je sigurno tržište i barem donekle cijena ja mislim da se isplati probati.
 
B

Bobo

Guest
Re: KUKURUZ BIJELI

Stigli jucer:



Sutra sjetva, ako vrijeme dopusti...
 
Na vrh