• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Usitni ti tu zemlju u brašno.,:scratch....jel oni "tuning" ljevci na sijačici vrše kakvu funkciju.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Usitni ti tu zemlju u brašno.,:scratch....jel oni "tuning" ljevci na sijačici vrše kakvu funkciju.

ne vrše nikakvu funkciju jer nemam kutije za umjetno gnojivo...da takva zemlja je to..nisu sve takve...
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
kukuruz posijan..


DSC00674.jpg

DSC00672-1.jpg


Stvarno lijepo pripremljena zemlja,naspram ovoga ja sam svoje posijo u kamenjar...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
aha ovi gore ljevci to je za grah što si mama sadi...znači tu pušta nutra i da vidiš graha ko u priči u kukurzu..pa i piva je gore kad tad...to i po selu sijem ljudima što imaju malo pa si grah puštaju...ja mislio na ove ljevke za umjetni
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Ako udari pljusak po ovako usitnjenoj zemlji moze doci do problema sa pokoricom odnosno sa nicanjem.

imamo valjak za suzbijanje pokorice...nemam puno takve zemlje nekih 4 ha od 12 ha kukuruza
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ručno, u ljevu stranu prebaci uvjek, a u desnu, kako kad, nekad hoće par puta, a većinom neće.
To je od kuma, za sada se čini ok.

Ajd ako ti nije teško uslikaj mehanizam za prebacivanje.

malo sam bio u poslu pa nisam odmah stigao ali evo kak to izgleda





a sa mudrost ti je u ovom fedreku kojega ti izgleda nemaš

 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
img0393aa.jpg

img0388pz.jpg

img0384rw.jpg

img0372m.jpg

img0371b.jpg


namucih se oko postavljanja
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Koliko zrna sjemena ode na hektar na razmak 18 cm i koji razmak je najbolji za kukuruz u klipu?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
zavisi koji ti je razmak redova, na 70 cm ti ide negde oko 79000, a preporuke za gustoču imaš na vrečicama zavisi od vrste hibrida
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
........i plodnosti tla


jel tko prakticira valjanje s valjkom nakon sjetve??? ako DA kako se pokazalo prema onom kaj nije valjano ???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
........i plodnosti tla


jel tko prakticira valjanje s valjkom nakon sjetve??? ako DA kako se pokazalo prema onom kaj nije valjano ???

Ove godine sam povaljao par zemlja,budem još valjao kad budem sad orao lucernu i bit če friško orano.

Na jednoj zemlj sam pola povaljao pola ne,tu če se najbolje vidjet rezultat.

Lani sam valjao jednu zemlju,kukuruz je bio ujednačeniji u rastu i manje korova je bilo..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
130kn/l,stavim 2 litra na 300l vode a to mi je cca za malo manje od rali,po tome bi išlo onda 5l na hektar
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
nažalost nemam ni jednu sliku od sjetve samo od mehanizacije i kak se fino usitnilo,nikad tak dobro od kad ja znam za sebe

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Za ovak pofrezano velimo da se napravilo kak lukova greda.
Ak je za kuruzu možda si trebal iti u višoj brzini sa manje gasa. Freza ne bi toliko propadala, brže bi napravil i bilo bi malo grublje.
Koliko je freza šira od traktora? Kaj si počel frezati od gornje strane, pa se vide tragovi od kotača?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh