• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Evo mojih kukuruza, na 3 parcele, 3 vrste kukurza, zlatko, pajdas, granor... Bit ce dobar prinos..

dsc02229a.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

kako si zadovoljan sa zlatkom:confused:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
..uspio sam nabaviti nesto a24...jos mi treba nesto 462..paket ili dva i sutra rjesavam sjetvu..nadam se ne prekasno :? ..
U pravu si ..meni nije bitna stabljika vec prinos zrna..
Htio sam jos nesto pitati...posto nije bacena urea prije,da li se sada baca sirom ili samo po redu kukuruza zajedno sa 15-com?Kako je bolje to napraviti?Na koliki razmak si ti sadio tu sortu?Imam imt sijacicu imt 634.22,ali ne znam bas sve detalje rada oko toga..pa ce sve ovo biti kao proucavanje kako to sve ide.Rekli su mi da je to ok sadilica za kukuruz i da ce sve biti ok.
Sorry sto gnjavim..no uvijek vjerujem praksi koju ti i ostali na forumu imate...dok sam ja pocetnik :)

probaj ovaj nećeš se pokajat, prinos kao kod zubana a kvaliteta daleko ispred zlatka
http://www.agroklub.com/poljoprivre...e-hibridnog-kukuruza-tvrtko-303-fao-270/3233/
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa zadovoljan sam, prinos je bio nesto malo slabiji zbog suse, ali nista ekstremno. Sasvim oke... Sijat cu ga i nagodinu..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A ne znam kakav je za siliranje, nikad ga nisam silirao. Kod mene ide kukuruznjake, pa se ovisno o slobodnom vremenu kruni kad se osusi i sprema u bacve i onda s tako koristi u prehrani zivotinja..
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ja sam jedne godine sadio Zlatka jednu malu parcelu za probu,pa su mi ga jazavci svega uništili ,imao sam jedno 200 m dalje drugu parcelu Pioner- Stira njega nisu dirali,kažu mi da je navodno Zlatko sladak za životinje pa su ga vjerojatno zbog toga i uništili...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Istina je da ga zivina jede puno radje nego ostalu kuruzu. Ali ja nisam imal nikakve probleme sa stetocinama do sad..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kaj izabrati??

Pošto ima na tržištu sjemenja ko u priči pa da pitam koje sorte gledati za iduču godinu? Standardno če iči cca 1000-1500čhv-a zlatkija, to je meni dovoljno za koke i 2 pajceka na godinu! Zanima me za branje u zrnu i za prodati na silos, sadil bum cca2-2.5ha kukuruza, možda i kaj više ako uleti još koja zemlja pa dobro dođu prijedlozi! Gledal sam malo rwa-ove hibride pa bi me zanimalo grupa 300 ili grupa 400?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pošto ima na tržištu sjemenja ko u priči pa da pitam koje sorte gledati za iduču godinu? Standardno če iči cca 1000-1500čhv-a zlatkija, to je meni dovoljno za koke i 2 pajceka na godinu! Zanima me za branje u zrnu i za prodati na silos, sadil bum cca2-2.5ha kukuruza, možda i kaj više ako uleti još koja zemlja pa dobro dođu prijedlozi! Gledal sam malo rwa-ove hibride pa bi me zanimalo grupa 300 ili grupa 400?

za prodaju osiječki 430 nema boljeg za količinu:drinkers:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
za prodaju osiječki 430 nema boljeg za količinu:drinkers:

Imaš možda gdje kakav link gdje bi se vidjeli pokusi i kak se ponaša, a i znaš možda kak je bila cijena vreče ove godine?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Imaš možda gdje kakav link gdje bi se vidjeli pokusi i kak se ponaša, a i znaš možda kak je bila cijena vreče ove godine?

http://www.poljinos.hr/pdf/katalogOZK2012.pdf
za cijenu neznam za 2,5 ha treba 6-7 vreća ako gusto siješ a sigurno su na sajmu u gudovcu jeftinije nego u bilo kojoj poljo apoteci ja na sajmu uvijek kupujem sjeme i imaju puno veći izbor
što se tiče os 430, os 378, os 396, drava 404, oni su svi dosta slični tako da koji god da izabereš nećeš pogriješiti. u katalogu stoji da je najrodniji od svih nabrojanih os 396 max. prinos 15,53 t/ha, na tebi je da odlučiš:supz:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
http://www.poljinos.hr/pdf/katalogOZK2012.pdf
za cijenu neznam za 2,5 ha treba 6-7 vreća ako gusto siješ a sigurno su na sajmu u gudovcu jeftinije nego u bilo kojoj poljo apoteci ja na sajmu uvijek kupujem sjeme i imaju puno veći izbor
što se tiče os 430, os 378, os 396, drava 404, oni su svi dosta slični tako da koji god da izabereš nećeš pogriješiti. u katalogu stoji da je najrodniji od svih nabrojanih os 396 max. prinos 15,53 t/ha, na tebi je da odlučiš:supz:

os 430, os 378, os 396, drava 404 ja sam sve navedene imao u pokusu i 444 i bili su super...kukuruza ko pljeve...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
u svakom slučaju je za nesilice najbolji neki tvrdunac, tipa bc 462, zlatko itd

Pa mislim da će zlatko ići na proljeće samo puno ureje stavim u sjetvi i malo npk i čistu ureu u kultivaciji i mislim da će biti nešto
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh