• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
mora tak biti,nikad se nije tak sitno napravilo pa mi je bilo veselje,tu se ne vidi kakav je to nagib pa freza ostavlja crte ne kotači,freza šira 15cm.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
130kn/l,stavim 2 litra na 300l vode a to mi je cca za malo manje od rali,po tome bi išlo onda 5l na hektar

5 litara ide na hektar, ja sam prošle godine s njim špricao i dobro se pokazao, sada idem probat Radazin extra pa ću popravljat ako će trebati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
zavisi koji ti je razmak redova, na 70 cm ti ide negde oko 79000, a preporuke za gustoču imaš na vrečicama zavisi od vrste hibrida

Gledao sam ovaj BC 572 piše da je preporučena sjetva na 23 cm, idem na 22 cm, 17-10 zupčanici.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ovaj nedostatak kiše je već zabrinjavajući, čeka li nas nakon kišne sušna godina?
 
H

Hurlimann86

Guest
Kod na kukuruzi sijani 9.4 već imaju 2 listića, a sijani 15-16.4 isto već vani, ali ništa nismo prskali prije nicanja nismo stigli, a i zbog suše, a sad već 2 dana pada kiša i ljepo je navlažila tako da sad će trebati ići u prskanje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-dali netko ima proplema s pionirom A-24 , sijan 08.04. danas išao u pregled i ustanovio da ima redi u kojem nije niklo ni jedno zrno nađem ih ali su istrunuli, neznam dali se radi o pojedinim vrećicama jer nema cjelog reda a redovi pored ok, kao da je jedna vrećica bila neispravna i dok nije potrošena (sipana cijela vrećica u jednu kutiju) ti mi redovi nisu nikli i što sad raditi :confused:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
-dali netko ima proplema s pionirom A-24 , sijan 08.04. danas išao u pregled i ustanovio da ima redi u kojem nije niklo ni jedno zrno nađem ih ali su istrunuli, neznam dali se radi o pojedinim vrećicama jer nema cjelog reda a redovi pored ok, kao da je jedna vrećica bila neispravna i dok nije potrošena (sipana cijela vrećica u jednu kutiju) ti mi redovi nisu nikli i što sad raditi :confused:

Pregledaj deklaracije da nije staro sjeme .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kupio kukuruz Zlatko i neki osječki pa se bacam na sjetvu, zemlja suha ko barut. Gledao danas u jednoj trgovini Radazin extra 110 kuna litra u drugoj 70 kuna, poludio svijet.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
a tek sutra počinjem drljati i frezati zemlju za sijanje kukuruza a sjetva mi je u planu u subotu
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-ma gledao bi ja deklaracije da nisam uništio vrećice pa sada ne znam dali je koja vrećica bila staro sjeme...:madmana:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
-ma gledao bi ja deklaracije da nisam uništio vrećice pa sada ne znam dali je koja vrećica bila staro sjeme...:madmana:

Pa jel kod vas nema kontrole - ne trebaju vam deklaracije ?
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja sam posijao oko 20 vrečki OSSK 552, prvi put sijem osječke hibride, pa budemo vidli, a za ovog zlatka, nažalost dosad nisam čuo riječi hvale za njega...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa jel kod vas nema kontrole - ne trebaju vam deklaracije ?

Deklaracije treba uz račun za sjeme kod prijave poticaja, jedino ako neki to odrade bez tih papira?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh