• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

BAGERISTA

Guest
Nemoj samo imt-a hvaliti da si ne umisli , iako zove generalku (558) nakon 33godine možda je dobije ove godine .:scratch

Neka kaže ko šta oče,,,,ali ipak su to mašine,,,i za mene,,jako dobre,,,samo šta ih je vrijeme pregazilo,,,,,ali kad pogledaš,,,još uvijek su kod nas jaki,,,,neznam dali ima koje gospodarstvo bez njega..................

I vrijeme mu je,,da see maloo i on odmori,,i dobije koju kompresiju više........:partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Neka,,,,meni su bili i ostali dobri strojevi,,,,,,,,a i ljepo je novo kupit modernije i tako,,,kako kome paše...meni isto dobro..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav vrijednim ljudima ratarima
Vidim da ste svi jako vrijedni i da je sjetva kukuruza već završena ili pred samim završetkom.
Ja sam svoje završio prošli tjedan, pošto nemam neku veliku površinu, nego čisto onako, 2,5 ha pa se brzo završi.
Sad nakon sjetve imam drugi problem, naime, pojavile su se divlje svinje na poljima i počele vaditi iz zemlje zasijano sjeme, nije to još nešto jako alarmantno ali ako ih se ne pokuša spriječiti moglo bi biti. Ne dešava se to samo meni na mojoj parceli već i na susjednima.
Molim dobre ljude, koji imaju bilo kakva iskustva sa zaštitom od ovih napasnika (bilo neka zaštitna sredstva ili samo neka strašila) da napišu koju riječ o tome, kao i kakava su vaša iskustva s tim.
Hvala unaprijed.

čuj ovo što ću ti napisati je iskreno i znam da možda nije to što bi ti htio čuti.

naime nemaš šanse da sačuvaš polje,jedino samo ako ustrijeliš to krdo u kompletu.jer oni tu dolaze iz navike a navikla ih je krmača.čak i ako nju ostrijeliš doći će druga itd...

mnogi su palili vatre,vezali pse,ali ništa nepomaže.čak i da postaviš stražu oko njive nepomaže. mnogi mirisni mamci pomognu jedno vrijeme ali kukuruz im tako dobro paše da nema sile da ih od toga odvratiš. da to sve staviš u ogradu jake konstrukcije je možda jedino riješenje ali je preskupo. probaj razgovarati sa LU koja gazduje sa tim dijelom lovišta.možda nađete neki kompromis jer su za štete oni zaduženi. ja se sa tom divljači bakćem skoro 20 godina i mogu ti reći da su se fenomenalno prilagodili svemu.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Pozdrav vrijednim ljudima ratarima
Vidim da ste svi jako vrijedni i da je sjetva kukuruza već završena ili pred samim završetkom.
Ja sam svoje završio prošli tjedan, pošto nemam neku veliku površinu, nego čisto onako, 2,5 ha pa se brzo završi.
Sad nakon sjetve imam drugi problem, naime, pojavile su se divlje svinje na poljima i počele vaditi iz zemlje zasijano sjeme, nije to još nešto jako alarmantno ali ako ih se ne pokuša spriječiti moglo bi biti. Ne dešava se to samo meni na mojoj parceli već i na susjednima.
Molim dobre ljude, koji imaju bilo kakva iskustva sa zaštitom od ovih napasnika (bilo neka zaštitna sredstva ili samo neka strašila) da napišu koju riječ o tome, kao i kakava su vaša iskustva s tim.
Hvala unaprijed.
postavi pastira oko njive ili nabavi vukove ,oni su sigurno resenje.
 
B

BAGERISTA

Guest
postavi pastira oko njive ili nabavi vukove ,oni su sigurno resenje.

A skoro da če mu jedino i vukovi pomoč...........:rolleyess::rolleyess:
Nema rade štetu da nije za ljude..:shock:
 
B

bosanac2804

Guest
čuj ovo što ću ti napisati je iskreno i znam da možda nije to što bi ti htio čuti.

naime nemaš šanse da sačuvaš polje,jedino samo ako ustrijeliš to krdo u kompletu.jer oni tu dolaze iz navike a navikla ih je krmača.čak i ako nju ostrijeliš doći će druga itd...

mnogi su palili vatre,vezali pse,ali ništa nepomaže.čak i da postaviš stražu oko njive nepomaže. mnogi mirisni mamci pomognu jedno vrijeme ali kukuruz im tako dobro paše da nema sile da ih od toga odvratiš. da to sve staviš u ogradu jake konstrukcije je možda jedino riješenje ali je preskupo. probaj razgovarati sa LU koja gazduje sa tim dijelom lovišta.možda nađete neki kompromis jer su za štete oni zaduženi. ja se sa tom divljači bakćem skoro 20 godina i mogu ti reći da su se fenomenalno prilagodili svemu.



hehe u nasem kraju ljudi stavljaju ljudsku kosu ... ( uzmes iz frizerskog) .... kazu da je to najbolje... pokusaj mozda uspije... narod svasta proba :)
 
B

boki57

Guest
loša klijavost bc 572

Nemam pojma što se dešava, ali ove sam se god. uvjerio da neki bc hibridi a pogotovo 572 ima lošu klijavost (za puno njih nemam nikakvih zamjerki, sijem ljudima iz usluge pa sam se imao prilike svašta isprobati i vidjet).Prije dvije god. vidim kod susjeda (sijao za probu) bc 572 i oduševio me izgledom i kvalitetom, pa sam prošle god i ja posijao 3 večice tog hibrida. Nakon sjetve kiša je lila tjedan dana a ja ga malo dublje posijao i kukuruz je loše izklijao, te sam pretpostavio da je istrunulo zrno zbog vlage. Ove god. idem ponovno s 572 i koma, 25 do 30 % nije izašlo, a uvjeti idealni, vlaga, dubina osim da je bilo malo toplije, sijano 19.04. Idem tražiti neisklijano zrno (do njega lijevo i desno sve ok.) te nađem nabubreno zrno, ali ne tera. Na istoj sam parceli na kraju posijao malo 244 da (ostalo od lani a pofalilo mi 572) a on sav izašao kao da je rukom presađen. Zanima me dali još netko ima takva iskustva.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Treća spora 1500-1700 . Jesen druga sporaako je teža zemlja .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ja sam posijao oko 20 vrečki OSSK 552, prvi put sijem osječke hibride, pa budemo vidli, a za ovog zlatka, nažalost dosad nisam čuo riječi hvale za njega...

Jel izašao kukuruz, ja sam sijao 29.04. i još se nije pojavio?
 
B

bosanac2804

Guest
ja sam svoj posijao 24.04 ... i polako je poceo da izviruje 8)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh