• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
H

Hurlimann86

Guest
- i ja imam problema s nejednakim porastom kukuruza, jedna vrsta K-67 od pionira bio pocrvenio kao da ga netko ofarbao bojom ( u cijelom ataru kod mene taj hibrid pocrvenio), općenito sam primjetio da kukuruz neravnomjernije raste na onim površinama koji su išli s dubljom proljetnom pripremom
-susjed išao samo s sjetvospremačem i to onim s malim perima i ima kukuruz kao gora a mi koji smo tanjurali i zajebavali se imamo problema s nejednakim usjevom, izgleda da se izbacilo vlažnije zemlje van pa se to osušilo ne znam to je moja teorija....



To je karakteristika hibrida da pocrveni kad je još u ranoj fazi, a i ovo si točno rekao da si sa tanjuračom izbacio vlagu, jer tanjurača nikad nejde ravnomjerno po njivi negdje ide dublje negdje pliće, pa ti sad tako i kukuruz niče, gdje ti je otišla tanjurača dublje tamo ti je mali, a gdje ti je išla plitko veliki, zato kako je i seljaček rekao treba izbjegavati u proljeće.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Sjetva KUKURUZA 2012.

ok vidim da se večina slaže s teorijom i ja sam vjerujem da je točno, kod mene ima one preko pasa pa do one preko gležnja-ma katastrofa a sve zbog vlage s tim da sam primjetio da ova mala napreduje na očigled te sam dojma da če se stanje izjednačiti, ali isto se dešava u mome kraju da su išli sa sijetvo spremačem, rotodrljačama, frezom i neznam ni ja s kojim sve prikljucima ne i svuda isti slučaj-nema vlage a kukuruz bi mogao imati poštenu cijenu kao i ove godine!!!!!
malo je of topic ali da se nadovežem, sijeno če isto biti na cijeni, prva košnja-može čovijek igrati nogomet između trave, sad če druga košnja-malo popaprena s umijetnim pa se nadam popravku ali ni blizu kao prijašnjih g. mrvicu statistike odokativne-na parceli od 500 kockastih bala-ovee g.200 kom:toimonster::prayer:
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Imam mali problem sa kukuruzom, pa ako može pojašnjenje ove pojave.Naime ove godine sam posejao 2 jutra, i 3/4 njive je odličan (preko pojasa) dok je 1/4 njive visina do kolena i to kao neka ostrva po 10-15 metara kvadratnih.Koji je to djavo :vragek:

Često je to slučaj ako je u tim dijelovima prošle godine ležala voda, tu su izumrli svi organizmi potrebni za razgradnju gnojiva a i velika je zbijenost.Ako je to slučaj ove godine možeš samo ponoviti prihranu tu uz obavezno špartanje da korjen dobije vazduha ,a sledeće godine tu malo stajnjaka i podrivanje.
 
H

Hurlimann86

Guest
Kukuruz lijepo napreduje, a danas je dobio i ja mislim nekih 5-10 mm kiše tako da će sad još i bolje krenuti.



 
V

VOJVODJANIN

Guest
Nije bilo vode,ali pošto sam tu zemlju kupio u novembru,prethodni vlasnik nije posle soje orao, pa je "služila" kao prečica. Bila je ugažena kao asvalt.
Sada kada je ošpartano,vidi se pomak na bolje ovaj mali polako stiže ostale biljke.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kukuruz napreduje, dva puta kultivisan 1 put 20 kg a 2 put 15 kg


Uploaded with ImageShack.us
slikano iz kabine na brzinu zao mi je sto je ovako losa :cry:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
sijano 19.4. KWS 2376 i pojedine stabljike formirale metlice ali mislim da je to kukuruz malo "poblesavil" jer nema ni 1 metar visine
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sijano 19.4. KWS 2376 i pojedine stabljike formirale metlice ali mislim da je to kukuruz malo "poblesavil" jer nema ni 1 metar visine

već cvjeta,bit će pravi klipovi:)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koji bi mogao biti uzrok ovome?

22062011318kopiraj.jpg


22062011319kopiraj.jpg


22062011320kopiraj.jpg


22062011321kopiraj.jpg


pokusna polja jedno do drugoga. na prve dvije slike su bc hibridi, ovaj visoki siljati je kws. sijano isti dan, kultivirano isti dan, jednaka gnojidba. jednina razlika je sto ovo polje sa siljatim kws-om radimo tek drugu godinu, i orano je kasnije nego polje pored. kasno je skinut kukuruz s njega..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na normalnom kukuruzu je, i voda se zaoravala dok je na ovom siljatom polju u 1. mj skidan kukuruz i nakon toga je orano. ali je uredno izmrzlo i nije se u pripremi vidjelo da fali vlage.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Može li biti da je Kws bolji hibrid,ili ja lupetam gluposti? :scratch
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo i ja primjetio istu stvar na svome kukuruzu, radi malo isprobavanja smo na istu parcelu posijali jedan do drugoga Pioneer A24, KWS 1394 i BC 4982, i točno se može vidjeti razlika! Nevjerojatno da KWS ima toliko šiljasto i okomito lišće, a i čini mi se da malo bolje napreduje od ove dvije preostale sorte! :p Prije branja još planiram uzeti 10-ak klipova nasumično svake sorte pa da još i prinos vidimo.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja vezanih za kukuruz, od sjetve pa do branja. Planiram se baviti ratarstvom i bitna mi je sto veca kolicina uroda pa me zanima koje sorte su najjace po tom pitanju i koja je razlika između grupe 400 i 500 po urodu jer sam cuo da bi grupa 500 trebala dati vise a opet postoji sumnja da nebi stigla dozrjetiili da je preslaba zemlja za nju. kod mene je zemlja dosta pjeskovita. vidio sam par komentara vezanih za obradu pa me iznenadilo valjanje zemlje pred sadnju. El to valjanje sa valjkom koji jako sabija zemlju ili je to ono kolko pritisne pakir valjak na roto-brani?? Zanima me vaše misljenje o zelenoj gnojidbi(raolu iztarupiram pa zaorem zimsku brazdu) i tako svaku drugu-treću godinu ovisno o plodoredu.
 
H

Hurlimann86

Guest
Naša kukuruz Bc 282 za ranu silažu sijan 9.4. več polako vrhove ima, visina mu je oko 2.5m.

 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bjelovarski kraj trpi strahovitu sušu, kukuruzi se frču i suše. Nije pala poštena kiša od sjetve
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh