• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bome da. ima ih uz ceste pofrkanih koliko hoces..
ovo sto je jucer palo malo kise ni ne pozna se.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Mi smo imali jedan kišni dan (prošli četvrtak),ali sada je toplo kao u paklu.Za vikend se predvidjaju temperature od 38-39 C.

Izgoresmo.....danas u Srbobranu izmereno 39,5 C.Kukuruz jedva izdržava, a najavljuju se visoke temperature još 5-6 dana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kod nas se bar 50% kukuruza posušilo. Svi koji su gnojivo bacili usijačicom u red jako malo će obrati, izgoreše.:(
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kod nas se bar 50% kukuruza posušilo. Svi koji su gnojivo bacili usijačicom u red jako malo će obrati, izgoreše.:(

Bogu hvala pa sam bacio minimalno kana.
Moj susjed bacao ureu. Jel tko od Vas ureom prihranjivao i kak se drze?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ako ne padne u četvrtak i petak neka jača kiša ode kukuruz u tri pm, meni se najbolje drži onaj koji je sad visok oko pola metra gdje sam uree bacio kod sjetve.

Jel može kiša više pomoći kukuruzu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Bogu hvala pa sam bacio minimalno kana.
Moj susjed bacao ureu. Jel tko od Vas ureom prihranjivao i kak se drze?

Ja sam kultivirao i prihranio sa oko 100 kg po jutru, i mogu reći da se u odnosu na druge dobro drži, pogotovo tamo gdje nema puno korova.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jel može kiša više pomoći kukuruzu?


dobro pitanje na koje bih i ja volio znati odgovor.svoje sam otvarao i jako dobro izgledaju unatoč suši.po meni pošto je meksička biljka sua i nije veliki problem jer je u startu bilo dosta vlage. sad laički kontam ako bude padavina previše neće nam na vrijeme sazrijeti i opet belaj.
mojih će za koji dan biti mladih za peći na žaru. sudeći po klimi zadnjih godina,prave kiše neće biti do 11og mjeseca.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
dobro pitanje na koje bih i ja volio znati odgovor.svoje sam otvarao i jako dobro izgledaju unatoč suši.po meni pošto je meksička biljka sua i nije veliki problem jer je u startu bilo dosta vlage. sad laički kontam ako bude padavina previše neće nam na vrijeme sazrijeti i opet belaj.
mojih će za koji dan biti mladih za peći na žaru. sudeći po klimi zadnjih godina,prave kiše neće biti do 11og mjeseca.

Danas je jedan slavonac kukao na tv da neće brat ni 20 posto od planiranog.
 
M

Milan88

Guest
Epilog ovog vremena cemo dobiti tek kada proizvod stavimo na vagu. Ovo je godina u kojoj ce se na prinos najvise odraziti obrada zemljista i kvalitet istog. Mislim da su usevi na prolecnjem oranju i na peskovitijim zemljistima u zaista teskoj situaciji. Takodje, medjuredna kultivacija je ove godine mnogo vazna (vazna je uvek, ali ove godine posebno), gde je zemljiste nabijeno i zakorovljeno, bice lose. Kukuruzu je 15-ak dana pre i 15-ak dana posle metlicenja potrebna velika kolicina vlage. Kod mene je je zametanje klipa zavrseno i to mi je sto mi je, ali svakako treba kise za samo funkcionisanje biljke i nadam se da ce je uskoro biti. Kod mene je pre ove suse bilo poprilicno kise, tako da usevi koliko, toliko izgledaju dobro. Neka nam je Bog u pomoci.
 
H

Hurlimann86

Guest
Slike od našeg kukuruza, još se dosta dobro drži s obzirom da to što je slikano sijano je na proljetno oranje i malo kasnije , ovaj što ima vrhove početkom 5 mj, a ovaj što je još mali krajem 5 početak 6 mj, ali mu valjda taj đubar što je navzen pomaže da se tako drži.



 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam ove godine (po prvi put u vlastitoj režiji) sijao domaći kukuruz takozvani Sitni žutac.sjetva 17.04.2011. sad primjećujem da su zrna prilično tvrda i da sazrijevanje uveliko napreduje ali mi se čini prerano.

jel zna neko koliko sitnom žutcu treba za sazrijevanje i kad je u stavri potpuno zreo?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za malo više od jednog tjedna krečem u berbu kukuruza u klipu...sorta je BC 354...to je super kukuruz za pospremit u klipu brzo se bere ,lako ga berač očisti...moram negdje 10 svojih prikolica 7t pospremit u kukuružnjak... a kukuruz izgleda ovako..tu je na komadu zemlje oko 5 jutara..tu se nadam da bude tih 10 prikolica ...
P7020439.jpg

P7020440.jpg

P7020442.jpg

P7020443.jpg
 
B

bosniahos

Guest
.

Svaka ćast.Ovi klipi su pravi Bosanci hahahaha.:finga::supz:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
za malo više od jednog tjedna krečem u berbu kukuruza u klipu...sorta je BC 354...to je super kukuruz za pospremit u klipu brzo se bere ,lako ga berač očisti...moram negdje 10 svojih prikolica 7t pospremit u kukuružnjak... a kukuruz izgleda ovako..tu je na komadu zemlje oko 5 jutara..tu se nadam da bude tih 10 prikolica ...

imaš super kukuruz i neka ga bude što više
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ima li itko iskustva sa granorom od poljodar tima ( to je kako kažu poboljšani zlatko) i sa tvrtkom 303. ja sam ove godine pobrao granora, suša je bila a i trava pa su prinosi smanjeni ali zrno je fantazija a tek brašno, žuto ko dukat, neznam kakav je tvrtko jel ga netko možda imao
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Sjetva KUKURUZA 2012.

Htio bi ove godine sijati bc sjemenski kukuruz, pošto sam sve ove godine do sad sijao pioner neam baš iskustva sa bc-om! Moze li mi tko reci kakva su mu iskustva sa hibridima grupe 350, meni treba za proizvodnju suhog zrna!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Htio bi ove godine sijati bc sjemenski kukuruz, pošto sam sve ove godine do sad sijao pioner neam baš iskustva sa bc-om! Moze li mi tko reci kakva su mu iskustva sa hibridima grupe 350, meni treba za proizvodnju suhog zrna!

ako ideš na proizvodnju suhog zrna onda se nažalost drži i dalje pioneera jer zasad mu nema premca:finga::finga: pogotovo A24 ,N01,H24, Y12, iako bih ja volio da ima i domaćeg sjemena koje daje takve rezultate,ali zasad ja još nisam čul za takvog...:confused:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
ako ideš na proizvodnju suhog zrna onda se nažalost drži i dalje pioneera jer zasad mu nema premca:finga::finga: pogotovo A24 ,N01,H24, Y12, iako bih ja volio da ima i domaćeg sjemena koje daje takve rezultate,ali zasad ja još nisam čul za takvog...:confused:

Preeeskup je pioneer... :cry:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
imas od bc-572,,odlican je,,sad je na akciji 250kn,,inace bude 350,,,ja ga imao prosle sezone,,,,a pioneer je skup,,ja ga stalno sio,,sad polako bjezim od njega,,nije mi jasni,,za m-34,,prosle godine rekli da ga vise nece bit u prodaji,,bio na tim predavanjima,,da odlazi sa trzista,,a vidio ga na policama neki dan,,pa mi nije jasno to sad,,da nisu uvalili staru kuruzu,,
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh