• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
off topic obrisan...

nego,dal se smije sad razbacat gnojivo a tek za 2 tjedna onda zatanjurat i sadit?
mislim dal neče isparit kroz ta 2 tjedna? ili tako nešto...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
off topic obrisan...

nego,dal se smije sad razbacat gnojivo a tek za 2 tjedna onda zatanjurat i sadit?
mislim dal neče isparit kroz ta 2 tjedna? ili tako nešto...

moj jedan susjed, inače bivši član foruma, josipmoslavac, je pripremio svu zemlju za sjetvu, i za soju i za kuruzu... bacio je 7-cu i ureu prije tjedan dana, zatanjurao, i kasnije kad bude sjetva, ide sa rotodrljačom i odmah sijačica.... tako radi već 3,4 godine, i kaže da je zadovoljan sa prinosom...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja se bojim sad potanjurat,da se zemlja nebi previše isušila...
Ja sam mislio sad samo razbacati,i ništa ne dirati,a tek onda pred samu sjetvu potanjurati i poravnati drljačom...
Eh sad neznam koliko je to pametno...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
@dino
ja samo kažem kak on radi, a i kaže da je zadovoljan prinosom s takvim radom... opet, može ovisiti o tipu tla i kaj ja znam o čemu još...

netko ima u potpisu.... "radi ispravno, a ne kako drugi rade"... ;)

btw, ja sam kupio pioneer p-85, na savjet moga susjeda... kaže da je bolji od pajdaša, koji mi je lani odlično rodio, pa budemo vidjeli....
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
evo slikice sjemena na vrpi, pola se ni nevidi...

kod mene na ovoj slikici več fali jedan red, onaj zadnji, danas smo posijali 10 ha, nešto Y12, a nešto OSSK 552, i malo KWS FIACRE koji sam imal od lani.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ej decki s kojom ce te gnojidbom ove godine u kukuruze?i koje cete bacat u sijacicu?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
mi smo danas uzeli 6 vrečica kws amanda
pa onda pioneer y 12 7 vrečica i pioneer m 34 5 vrečica
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
2xureje3x 15-15-15
3xkan možda i 2puta
na jutro vreče od 50kg.
pajdaš,462,354 cca 3 jutra.
jbga ak nebuš dal nebu ni raslo
špric odma po sjetvi i kasnje motivel turbo koliko bu trebalo.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ma još se dvoumim al mislim da 3x15 i u prihranu sa kanom...a sijal bum nekaj bc i nekaj pionira sveukupno 45 vrecica
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
imal ko iskustva sa kws kitty probacu ove god bar jedno jutro
a mi cekamo da prodje 10. da sijemo kod nas je jos pohladno posle 10. ce bit veselo :D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dobar prinos,oko 8 tona vlažnoga zrna po jutru.
ali ima dosta veliku vlagu,ipak je to FAO grupa 500.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
koji se kod vas najbolji hibrid pokazao za branje neki kws,bc, ns
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Samo ne uzimaj NS 640,dobar je Zenit,60-10...za KWS Kermes sam čuo da je odličan ali jako se teško bere,treba ozbiljan berač a i onda ostaje mnogo ljuštike.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Samo ne uzimaj NS 640,dobar je Zenit,60-10...za KWS Kermes sam čuo da je odličan ali jako se teško bere,treba ozbiljan berač a i onda ostaje mnogo ljuštike.
kupljen bc 566 nadam se dobrom prinosu :D subota sijanje
 
Posljednje uređivanje:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo ja danas malo zglumil pa posijal prve dve rali,:supz:pa bumo vidli jel se budem navčil kaj pameti il ne:lol::lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo ja danas malo zglumil pa posijal prve dve rali,:supz:pa bumo vidli jel se budem navčil kaj pameti il ne:lol::lol:

A vidli smo :) :)
I pitamo se kam se žuriš tak rano????
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh