• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Ma ne brinem se puno oko toga,imam još i 25 rali svog kukuruza na polju i sijena za bar dvije godine pošto su mi ljudi davali livade da ih pokosim samo da ne ostane,a bikove i da prodam po 14 kuna opet ću zaraditi na njima.Nikad mi se još nije dogodilo da su mi ostali u štali a svake godine ih prodajemo od 70 do 90 komada.Ili idu na brod ili za Austriju,jbg ako ovi naši uvoze onda mi moramo izvoziti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada si kod bikova, čuo sam da plačaju 10 kuna, samo se nesječam za koga ljudi rade, al dobiju bikove od 150-180kg i dohranjuju.......pa će valjda odustati od tih s kojima rade i probati s drugima.......


a cijena mesa varira od cijene kukuruza.....kada je bio 250kn, i bila sušna godina, onda nitko nije htio hraniti piliće i isplatilo se držati i prodavati, jer nitko nije htio kupovati kukuruz po toj cijeni, ako ga je uopće i mogao dobiti.......a sada je kukuruz jeftin, pa tako i meso......svaka godina je za sebe i tu se nemože baš ništa planirati.......a još uvoz ubije svaku nadu za napredovanjem.....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Kvalitetno meso će uvijek imati kupca, a jedna tura bikova nije posao od kojega se čovjek može obogatiti da ne mora pet godina ništa raditi. Koliko dobiju oni koji su godinama na birou? Najžalosnije je to što se u Hrvatskoj ne može kupiti taj broj muške teladi, a i da čovjek hoće kod nas to kupiti morao bi proputovati pola države. Čemu sve silne agencije u poljoprivredi kada nisu u stanju organizirati na jednom mjestu sto teladi ili petstotina komada odojaka,
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
. Čemu sve silne agencije u poljoprivredi kada nisu u stanju organizirati na jednom mjestu sto teladi ili petstotina komada odojaka,

čemu...glupo pitanje...pak da vleču dobre plaće i ništ ne delaju,pak to već i vrapci na grani znaju...:icon_weed:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Najniža cijena po kojoj sam ikada prodao bikove je bila 14 kn,i nikada mi nisu ostali u štali duže od dva tjedna od dana kad sam ih odlučio prodati,ove godine sam u ožujku prodao i 28 junica po 16 kuna na brod.Stalno prodajem ili Haetiću ili Škokiću,a što se tiče cijene i da bude 12 kuna što je vrlo malo vjerojatno ja ću opet zaraditi jer nisam platio telce 26-27 kao što sam prije znao plaćati nego sam ih platio 14 kuna.I telce moram uvoziti jer nema nikakve šanse da nakupim 80 komada u Hrvatskoj,najviše što sam ikada uspio nakupiti kod nas je 40 komada sa tim da mi je trebalo oko 2 mjeseca i tisuće i tisuće prijeđenih kilometara što sa autom a što sa traktorom.I najveći problem je što nikako ne možeš dobiti da ti budu otprilike iste težine pa se meni dogodilo sa tom turom da na dan prodaje neki težili 780 kg a neki 600.Ovako odem u Češku i napunim dva kamiona sa po 40-50 komada i to sve od 150-170 kg,a kod nas sam znao kupiti od 120-250 samo zato što drugačije nije bilo u količini koja je meni trebala

Kvalitetno meso će uvijek imati kupca, a jedna tura bikova nije posao od kojega se čovjek može obogatiti da ne mora pet godina ništa raditi.

Ne namjeravam se ja obogatiti od te jedne ture,meni su bikovi samo dodatni dio prihoda.Najveća zarada je od krava i mogu ti reći da od 30 krava zaradim više nego od tih 80 bikova,eto samo što je sa bikovima lakše.Tovim bikove isključivo zato da ne moram prodavati hranu po smiješno niskim cijenama,ove godine sam uz 78 redovnih telaca koliko ih svake godine kupim (nekad to bude i 90) kupio još 80 samo zato što je hrana toliko jeftina da se može reći da je zabadava.Zarada od bikova ide za proljetnu sjetvu i nove telce a ostatak se skuplja još malo za novi traktor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Evo da vas obavijestim da je cijena kukuruza u okolici Bjelovara 40 lipa,ja sam na svojim parcelama imao prinose od najmanje 15 t a na jednoj parceli od 4 hektara je izvagano 18.5 t prosjek.Tako da ću ovu godinu maksimalno iskoristiti,kupio sam 150 tona zrna po 40 lipa upustio se u betoniranje silosa 30x4x1.5m,i kupio sam 80 telaca od 150-180 kg po 14 kuna u Češkoj.Samo ne znam kakvu zaradu imaju ovi što su mi prodali kukuruz po 40 lipa,ja vam svima preporučam da ne prodajete po tako niskim cijenama nego bolje taj kukuruz iskoristite za proizvodnju mlijeka i mesa.

kolko su te ti telci koštali sa svim kad si ih dofural sim, kakva je procedura i sve to kak ide??? nije tema o tomuj al kad si vec spomenul da pitam
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
14 kuna sam platio na farmi,inače to je sve bilo pušteno na pašnjaku od nekakvih 200 hektara i telci izgledaju odlično.A papire i prijevoz sam platio 1300 eura jednom posredniku iz Zg-a,on je riješio svu proceduru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li su divlji ti telci s pašnjaka,kolega je imao takve pa je bilo puno problema dok su se malo pripitomili.Koja pasmina su telci.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Da, uvijek bude problema prvih tjedan, dva u štali, ali ih zato ne čistim taj period nego im samo debelo nabacam stelje i tu bude pola metra đubra pa ne mogu divljati. A dok su ih hvatali i trpali u kamion bilo je ko u vesternima kad love one divlje konje. Pasmina ti je uglavnom simentalac, ali ima i šarolea i limousina, te križanaca simentalca i limousina i simentalca i hereforda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
onda nikaj čudno da naši ljudi moraju brodovima slat živinu Arapima... :(bear):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh