• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Je, zakaj pitaš? a gle jbg malo je rizik ali je zato zemlja takva da za sušu nezna u sužnim vremenima, al opet ti to sve skupa dođe na isto


Meni je stvarno zal kaj ti je kukuruz pod vodom, al svatko tko sije s one strane nasipa mora biti svjestan tog rizika.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Evo malo slika kukuruze nakon poplave.









Ove prve četiri slike su od istog polja dalje od Kupe a razdvaja ih cesta.

Ove ostale su s druge strane ceste bliže Kupi. Tu čak ima i zelenijih ali što se ide bliže Kupi sve je gore i gore.













 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jesi probo pomirisat klip jel smrdi ja jos svoju nisam ni iso gledat koja je bila u poziciji ko tvoja!!
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Jesam ovaj klip

i nisam osjetio ništa čudno. A na tom su izbile klice na vrhu klipa ako to je klijanje.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Prije pola sata u mlinu izmjerena vlaga Y12 i Drava sijani 12.4. Vlaga oko 20%. Sada bi htio dami kombajneri kažu kada je to najbolje brati u klipu, ujutro, podne ili navečer da se ne trusi puno zrna.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,669
Kažu da je najbolje brati iza rose ili predvečer,tada je kukuruzovina vlažna i nema puno smeća u bunkeru.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
@ibosilj Toga se i ja bojim, taj je bio cijeli pod vodom ali ima i onih ciji su klipovi ostali van vode pa se nadam da nije sve trulo
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kaj misliš ručno brati i odvajati dobar od lošeg? ili se baš vidi gdje je ga voda zahvatila, a di nije i samo ovo nezahvaćeno pobrati?
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Nemam puno svega 1 ral ali vidi se na njima talog mulja do kud je voda bila pa lagano rucno prebirati. I zaboravih prije napisati da je to Bc572 sijan 29.05. jer nitko se nije nadao takvoj poplavi u sred ljeta.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja mislim da od 100 kg klipa možeš dobit oko 75 kg zrna (u normalnim uvjetima), a ova godina bas i nije normalna. E sad koja je cijena u klipu teško je reć kad su cijene zrna ovako male. Prijašnjih godina je kod mene bilo cijena klipa cca 50-60 % cijene zrna.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Možda jedan prijedlog za kukuruz iz poplava. Samljeti ga u silo mlinu dobro nabiti u plastične ili neke druge bačve koje se daju dobro zatvoriti i pustiti da fermentira. Nakon toga ne bi smio biti škodljiv za životinje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ako se dobro sječam lani je bila rasprava oko težine kukuruza pa je ispalo da 1000 kg klipa na kraju bude 500 kg suhog zrna
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Bude malo više ali račun je jednostavan. Ako je vlaga zrna na klipu 27% kada se sasuši na 13 ili 14% ode 150 kg, tu ne računaš oklasak koji je vlažan i važu ga valjda samo oni u sjemenarskoj kući. Tu dodaj bar još 150 do 200 kg i eto ti računa.
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Evo da vas obavijestim da je cijena kukuruza u okolici Bjelovara 40 lipa,ja sam na svojim parcelama imao prinose od najmanje 15 t a na jednoj parceli od 4 hektara je izvagano 18.5 t prosjek.Tako da ću ovu godinu maksimalno iskoristiti,kupio sam 150 tona zrna po 40 lipa upustio se u betoniranje silosa 30x4x1.5m,i kupio sam 80 telaca od 150-180 kg po 14 kuna u Češkoj.Samo ne znam kakvu zaradu imaju ovi što su mi prodali kukuruz po 40 lipa,ja vam svima preporučam da ne prodajete po tako niskim cijenama nego bolje taj kukuruz iskoristite za proizvodnju mlijeka i mesa.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
samo kome ćeš prodati bikove druge godine u ovo vrijeme, sad svi razmišljaju slično ko ti i pune tovilišta jer se ne isplati dati kukuruz po toj cijeni, kak vrijedi zakon ponude i potražnje za kukuruz, tak i za meso... nažalost, a još tu imaš i jaki uvoznički lobi junetine, na kraju ti bu ostalo 80 kom velikih bikova koji će pojesti svu tu jeftinu hranu, nebu više hrane, a oni i dalje u štali... Mislim, daj Bože da nebude tak, al kod nas je uvijek na kraju i gore od "pesimističnog scenarija" :mur:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh