• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma zanima me suva kuruza kakve ove godine nebude, za kukurižnjak pa sad malo gledam mjere i dobijem npr, 40 m3 i sad me zanima kolko kuruze u klipu stane i kad se taj klip izruli kolko ima zrna.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
264
Kukuruz u vodi

Što će biti sa kukuruzom koji je preko klipova u vodi već tri dana zbog poplavljenih polja?Još je dosta zelen i klipovi su potpuno zatvoreni, ima li nade?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Kukuruz u vodi

očekuj najgore,nadaj se najboljem,želim ti ovo drugo
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Kukuruz u vodi

Kak je rekel jedan moj sused, jedan od jačih poljoprivrednika v mojem kraju; Bole da sam rižu posejal, svije i rižu očeju ne sam kuruzu. :)

Sorry za upad ali smo se baš neki dan šalili sa njim kolko smo ubiti jadni i nemočni protiv ove vode!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kod nas lagano krenula berba,nije bilo tolko preterano kiše,kukuruz dosta rano sijan i berba otpočela...da je tjedan dana ljepog vremena i ja bi svog ,ove ranije sorte....
Danas išao kosit,vozam se po njivama i njih 3-4 bere iz sela,kukuruz solidan,za čardak bez problema,a nema ni nekog glibljenja ...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
u mom kraju da sad stane mogli bi u polje za 20 dana,znaci da bude ljepo,
a ona pada skoro svaki dan,tako da mislim da ce samo rijetki pobrat ove godine!:=:)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tak oko tri kralja ako bu -20 jedno dva tjedna pa dobro premrzne, inače ništ od berbe ove godine.
Danas sam z burazom išel tikve nosit dole sa zemlje i blato je takvo dok sam zagazil kaj su mi čižmu z duplakom van vleklu! :D
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sr... totalno kolega, možda nebu klip tolko nastradal ako je zrel pa se pobere nakon povlačenja vode, ali bu se stabiljka namočila i poćela bu pucati pod težinom klipa pa bi moglo sve na podu završiti.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
kad cemo u berbu kukuruza neznam moj je bc572 sijan je 8.4 i jos je zeeelen ali klip jos malo i gotov bude danas sam isel obirati rede i ostaju duboki tragovi od malog traktora a kaj bude dok bu trebalo s beracem i dupljakom najvise me muci propadanje beraca jer mi bude freza po zemlji tukla
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam jednu parcelu pod kukuruzom uz Kupu u polje nemogu jer se razlijala po cijelom polju a s druge strane Kupe necu ni gledat ju znam da je sigurno cijela pod vodom tak da tu parcelu otpisujem lagano!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zemlja je sabita od velikih kisa i mislim da ce se dati pobrati,samo par dana da ne pada,i odmah je drukcija prica.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imali smo takvo ljeto i jesen prije,pa se pobralo svjedno,nadam se da ce mo tako i ovu jesen.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ja imam jednu parcelu pod kukuruzom uz Kupu u polje nemogu jer se razlijala po cijelom polju a s druge strane Kupe necu ni gledat ju znam da je sigurno cijela pod vodom tak da tu parcelu otpisujem lagano!!

Ja sam imal komad blizu vode i smo pobrali prije tjedan dana.Nije bila suha za branje u zrnju pa je išla u klipu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh