• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,901
e pa ko ce dat kukuruz za 60 lipa a ovakva godina onda stvarno banana!
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
e pa ko ce dat kukuruz za 60 lipa a ovakva godina onda stvarno banana!
Dati će onaj tko mora,i tko nema kuda sa njim... Moj koji je u blizini kuća bude prezimio na polju.. A ostali će se morati maknuti zbog divljači.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Jaooo gadno,ali gdje je to kada očekuješ još više vode?

Davor kod Nove Gradiske to je nizvodno od Siska pa se ceka i taj val vode,kukuruza ce bit samo da ne bude najgore.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Ove slike kukuruza u vodi su strašne.
Kod nas ima malo vode po polju, ali samo od kiša šte ne može nikud oticati, ali ništa s e nije razlilo. No ovo je stvarno strašno.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
jutros prolazim autoputom prema Goričanu i kuruza do klasa u vodi,nekaj strašno kad budu ti ljudi mogli na njive
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Jel se zns šta preciznije o cjeni na bazi 14%vlage?

Sve se nešto nagađa no mislim da još nitko nije definirano izašao s cijenom. Prije neki dan sam razgovarao sa jednim otkupljivačem, čovjek je manji otkupljivač, no on još uvijek barata s onom cijenom od 0,60 kuna na bazi 25% vlage.
Gledao sam malo u sloveniji, tamo je cijena 110,00 eura za tonu na bazi 25% vlage.
Da je barem ta cijena kod nas, mislim da bi to bilo donekle realno.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Po ovoj sliki a kako je kolega naglasio da ce jos rasti vodostaj nema branja ni iz camca za to ce trebati ronioci.A meni se cini da od tog kukuruza nikake koristi,jedino se sarani mogu koristiti zalosno ali majka priroda je puno jaca
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
nije to ništa kod mene ljudima sava potopila kuruzu da se samo vrhovi kečke vide, katastrofa i ne povlači se....
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Davor kod Nove Gradiske to je nizvodno od Siska pa se ceka i taj val vode,kukuruza ce bit samo da ne bude najgore.

gdje su tako poplavljene njive,jučer sam prolazio cestom od davora prema petrovom selu i kanali su puni vode i u depresijama na njivama ima vode ali nisam vidio da toliko vode ima na njivi
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kuruza ima kubika u klipu tolko da izmjeriš dužinu, širinu i visinu prikolice, ako je puna prikolica, pomožiš te tri dimenzije i toliko ima kubika kuruza u klipu :icon_anal:

kolega, krivo si postavil pitanje, pretpostavljam da te zanima koliko zrna ima u kubiku klipa, a to opet ovisi o tome koliko je suha kuruza al svakako računaj na kubik klipa pol kubika zrna ili manje čak...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Koji te zanima za kubik, jako vlažan, sa 25% vlage, sitniji klipovi ili krupniji?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh