• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Veli jedan čovjek s kojim sam pričo da mu kukuruz počeo klijat,mi smo išli jučer nabrat za hranjenje malo više od pola bunkera i polje je onako kao na brdu,a dolje je potok i izlio se u polje,samo smo prokopali da voda ode i išli brat,malo je sjedalo nekih 10 cm ali išlo i siliramo svaki dan za hranit
A BC 572 imam i ja i isto je dobar,sadili smo poslje trave i kasnije bojali se da neće biti ništa od njega,kad ono negdje stvarno veliki klip jedan,negdje srednja dva po stabljici,a pajdaš ima svuda osrednja dva,niti preveliki niti premali,kako kažu najljepši,prošle god smo i KWS MIKADO što je ostalo brali u klip i u kuruzanu,ali on se neće tako lako prosušit kao ovi,malo je počeo pljesnivit pa smo ga brzo morali trošit,a pogledajte i sami kako on ima širi klip od recimo pajdaša
 

Adamus

Novi član
Tu od
14 Ruj 2013
Poruka
23
Kod mene još dosta zelen kukuruz PAJDAŠ i 572, i tu se pojavljuje problem sa pticama, gdje god je imalo otvoren klip ptice okljucaju zrno, u cijelom kraju je gotovo invazija ptica, da je dva tjedna ovakvo vrijeme mislim da bi mogli u berbu prije se ne isplati jer bojim se da će poslje pljesnivit, a prilazni putevi do oranica su nam koma, putevi su najčešće usiječeni (stijene su sastrane) voda je toliko razderala da više nemože prolaziti nikakav traktor, negdje su rupe i do 1 m, teško za povjerovat ovako, ali i da vidite uživo nebiste vjerovali svojim očima...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam danas probao berač, nakon zamjene guma na komušačima, i još treba malo pričekati, radi se o hibridu drava 404......obrao sam oko 1,5t klipa, i ima 2 kante od jupola klipova koji su još malo zeleni......sijan ranije nego prošle godine, a obrat ću ga još kanije.......nadam se za tjedan dana, a na nekim klipovima je bilo proklijanog kukuruza, jer nikako da se klipovi objese dolje, pa vode leži unutra........a divlje svinje napadaju:(
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ove godine je kukuruz rodio ali će kvalitetnog kukuruza biti jako malo,,,kod mene ovo što su divlje svinje napale pa smo ručno brali prije par dana je katastrofa,nema klipa kojemu vrh i dno nije proklijalo..nije ova godina ni za kukuruz bajna kao što neki govore
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to izgleda dok kukuruz proklija na stabiljci, može ko baciti kakvu sliku???

Nisam to nikad vidio.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i kod mene sam našao 2 klipa da ima proklijalog.......kada sam probao berač.....problem je što se slabo suši stabljika i klipovi još stoje gore, a šuška oko klipa se odvojila, pa puni klip sa vodom i zadržava se u njemu......to nije nikako dobro
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
sutra ću staviti slike,,a tamo gdje su ptice načele kukuruz to uopće nisam ni dirao jer je sav klip zelen od plijesni..katastrofa
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Ja sam svoju brigu s kukuruzom riješio za ovu godinu prodao ga u silazu:D: tj 7jutara jos mi jutro ostalo grupe 350 pa me neboli glava za to to ce sazorit sve u svemu kakva godina i cijena zadovoljan 24500kg po kj mase a cijena je 0,125kn eto od mene.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Problem je ako počne klijati na dnu klipa,ovo na vrhu onaj tko bere beračem za klip komušaći skinu i ne bude problema,sve u svemu kukuruzu je potrebno sunce,nekoliko laganih vjetrova i da kiša konačno stane,evo ja sam danas na jednom komadu išao malo rukama natrgati za silo mlin i fao 400 aquamax od pioneera i svaki drugi ima po dva tri zrna na vrhu da ima malu klicu,sve me strah u ove fao 500 pogledati
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
moj prijatelju pa to je mala cijena za silažu,gdje ti se to isplati,.

A je mala cijena ali njihovo siliranje prijevoz tako da nisam imao nikakav odbitak racunaj si zrno pa vidi da dojde ísto dok platis kombajn jel nema svoj...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
:Kod nas se bere naveliko,kukuruz u većini slučaja može bez problema u čardak...čovijek koji nam bere ima samohodni koji tarupa ispred sebe(točkova) tako da propadanja nekog ozbiljnijeg ni nema..
Protekla 3-4 dana bio na ispomoći na istovaru i kukuruza ima da je to strava.....
Danas istovarali OS515 i bilo preko 10t /k.j a klipovi ko cjepanice:icon_e_smile:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel mjeri itko vlagu? ja sam starom nabro malo za svinje, ali je toliko vlažno da je štopalo čekićar, kroz 2-3 dana se već moglo nešto s njime, ali niti ne planira se sušit. ima ga more, skoro svaki ima po dva solidna klipa, kako god bude, mislim da će mi s 5 jutara ostati i neke zarade ako ga i prodam odmah. ovaj na slici je zadnji sijan.

@radul, ja prošlogodišnji s poda, kojeg je vlaga uhvatila, bacam u kovačku vatru, gori ko lud :D:
 

Prilozi

  • 20140923_122936.jpg
    20140923_122936.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 197

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to se slikano s ulaza, a njiva ide u špic, bolje reći, peterokutna je, sijano je rijeđe jer je bilo dosta mokro. gegrafski, to je prijelaz s đakovačkog ravnjaka na posavsku nizinu, tako da je uvijek mokro, jer se sve slijeva na te njive. ali i sijano je rijetko na ovom djelu, oko 30 cm razmaka, a odavno je prešao 3 m, pa i izgleda malo čudno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Kako nebi imao po 2 klipa kad je tako rijedak sklop..
10t/kj cega? Klipa? To je vagano,ili?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
jel mjeri itko vlagu? ja sam starom nabro malo za svinje, ali je toliko vlažno da je štopalo čekićar, kroz 2-3 dana se već moglo nešto s njime, ali niti ne planira se sušit. ima ga more, skoro svaki ima po dva solidna klipa, kako god bude, mislim da će mi s 5 jutara ostati i neke zarade ako ga i prodam odmah. ovaj na slici je zadnji sijan.
:D:
Vlaga BC572 oko 30%, što znači da je spreman za berbu u klipu.
 

Prilozi

  • WP_20140924_002.jpg
    WP_20140924_002.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 110

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
evo i ja danas brao dva reda uz kanal, kukuruz NS 6010, nabrano 500- tinjak kila. Vlaga velika al nisam mjerio koliko. Inače stabljike visoke do 3 metra i nema trave. Prskano s Koban T prije nicanja:



 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh