• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod mene je y12 netretirani 366 kn sa Pdv i rabatom, a tretirani 100 kn skuplji
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas uzeo u prvči os 515 -317kn tretirani i i os 378- 317kn isto tretiran
i kutinsko gnojivo 5-15-30 ,389kn
Kws su od 380do 400kn.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja imam dobre prinose kad je dobra godina ako susa pripali dabe dobro sjeme i dobro zagnojit kad na ilovaci gori sve tak da ja sam zadovoljan ulozeno dobiveno!!
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Imao sam i ja DRAVu na 2 kj prošle godine i općenito sam prezadovoljan s tim hibridom.
Drava voli bolje tlo i bolju agrotehniku, ako se to ispoštuje, višestruko vam vraća!

I ove godine ide dio Drave na moje površine i još nekoliko OSSK hibrida!

jel drava ima dva klipa? i koji jos os hibridi imaju dvoklip i od pionera i kws koji ima ako znate? hvala!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam primjetio 2 klipa niti na jednom ossk hibridu!
Ima jedan klip, ali zato Bogovski, pravi veliki!!! A to ja ono kaj ja i najviše volim zato jer berem sve u klipu!
Pioner N01 mi je obavezno pustio 2 klipa kad sam ga sijao, ali obadva mala nikakva...
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
koji hibrid bi preporucili za silazu cijele biljke a da moze i za kombajnirat u zrnu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@matomz...moja osobna preporuka je syngenta MAVERICK, ostatak od silaže cijele biljke smo iskombajnirali i bilo je strašno velik prinos zrna koje je opet silarano u vlažni šrot.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Nakon desetak godina proljetos smo sijali i osjecke. Prinosima i vlagom su bili uz pioneer. Sreca je jedino sto je bila dobra jesen pa se rano vrsilo inace da se oduzilo pola bi ga bilo na podu. Po meni je to najveca boljka osjeckih. Cim prvi vjetar vide popadaju.
Ove godine se sije sto vise pioneer aquamax PO216 koji je odskakao po dvije tone od svih drugih.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Brazda Virovitica 15-ica vukovarska 322kn,Kutinska 360kn...ossk 378 tretirani 285,50 kn...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja moram priznati da sam veči problem imao sa BC hibridima što se tiće opadanja, osječki su se dosta dobro držali i nakon mrazeva i vjetrova.
Veliki uzrok padanja je bio i kukuruzni moljac prošle godine!
Sve se bojim kak bude s tim i ove godine.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
@matomz
Sygentin MAVERICK dobar izbor za tu kombinaciju, možeš i Bc572...
Ili Pioneer P0412.
Možeš i KWS Kerbanis!

Dobre su cijene u Brazdi, kao i uvijek!
Imate i u Trgoimportu u Kloštru Pod. dobre cijene svega- uzeo sam tam OSSK Dravu i 378 tretirane po 300kn...


@NEWHOLLAND
Dobar izbor, nije ne P0412 ništa lošiji po prinosu!
Čak mislim da ću prije njega uzeti nego O216!


Uzeo sam većinu sjemena...još nekih 5 jutara sam u dilemi! Dakle, za izbor ostaju P0412. P9911 ili DEKALB 5222!
Jedan od njih će biti, vidjet ćemo kroz dva tjedna!

A što se tiče opadanja klipova, rijetko koji hibrid ima sposobnost njegovog čvrstog držanja u kasnijim fazama!! I još pogotovo ak je moljac u pitanju!
Pa padaju klipovi i u 10 mjesecuu!
I to pogotovo ko se razočara u grupu 300 tam oko 15. 11. kak opadaju klipovi! Smiješno, ne??

Kod mene je pravilo čim prije sve pokupiti sa polja...ne igram se baš i ne čekam 12. mjesec...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Imao sam jednog i drugog pa mi se 216 malo bolje pokazao iako su oba bili vrhunski. Nista nije jos nabavljeno pa je i PO412 u igri.
S osjeckim i bc ako i dodje do kasne berbe nije problem ispadanje klipova nego jednostavno cijela stabljika padne pa bude muka ziva za pokupit.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
@NEWHOLLAND
Ne bih se složio!
Garantiram ti da se selekcija na ispadanje klipova pri kasnijim rokovima berbe ne provodi!
To je samo svojstvo grupe!
Dakle, grupa 300 garant ima manji postotak opadanja klipova nad grupom 500!

Nemojte mi tu izdizati Pioneer nad OSSK! jER ZA TO NEMA OSNOVE! ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
O ispadanju klipova nisam niti govorio. Nego o polijeganju stabljike!
Ne kudim uopce osjecke, cak sto vise stavio sam ih uz bok s pioneer hibridima osim te zamjerke za polijeganje.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Oprosti NEWHOLLAND, nismo se razumjeli...
Mislio sam na kolege koji su prije komentirali!

Općenito, neka mi nitko ne zamjeri! :

Svaki kukuruz zaslužuje vrhunsku agrotehniku, a po prinosu se očituju najbolji! Dakle, neki će dati 10 t suhog zrna, bolji će dati 11 dok će vrhunski dati 12 tona zrna i VIŠE!
Nadam se da će svatko od Vas znati raspoznati gore navedene hibride!

Ne znam za Vas, ali ja sam svoje hibride prepoznao, tj. većinu njih!
Ostale se trudim upoznati!

Živjeli! :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo jučer čitam jedan članak vezan uz kukuruz i njegovu proizvodnju u mom kraju,za vrhunski prinos od 15 tona zrna na hektar,ulaganje bi trebalo biti,samo za mineralno gnojivo 900-1200 kg za hektar,računica je sasvim druga stavka, a ovo što Belec kaže da ima razlike,ima i to strava,na nekih 100 metara razdaljine zemlja od zemlje,isti hibrid a razlika ogromna,kod mene se u okolici sve sadi od najeftinijih do elitnog sjemena,ali onako po viđenom,pionir,osjek,rwa ,su najzastupljeniji,kod mene bude išlo malo fao 400,veći dio 500,grupa 600 izostaje za klip ,prošla jesen je pokvarila planove
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Jel bude pionira 37 M 34 ove godine u ponudi, i jel se sjeme kako da zaštiti protiv tog vražijeg moljca?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja cu i dalje sijat Bc sjeme ja sam zadovoljan kakav urod ima na ovoj mojoj ilovaci ako bude donekle godina bit ce i kukuruza!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh