• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Sjetvospremaæi

Evo našao sam slike na kompu, nalju zanemarite, ćaćina posla

ing514.jpg


ing513.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

neču se tu sada s tobom bobe natezati kak mora biti ti si ipak stariji i čitaš puno knjige što je pohvalno isve uredu ;)
dalje: ove jarke iza ima zato što kao prvo i osnovno ima iza jedna valjak,kao drugo na zadnjem redu ima jako malo opruga a mora ih imati puno zato da one što više bacaju zemlju na valjak da valjak može zapuniti grabe te koje nastaju..ovo sam rekao iz vlastitog primjera jer to se i meni dešavalo kad sam imao malo opruga na zadnje, redu...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetvospremaæi

marko hurlimann xa86 kaže:
neču se tu sada s tobom bobe natezati kak mora biti ti si ipak stariji i čitaš puno knjige što je pohvalno isve uredu ;)
dalje: ove jarke iza ima zato što kao prvo i osnovno ima iza jedna valjak,kao drugo na zadnjem redu ima jako malo opruga a mora ih imati puno zato da one što više bacaju zemlju na valjak da valjak može zapuniti grabe te koje nastaju..ovo sam rekao iz vlastitog primjera jer to se i meni dešavalo kad sam imao malo opruga na zadnje, redu...


Ovaj sjetvospremac je zamisljen da radi s 4 reda opruga i 4 red je skinut, jer ga je 539 jedva nosio, a kamo li da s njim radi. Taj gusti red je izrezan iz sjetvospremaca i jos su dodatno motike u ostala 3 reda prorjedjene, pa su jarci zato tamo. Sjetvospremac je bio paralelan sa zemljom, tj radne tjela su sva radila na istoj dubini, no posto su prorjedjena, tu su ostali jarci. jedan valjak je losije rjesenje nago dva, ali to je sjetvospremac stariji od mene, pa je bilo daj sta das za sto manje para.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

tebi stoji paralelno al ovom tvom kolegi stoji naprijed ko skija :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetvospremaæi

marko hurlimann xa86 kaže:
tebi stoji paralelno al ovom tvom kolegi stoji naprijed ko skija :mrgreen:


Stoji nakoso iz razloga sto su prednji federi vise potroseni od zadnjih. Vlasnik tog sjetvospremaca prednjim tjelima ruje, a zadnjim samo grablja, da mu ne ostaju oni jarci gore i zato su se prednje opruge brze pojele.

Da se marilo, mogao je klinove zemijeniti, ili ih bar okrenuti da se federi ne trose, ali je to potroseno toliko da je to cudo za gledat...

Kad ga parkiras na asfalt da svi federi diraju tlo, on stoji tak nizbrdo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

svaka čast tome gazdi :lol: ako mu j eproblem dat nekih 200 kuna onda nek stroj ostavi na miru.... :mrgreen:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Re: Sjetvospremaæi

Za kolko se može naći polovni 2.20? 1 il 2 reda valjaka. Cca. Uglavnom za moj 558.
 
S

seljaček

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Dominik kaže:
Za kolko se može naći polovni 2.20? 1 il 2 reda valjaka. Cca. Uglavnom za moj 558.
500 eura
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Re: Sjetvospremaæi

Sesva kaže:
a kakav ti opce traktor imas da bi to vuko , brijem da ti treba traktor od oko 180- max 200 KS a li i 180 je dosta

hmm pa pogledaj si po internetu prodaju se rau sjetvospremaci svugdje, samo neznam bas da toga zahvata

Imam doma takav sjetvo spremać pokušavam ga obnoviti,ali imam nekih problema rastavljen je i manjka mi nekih dijelova, a nikako da nađem neku sliku u orginalnom stanju (fale mi neke sitnice recimo da imam oko 80% )
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Re: Sjetvospremaæi

evo i slike da vidite o cem prićam
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

na slici se vidi samo osnovna rama, imam još hrpu ovih sitnih dijelova, uglavnom nije mi jasno kako se one rešetke s radnim tijelima pričvršćuju na krila ...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: Sjetvospremaæi

Ako su radna tijela na rešetkama i onda se s krilima spajaju pomoću kratkih lanaca...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

Takav tip sjetvospremača imam doma, s lancima se krila povezana za šasiju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sjetvospremaæi

[youtube:188yrdmj]7AoEdTaPY7o[/youtube:188yrdmj]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sjetvospremaæi

Ako si mislio na mene - evo:
aNaNa018pre.jpg


aNaNa025.jpg


aNaNa027-1.jpg


aNaNa028.jpg


aNaNa029-2.jpg


imam ih još nekoliko, pa ako očeš mogu stavit ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

takve pikače sam ja imao na starom sjetvospremaču pa sam je izbacio,jer bez ovoga iza valjka nikak ne rade.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

crni kaže:
mogu te zamolit da to poslikaš iz nekoliko kuteva i detalja da vidim kako to izgleda, ili mi pošalji slike na mail denis.pranjic@zg.t-com.hr,
ako si mislio na mene...
DSC07222.jpg

DSC07291.jpg

Nemam baš nešto slika od sjetvospremača, morat ću na starom kompu potražiti...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

zjockoo kaže:
Ako su radna tijela na rešetkama i onda se s krilima spajaju pomoću kratkih lanaca...
U garaži je slikano pa se i nevidi baš najbolje...
SSM17315.jpg


Valjci su na oprugama
SSM17316.jpg


krila na lancima
SSM17317.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sjetvospremaæi

Zemljak, koja marka i širina??

Inače, superiška strojček!!! :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

ŠANANA IMT 565 kaže:
Zemljak, koja marka i širina??

Inače, superiška strojček!!! :mrgreen:
Eberhardt
širina 4.2 m, preklopni, za lagane zemlje je i više nego odličan. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh