• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

F

Fritz

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Mi imamo našički 1.8 m i imt 539 ga vuče bez problema u 2 samo je dosta teški.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetvospremaæi

evo ovo si bogec bude kupio, proizvođać pecka, 2,8 metara, 4 reda opruga a može i 5 reda, na slici su rave opruge a ja ću savijene, cijena 11000 plus pdv težina cca 450 kg, bio je u gudovcu izložen. to bu vuko masey i zekan po potrebi kaj velite
Obrisan neispravan link.

činio mi se podosta kvalitetno napravljen
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sjetvospremaæi

Fritz kaže:
Mi imamo našički 1.8 m i imt 539 ga vuče bez problema u 2 samo je dosta teški.

U kom smislu teski? 539 ga tesko dize kod okretanja i transporta ili ga tesko vuce? Koliko kg je tezak? Ajde malo opisi ..
 
F

Fritz

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Ne znam kolko je kg težak ali je dost dugačak ima 4 reda opruga.Težak je u tom smislu da podigne traktoru na nekim mjestima prvi kraj.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sjetvospremaæi

Fritz kaže:
Ne znam kolko je kg težak ali je dost dugačak ima 4 reda opruga.Težak je u tom smislu da podigne traktoru na nekim mjestima prvi kraj.
4 reda opruga i dva valjka? Kakvi su valjci: jezevi ili "obicni"?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetvospremaæi

Kod PECKA nemam baš nekih dobrih iskustava,radio nam je neke stvari i iznenadio bi se čovjek kako je bitnu stvar jaaako loše i od jako lošeg materijala uradio,moglo je biti kobno...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sjetvospremaæi

@ bogec

Nije loše, nije loše, sviđa mi se!
 
F

Fritz

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Smiljan kaže:
Fritz kaže:
Ne znam kolko je kg težak ali je dost dugačak ima 4 reda opruga.Težak je u tom smislu da podigne traktoru na nekim mjestima prvi kraj.
4 reda opruga i dva valjka? Kakvi su valjci: jezevi ili "obicni"?

Da 4 reda opruga i dva valjka.Valjci su obični.Imaš sliku pod temom "O nama;Fritz".
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetvospremaæi

abrkili kaže:
Kod PECKA nemam baš nekih dobrih iskustava,radio nam je neke stvari i iznenadio bi se čovjek kako je bitnu stvar jaaako loše i od jako lošeg materijala uradio,moglo je biti kobno...

kaj nije bilo dobro :?:
ah bum vidio kak radi, po cijeni je prihvatljiv, s tim da ja podosta pažljivo radim sa strojevima i nikad ne teram do maximuma
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sjetvospremaæi

radio nam je donju poteznicu,onu klateću i par puta smo je morali prepravljati,a vrhunac je bio kad je ocu u radu sa balirkom i to u brdu pukla sama poteznica,sreća pa nije stajao uzbrdo nego je išao po strani... et toliko..a radio nam je i valjak ali samo valjak,dakle bez poteznica,to ćemo sami,pa ćemo vidjet kako je to uradio...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: priprema i nicanje kukuruza

pa bobo koji setvospremac mi predlazes za mene znam da ti je tesko procijeniti ali zemlja je teska
npr 539 nema sta da trazi ni 3sporom uzbrdo sa imt 755

na raspolaganju rus 70ks i vladimirec 30tak ks koliko federa u koliko redova na kojoj sirini

ako je prilicnije neka onda neko ovo prebaci u odgovarajucu temu
 
B

Bobo

Guest
Re: priprema i nicanje kukuruza

Puno me pitas...

Ne znam koja sirina, ali sad su svi sjetvospremaci vise-manje standardni s 4 reda federa i dva reda valjaka. Valjci obavezno moraju biti takvi da je prvi veceg promjera od zadnjeg, jer se bolje zemlja sitni.

Sto jos za napisati. Valjaka imas od standardnih, cijevnih, zvjezdastih, do "kongskilde" valjaka (oni zicani sto IMT ugradjuje na svoje sjetvospremace)

Ovi standardni su po meni dovoljno dobri na mom tlu, ali za teska tla ti ne znam sto preporuciti, posto nisam kod nas nigdje vidio tesko tlo gdje 539 ne moze 3. sporom vuci 755 plug...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Sjetvospremaæi

Evo ga moj:
sjetvosprema.jpg


P.S. bobo zašto mi se nevidi slika cjela, pogledaj datum, on bi se trebo vidit cjeli i još koji cm od njega. ja ču od sada stavljat sliek u 640x480
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Ja vidim cijelu sliku... problem je kod tebe u racunalu...

Jes vidio komad slike sto sam stavio od onog traktora u temi MIX PRIKOLICE?

kako ja onda vidim cijelu sliku?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Sjetvospremaæi

neznam, ja ču sljedeči put probat sliku stavit u 640x480 pa ču pogledat ako nebude cjela onda če brat imat posla.
sad ču ja nešta probat, probat ču skini oni sliku one mix prikolice, pa da vidim oče bit cjela.

E da, jesi vidio da večina nevidi cjelu sliku, oni su pročali jel ima točkove iza i ostalo...
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetvospremaæi

ON TOPIC...

Sjetvospremc ti je koliko vidim IMT-KONGSKILDE...

Unatoc tome, ne vidim neku razliku izmedju ovog gdje je sjetvospremac prosao i neizradjenog dijela... Koju brzinu postizete u radu?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Sjetvospremaæi

da, kongskilde, moj tata ga goni 3 puni gas, a ovo je slikano kada smo žito zagrtali, malo je busavo zbog toga što je bilo mokro
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

ursusc360 kaže:
Evo ga moj:


P.S. bobo zašto mi se nevidi slika cjela, pogledaj datum, on bi se trebo vidit cjeli i još koji cm od njega. ja ču od sada stavljat sliek u 640x480
uf pa tu su malo prevelike grude :scratch :scratch :scratch
nema nikvu rotobranu :mrgreen: :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh