• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

R

Ratarko

Guest
Re: Sjetvospremaæi

markach kaže:
ludo sjetvospremanje sam postigao brzinom oko 20-22km/h

Čekaj malo , o čemu ti 8)
Daj mi napiši točno kako je bilo i sa kojim strojevima si to postigao te na kakvoj njivi :idea:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

Ratarko kaže:
markach kaže:
ludo sjetvospremanje sam postigao brzinom oko 20-22km/h

Čekaj malo , o čemu ti 8)
Daj mi napiši točno kako je bilo i sa kojim strojevima si to postigao te na kakvoj njivi :idea:
Možda će bit snimaka u radu, tak i ja oko 20 - 22 km/h radim. Drugi prohod naravno 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sjetvospremaæi

Da ja nesto kazem, mozda korisno.
Preklani sam kupio sjetvospremac zbog toga jer mi dosadilo stalno posudjivati od kuma. Treba mi za pripremanje zemlje prije sadnje kupusa. Drljace bi bile jeftinije, istina, ali volim da polje izgleda kao polje.
Nakon sto sam malo prosnjufkao kakav uzeti, odlucio sam se za Unia kombi 2.80 m. Vukao bih ja i veci, ali eto, nesto lova, nesto i male povrsine i td.
Sjetvospremac radi fenomenalno. Zemlja mora biti izrazito tvrda da mi treba recimo tanjuranje prije sijanja zita. Idem u oranje direkt. Gnojivo zaorem, prodjem sjetvospremacem i sijem.
Zimsku brazdu zatvaram isto sjetvospremacem. Iskustvo govori: IMT 533 sa trokrilnom drljacom potrosi vise goriva na hektar nego MF 85 ks sa tim sjetvospremacem.
Dubinu mogu do nekih 10 cm, bar dublje nisam probao. Mogu i pltko, 2-3 cm recimo za repu. Lako se nastela buduci da ima kotace za dubinu.
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Evo da se malo pofalim, uplatio sam neki dan sjetvospremač 4m, isporuka je oko 07. 04. pa bude slika ak ne zahebu sa isporukom. Čini mi se da ću isti dan odmah u pripremu za kukuruz, pa nek stroj pjeva :D :D
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Zvijezda Našice, 4m, 2 reda valjka i daska, preklopni, 3 krila po 140cm, radna tijela nisu "S" opruge nego žličasti klinovi (pačje noge)
Košta dosta 35000kn :( :(
Vući će ga DF Agroplus 100, legenda od traktora, bude se igro s njim :!: :mrgreen: :mrgreen:
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Moglo bi se lako i to dogodit, to će bit samo razlog više da se kupi novi FENDT za nekih 10-ak godina uz puno sreće i doooobar vjetar, a do tada je Agroplus osuđen na tisuće i tisuće sati..... :roll: :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

znaci deri do kraja DF?? ma kupi novi DF meso Fendta :lol: :lol:
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Malo skrenusmo s teme :!:
Kakav sjetvospremač imaš, kojim traktorom ga vučeš :?:
Jel ima možda netko našički da napiše kakva su iskustva s njim :?:
Inače, dobro si primjetio, poderat ću agroplusa do kraja pa da vidimo koliko pila može nakupit sati prije nego se raspadne.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

Ja ti imam 3.20m.vučem ga z claasom,hurlijom i masseyom...nema nitko našice..traktori SDF grupasije nepoderivi :D :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sjetvospremaæi

cabage kaže:
Da ja nesto kazem, mozda korisno.
Preklani sam kupio sjetvospremac zbog toga jer mi dosadilo stalno posudjivati od kuma. Treba mi za pripremanje zemlje prije sadnje kupusa. Drljace bi bile jeftinije, istina, ali volim da polje izgleda kao polje.
Nakon sto sam malo prosnjufkao kakav uzeti, odlucio sam se za Unia kombi 2.80 m. Vukao bih ja i veci, ali eto, nesto lova, nesto i male povrsine i td.
Sjetvospremac radi fenomenalno. Zemlja mora biti izrazito tvrda da mi treba recimo tanjuranje prije sijanja zita. Idem u oranje direkt. Gnojivo zaorem, prodjem sjetvospremacem i sijem.
Zimsku brazdu zatvaram isto sjetvospremacem. Iskustvo govori: IMT 533 sa trokrilnom drljacom potrosi vise goriva na hektar nego MF 85 ks sa tim sjetvospremacem.
Dubinu mogu do nekih 10 cm, bar dublje nisam probao. Mogu i pltko, 2-3 cm recimo za repu. Lako se nastela buduci da ima kotace za dubinu.

E sad, jedno hipotetsko pitanje. IMT je duplo slabiji i teoretski bi trebao moci vuci 2m. Kako se ponasa sa tim od 2.8? Umire?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetvospremaæi

nema teorije da vuce 2.80m , sa tx-om vucem takav
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sjetvospremaæi

Smiljan kaže:
E sad, jedno hipotetsko pitanje. IMT je duplo slabiji i teoretski bi trebao moci vuci 2m. Kako se ponasa sa tim od 2.8? Umire?

Nema sanse da mali vuce takav stroj. Prije svega jer ima predebele klinove za kopcanje :mrgreen: :mrgreen:
Salu nastranu, radio sam ja s malim fergusonom i sjetvospremacem od 1.80 m i mogu reci da je u svakom slucaju bolje podrljati zemlju nego probavati ovo drugo. Jednostavno sjetvospremac nije isao u zemlju nego samo piskarao gore po povrsini, tak da mi je bilo zao sto sam ga uopce i posudio.
Ovaj od 2.80 m bi bio i pretezak, prije bi digao ferkicu prednji kraj u zrak nego ga digao. Radio je susjed s mojim sjetvospremacem i zetorom 4320 i nije mu bilo bas prelagano.

Toliko
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

moj sujed ima 230cm i 539 i ide bez problema u 2brzini...ja znam jednoga koji mi prica da vuce z fergecom 533 3meternu gredu a ja mu velim ka mi na kekse trziv ali on veli da je istina :D :) :( :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Sjetvospremaæi

Da, to sam si otprilike i mislio. Cisto pokusavam dobiti sliku sto gledati za posuditi i probati, te onda kasnije i kupiti. Puno ste mi korisnih informacija dali.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetvospremaæi

eo i moga,,zakopljenog
becker 3.60m
Slika103.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Sjetvospremaæi

nije li ti gornja poluga naopačke preokrenuta :?: :?:
stroj je dober,koji ga vuče :?:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetvospremaæi

marko hurlimann xa86 kaže:
nije li ti gornja poluga naopačke preokrenuta :?: :?:
stroj je dober,koji ga vuče :?:

je. okrenita je sa razlogom ;)
a vuće ga jd 3650
 
Na vrh