• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetvospremaæi

ja sam na mengeša naišao na sajmu jer sam prije dvije godine tražio valjak za livade, pa sam onda vidio taj sjetvospremač, ali pošto sam doma napravio sam valjak ko kupovni punjen pjeskom, onda nisam to gledo sve dok nisam kod tog čovjeka vidio isti sjetvospremač, i vidim ja to vrijedi 12000 kn :D
ove godine je bio neki sa kalnika ima neku svoju verziju mengeša za 8000 al mi se čini nekak sve slabo i rijetko ko da se špara, šta ne napravi kak spada pa nek košta i 15000 :evil: :scratch :cry:
ja još sam moram odlučit za koji če bit to traktor zekana il case jx 95 kad dodje, jer za zekana imam sve priključke
da mora imat brzinu da se sve praši onda je super, jer ak ideš polakše grude se izmaknu
ja pokušavam stavit koju sliku svojih strojeva al mi ne uspjeva, valjd su velike il sam ja totalni tudum, a imam slika oko 300 svojih polja, štale i strojeva
vidiš zanimljivo, slovenci znadu dost tih stvari dobro napravt, sve nešt sitno ,neki obrti al im ide
 
B

branko

Guest
Re: Sjetvospremaæi

ovaj je 2,80 i dosel je cca 9 000 kn, kupljen je prije 4 g. u gudovcu i tad je music sam izlagal, tad za te novce se moglo nabaviti jedino rabljeno, a tip je spustil cijenu zato jer mu ga se nije dalo tovariti na kamion i voziti natrag u sloveniju pa je maksimalno spustio cijenu.
 
R

ROKI

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Takav, samo zeleni, sam imao za Tomu Vinkovića 1.4 m. Problem zna biti kad je tlo malo vlažnije pa se onda lijepi na valjke, a i ovi ležajevi su jako loš (sad su drugačiji tj. kvaliteniji).
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetvospremaæi

čekaj to je sjetvospremač za tomu ....nisam znao da tako šta postoji ....baš je fora,....
 
R

ROKI

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Ne, moj je bio 1.4 m, a ovaj nema zahvat više od 1.6-1.8 m. Imam za ferca IMT-ov sjetvospremač 2.1-2.2 m i 1. brzom ga ima šta vuć punu kapu, a kamoli 2. brzom kojom ovaj na videu ide. Tako da otpada da ovaj ima 2.5 m. ;) To pravi jedna firma u Sloveniji.
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetvospremaæi

nije loše a i ferko izgleda dobro vdim da ga gazda licka :blackeye
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetvospremaæi

ROKI kaže:
Ne, moj je bio 1.4 m, a ovaj nema zahvat više od 1.6-1.8 m. Imam za ferca IMT-ov sjetvospremač 2.1-2.2 m i 1. brzom ga ima šta vuć punu kapu, a kamoli 2. brzom kojom ovaj na videu ide. Tako da otpada da ovaj ima 2.5 m. ;) To pravi jedna firma u Sloveniji.
ja sam vukao neki sjetvospremač sa 575 imao je mislim 2.80 m i isto nije baš neka fora u 2 brzini pustim gas a ono traktor brzo staje ali je imao dva reda valjaka i ovih opruga pun kufer !
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetvospremaæi

pa da sad sam se sjetio ....ima blatobrane od 542 ... nisam to nigdje vidio i još one gume da neprska voda ... mogao je prodati patent imt-u :mrgreen:
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetvospremaæi

evo danas vidim na oltovim str sjetvospremac njihov, i iznenadio se ja, jako ljepo napravljeno, steta sto imam vec sjetvospremac (4m), al ak ce bit para ovakav od 6.5 ili 7m bi mi bas ljepo legao za velikog masseya.

a bas sam ljut na njih zbog sijacice, a ono hvala bogu nesta ljepo napravljeno. evo dvije slike

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Imaju to u ponudi već godinama ali ipak ga nitko od mojih poznanika nema :|
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetvospremaæi

kolika bi mu biloa cijena negdje??
po mojoj procjeni 100-tinjak tisuca???

interesantno ovaj od 7m je tezak 3 t. dosta bome.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sjetvospremaæi

Ovaj JD dolje je od jednog novoga poljoprivrednika
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sjetvospremaæi

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ova dva odavno nisu bili a i više neče ovdje na njivama raditi
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
evo BRIX-a u radu
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Kada ste imali onako dobro pripremljenu njivu prije sjetvospremanja sada je teško odvagati koliko kvalitetno rade sjetvospremači :scratch ali vama to i nije bitno jer imate idealnu pripremu u svakom slučaju .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Re: Sjetvospremaæi

Eeee. Fendt-ovi su vam super...imate kojeg viška, dođem ja po njega :mrgreen: :lol: :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Domaći rad je samo zadnji valjak , ovo u crnoj boji ?
 
Z

zoran

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Sve je domaći rad osim ovih "opruga", one su kupljene.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Re: Sjetvospremaæi

ludo sjetvospremanje sam postigao brzinom oko 20-22km/h
 

Najnoviji postovi

Na vrh