• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

R

Ratarko

Guest
Jel imaš sliku iz drugog kuta ?
Taj bi bio dobar za mog Hurlimana :D
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
bajo 120 ks treba....

Stvarno , ja mislio aman taman za mog Forda .
Da se ti nisi malo prešao , 120 KS to ne može povuč 10 km/h a kamoli brže , ipak je to 7 metara stroj , ha ?
 
R

robert

Guest
pa stari mi prica da u zadruzi takvog od 7 m vuce fendt 125ks bez problema, a ja imam u planu za 90-100ks uzet 5m,a prodavac nam objasnjavao da za 5m treba 130ks.vjerojatno su to vukli nekim imt-om il nesto tako...
 
R

Ratarko

Guest
Aaahaaa , Fendt ga vuče , pravi traktor zato i ide :D
Pa koliko metara bi onda moj Ford vukao ako ti traktori od 120 KS rade sa 7 metara ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
sad če ratarko opet naglasit tvrdoču svoje zemlje... :lol:
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
sad če ratarko opet naglasit tvrdoču svoje zemlje... :lol:

E da , kod mene je tvrda zemlja :lol:
 
R

robert

Guest
pa imaju mf-ove i fedta od 125ks.ne vuku ga sa fendtom od 155 kad nis ne valja,taj vuce samo cisternu s vodom,a mf-ovi od 110 i 125ks vuku sprice i rasipace.
u zadruzi imaju lemkena kao mog,al od 5 m,onda poslje njega prolaze sa tim germinatorom za repu.ne znam koliko bi vuko
 
R

Ratarko

Guest
@robert
...ne vuku ga sa fendtom od 155 kad nis ne valja,taj vuce samo cisternu s vodom...

A kada sad nisam umro od smijeha nikada neču :lol:
Nešto mi poznata ta rečenica ...
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
@robert
...ne vuku ga sa fendtom od 155 kad nis ne valja,taj vuce samo cisternu s vodom...

A kada sad nisam umro od smijeha nikada neču :lol:
Nešto mi poznata ta rečenica ...

Takodjer!

Eto sad vidis da nije ni fendt sto je nekad bio ;) Ha ha ha
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ratarko kaže:
@robert
...ne vuku ga sa fendtom od 155 kad nis ne valja,taj vuce samo cisternu s vodom...

A kada sad nisam umro od smijeha nikada neču :lol:
Nešto mi poznata ta rečenica ...

Takodjer!

Eto sad vidis da nije ni fendt sto je nekad bio ;) Ha ha ha

Ako čemo ozbiljno pričati o tome onda bi rekao da su Fendtovi od 1997 godine tek pravi traktori ako se mene pita . Iako su prvih godinu dvije po izlasku Vario mjenjača bili mušičavi do negdje `99 ili `00 a ovi nakon toga su mi prva liga , pogotovo serija 7 a posebno 716 vario , san nedosanjani :cry: .
 
R

robert

Guest
idi u konzum pa si kupi jednog fena,pa ga upali nek zuji i susi kosu sa njim :wink: !! :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Sad ovaj prica o fenovima...

Mislim da cemo se svi sloziti da FENDT nikada nece dostici tehnoloski nivo IMT-a, te da je IMT izvan svake konkurencije i ne moze se ni usporedjivati s FEBDT-om i njemu slicnima.

Ovo tumacite kako je komu volja, jer ovaj post nema samo jedno znacenje... ;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Sad ovaj prica o fenovima...

Mislim da cemo se svi sloziti da FENDT nikada nece dostici tehnoloski nivo IMT-a, te da je IMT izvan svake konkurencije i ne moze se ni usporedjivati s FEBDT-om i njemu slicnima.

Ovo tumacite kako je komu volja, jer ovaj post nema samo jedno znacenje... ;)

... i točka :D
 
R

robert

Guest
ej.kad ja rusinu upregnem.....pa cesta podanjim puca.to je NESTO NESTO!!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
za traktor od 120 ks kolika bi mu bila idealna širina sjetvospremača??
 
K

krx pozega

Guest
4,5metera sa malo rjeđim rasporedom motika..može i sa dva valjka tj. sa onim napred :? :D ..........3 metra teški,moj izbor naravno
 
R

ROKI

Guest
Re: Sjetvospremači

ÄŒugi kaže:
Koja max. širina može ići sa 539?

Sa IMT-533 (nije velika razlika od 539) vučem IMT-ov sjetvospremač 2.1 m zahvata sa 2 reda valjaka i prednjom daskom. To je previše za fergusona jer ga nemožeš vući 2. brzom što je prava brzina da bi sjetvospremač napravio posao. Ja ga vučem prvom i to mu je puno kad pogledaš realno.

Ja bih preporučio 1.8 m sjetvospremač i sa njim se ferac igra i 1. i 2. brzom. I svakako sa daskom i dva reda valjaka jer 2 bolje mrve i sitne od 1!
 

Najnoviji postovi

Na vrh