• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Sjetvospremaæi

Dobar bobo, sad samo gas gas... I 549 ga mora vući ko od šale, to je 2.2m? Koliko si dao za njega?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetvospremaæi

@jokapz
Jel to Eberhardt 4.2?
Pitam jer i ja imam takav isti.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetvospremaæi

petar kaže:
Dobar bobo, sad samo gas gas... I 549 ga mora vući ko od šale, to je 2.2m? Koliko si dao za njega?

Da, to je 2.2 Slovenski... dao sam 4 000Kn i isao u zupanju po njega. Po prici covjeka koji mi ga je prodao, njegov djed ga je kupio novog, radio oko 3 jutra zemlje... Djed se ubrzo razbolio i nije mogao zemlju raditi, a djecu i unuke zemlja nije zanimala. Djed ko djed, nece nista prodat dok je ziv i tako je sjetvospremac stajao pod supom s ostalim prikljuccima nekih 10-ak godina...

Po izgledu sjetvospremaca mi se cini da covjek nije lagao, iako ima na valjcima sumnjivih lanaca... Jedan lezaj se brzo razletio, sto upucuje na to da je stvarno dugo stajao, kao sto se vidi da je boja originalna... Tko ce ga znat, ja mislim da sam dobro prosao.

Danas sam ga zakopcao na 539 da ga premjestim, mali ga digne lakse nego 549 (krace poluge) ali ga ne moze nositi... kocnicama se upravlja ;)
 
J

jokapz

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Post Postao/la DF&Torpedo dana 28 tra 2009, 10:31
@jokapz
Jel to Eberhardt 4.2?
Pitam jer i ja imam takav isti.

Aha dobro oko imaš sam je 3.60 . Inače jako dobar stroj dosta je težak super poravna i usitni.
 
K

Karlito

Guest
Re: Sjetvospremaæi

malo stariji

Stoll-Juwel-Prosp-1.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetvospremaæi

BOLE
el ovaj crveni sjetovspremać od firme pecka, jer je isti kao što sad su u prodaji samo su zelene boje sada
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetvospremaæi

bogec kaže:
BOLE
el ovaj crveni sjetovspremać od firme pecka, jer je isti kao što sad su u prodaji samo su zelene boje sada
ne ove pravi neznam kako se zove firma ali nalazi se u Našicama
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetvospremaæi

bole kaže:
bogec kaže:
BOLE
el ovaj crveni sjetovspremać od firme pecka, jer je isti kao što sad su u prodaji samo su zelene boje sada
ne ove pravi neznam kako se zove firma ali nalazi se u Našicama

pecka, našički markovac

vidim po izgledu konstrukcije da je sličan mojem, uz neke male sitne izmjene
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Sjetvospremaæi

MI imamo IMT FOP 616.10 KONKSKLIDE sjetvospremač radnog zahvata 2.20 m.
Kupljen je 1990. godine....s njim smo radili sve do prošle godine jer smo tad kupili rotobranu...
Radi jako dobro...dosad smo na njemu promjenili dva noža i jedno pero=vrlo kvalitetan materijal! :!: :!: :!: ...napravio je preko 300 rali ,vukli smo ga sa 539,5211 a trenutno sa 4320:D , sad nam služi za neke sitne poslove...npr. u proljeće jedan prohod prije rotobrane da zaravna travu...ili za sjetvu repice Raole....

evo slikice 8)
i619280_P11070919.25.jpg
i619279_P11070919.2604.jpg
i619278_P11070919.2603.jpg

i619277_P11070919.2602.jpg
i619276_Zetor4320iIMTFopsjetvosprema.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Sjetvospremaæi

zvonis01 kaže:
gdje se mogu kupiti valjci sjetvospremača 2,2 m :scratch
ako ti nije daleko , u metalcu možeš kupit sve i svašta i kako očeš, daš mu po svojim mjerama da ti pravi
bole kaže:
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Jel ima tko kakvih iskustava sa teškom drlaćom od PECKE
Dogovorili smona sajmu 5m sa daskom.Gledali smo i one crvene al su malo skuplje,a i ova mi je malo robusnije i bolje mi izgleda...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetvospremaæi

tomonh kaže:
Jel ima tko kakvih iskustava sa teškom drlaćom od PECKE
Dogovorili smona sajmu 5m sa daskom.Gledali smo i one crvene al su malo skuplje,a i ova mi je malo robusnije i bolje mi izgleda...

sa kakvim traktorom ju misliš vući?
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Imam 150ks i 280ks.Kaže da treba 150ks.Mi ju planiramo namontirat iza tanjuraće od 4.7m pa da vuć veliki.Jućer je stigla.
 
T

tomonh

Guest
Re: Sjetvospremaæi

Kakve veze ima traktor,mene zanima dal je kvalitetna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh